Primavika, Deser słoneczna pomarańcza z ziarnami zbóż

I wreszcie, po wariancie średnim, złym i dobrym, nadeszła pora na ostatni smak z serii Deserów z ziarnami zbóż od Primaviki: słoneczną pomarańczę.

Primavika, Deser słoneczna pomarańcza z ziarnami zbóż

Słoneczna pomarańcza z ziarnami zbóż

Znacie żarty typu facet otwiera windę, a tam schody? Tym razem jednak to ja otwieram słoik, a tam woda. Oczywiście wytrącona z owoców. Cóż mogło to oznaczać? W przeciwieństwie do dowcipu, w którym zapewne wydarzyłoby się coś dziwnego i sprzecznego z logiką, ja uznałam, że to dobry znak, gdyż dotąd tylko jeden wariant rozwarstwił się w ten sposób – soczyste jabłko – a koniec końców okazał się najlepszy. Ponadto wiedziałam, że dzięki dodatkowemu nawodnieniu całość nie będzie aż tak betonowa, bo mączny pierwiastek zawdzięczany okazałym zbożom i kaszy nieco się osłabi.

Primavika, Deser słoneczna pomarańcza z ziarnami zbóż (2)

Zapach produktu nie podtrzymał mojego entuzjazmu, gdyż był zdrowy – owszem, ale niezbyt przyjemny, zupełnie jak w wariancie śliwkowym. Trochę kwaśny w wyniku dodania pomarańczowej skórki, a trochę jakby… duszny. Przywodził mi na myśl bardzo gorzkie lekarstwo, którego nikt nie chce przyjmować, choć czasem trzeba. O wiele przyjemniejszy był kolor, pomarańczowo-szarawy, wskazujący na naturalność deseru, w przeciwieństwie do barw fosforyzujących, podkręcanych dodatkiem E.

Primavika, Deser słoneczna pomarańcza z ziarnami zbóż (3)

Słoneczna pomarańcza okazała się bardzo soczysta i świeżopomarańczowa. Zatopione w niej ziarna znów były idealne i twarde, a kasza jak to kasza, drobna i miękka. Całość miała smak soku ze świeżo wyciśniętych pomarańczy – to bezsprzecznie na plus, niestety kwaśno-gorzkiego, jakby do skrzynki z owocami przeznaczonymi do wyprodukowania napoju trafiło się kilka baaardzo niedojrzałych albo wręcz odwrotnie, zepsutych okazów. Początkowo mi to nie przeszkadzało, ale im dalej w las mus, tym gorycz stawała się potężniejsza. Nazwałam to efektem lekowym, gdyż ostatecznie deser tym właśnie był: połączeniem kwaśnej pomarańczy, gorzkiego do bólu leku i anyżkowych cukierków.

skalachi_2Ocena: 2 chi ze wstążką


Skład i wartości odżywcze:

Primavika, Deser słoneczna pomarańcza z ziarnami zbóż (1)


(kliknij obrazek, by przenieść się na stronę Primaviki,
odwiedź też fanpage’e: Facebook, Instagram)

29 myśli na temat “Primavika, Deser słoneczna pomarańcza z ziarnami zbóż

 1. Hm i znowu… ale to było do przewidzenia. Mi właśnie ta kwaśna-gorycz odpowiadała, a swoją drogą… anyżowe cukierki są dobre! :D

 2. aż sama nazwa „słoneczna pomarańcza” powoduje u mnie ciarki. nie chciałabym jeść czegoś co smakuje jak gorzkie leki i anyżkowe (nienawidzę!) cukierki D:

 3. Właśnie jem sobie super, hiper, duper, sruper śniadako, a Ty mi tu wyskakujesz z skórką pomarańczową, anyżowymi cukierkami i lekami?! Fuj, fuj! Aż mam gęsią skórkę :P

 4. Goryczka!? Nie znoszę jej brrr… jadłam dżem pomarańczowy wersje limitowaną z łowicza i był dla mnie potworny! Ten nie jest aż taki zły, w tamtym dżemie aż paski tej skróki były wmieszane… na samo wspomnienie robię się sina xDD To jest 100% ze skórki, gdyby ją odzielili, może mniej by pachniał, ale byłby z pewnością smaczniejszy!

  1. Wiesz, co warto kupić i spróbować? Są taki mini dżemiki po 25 g pakowane w okrągłe opakowania. Jeden z nich jest pomarańczowy właśnie. Smakuje rewelacyjnie!

   1. nigdy szczerze nie zwróciłam na nie uwagii! Słowo daję! Rozejrzę się, to coś idealnego dla mnie, bo zazwyczaj nie wiem co zrobić z całym słoikiem i kończy się na tym, że muszę go wyjadać łyżeczką xDD

 5. I znowu jestem zawiedziona, a tak liczyłam na te deserki! Lubię takie słoiczki i miałam nadzieje, że wypadną o wiele lepiej. Ta akurat może nie ciekawiła mnie tak jak śliwka i jabłko no ale jednak i tak chciałam kupić. :D Może jak znajdę na promocji…

 6. Najmniej nam smakował ale co zrobić skoro jawnie zawsze piszemy, że wszelkie cytrusowe smaki są dopuszczalne tylko w postaci świeżych owoców :) Ten deser z góry był skazany na niepowodzenie ale goryczka wzrastająca wraz z jedzeniem naprawdę w pewnym momencie drapała w gardło :)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.