Lindt, Frohest Fest Mini Santa – Lindt czekolada mleczna figurki

Dziś recenzja krótka, luźna i przyjazna, ponieważ nie chcę was odciągać od dużych domowych obowiązków i jeszcze większych rodzinnych przyjemności. Zanim siądziecie do suto zastawionych stołów, rozmarzycie się na widok podsypanej kolorowymi prezentami choinki, zachwycicie zapachem podgrzewanych w kuchni potraw, odprężycie dzięki niepowtarzalnej wigilijnej atmosferze i porozmawiacie od serca ze swoimi zwierzętami – czego wam serdecznie życzę – pragnę zaprosić was na recenzję klasyki grudniowych słodyczy, czyli figurek (tu: mikołajów) z mlecznej czekolady marki Lindt.

Lindt, Frohest Fest Mini Santa, czekoladowe mikołaje z mlecznej czekolady, copyright Olga Kublik

Frohest Fest Mini Santa
Lindt czekolada mleczna figurki na Boże Narodzenie

Prezentowane dziś miniaturowe mikołaje Lindta otrzymałam 6 grudnia od MikoMamy, dla której – pomimo galopujących przez kalendarz lat – wciąż jestem dzieckiem. (I bardzo dobrze, słodyczy nigdy dość). Nawet nie dopisywałam ich na listę słodyczy, wiedziałam bowiem, że z produktem ważącym zaledwie 50 g uporam się szybko, dzięki czemu będę mogła zaprezentować go na blogu jeszcze w grudniu.

Lindt, Frohest Fest Mini Santa, czekoladowe mikołaje z mlecznej czekolady, copyright Olga Kublik

Każda z pięciu sztuk wchodzących w skład zestawu Frohest Fest – co można przetłumaczyć jako wesołych świąt – była mała, urocza i wykonana z wielką starannością, ponieważ nawet pod sreberkiem, na powierzchni czekolady, odwzorowana została postać mikołaja. Ścianki były grube, choć tradycyjnie najgrubsza okazała się podstawa i głowa, co utrudniało figurkom ewentualne pęknięcie.

Lindt, Frohest Fest Mini Santa, czekoladowe mikołaje z mlecznej czekolady, copyright Olga Kublik

W kolorze mikołaje były przyjemnie mlecznoczekoladowe. Podobnie prezentował się zapach, który odpowiadał Mlecznej Czekoladzie Idealnej i nie powodował wątpliwości, iż to właśnie marka Lindt stoi za produkcją. Figurki najpierw chrupały i trzaskały, a po chwili rozpuszczały się na niebiańskie bagienko. W konsystencji jak zwykle nie dostrzegłam żadnych wad.

Lindt, Frohest Fest Mini Santa, czekoladowe mikołaje z mlecznej czekolady, copyright Olga Kublik

Mimo iż wolałabym dostać dużego mikołaja – niestety rodzina kompletnie nie zna mojego gustu słodyczowego – z miniaturek marki Lindt również się ucieszyłam. Nie chciałabym ich jeść na co dzień, bo są za małe, za słodkie i trochę zbyt nudne, lecz ten jeden raz w roku zamykam oczy na lekkie niedociągnięcia i pozwalam sobie na bycie beztroskim dzieckiem zakochanym w zwykłej mlecznej czekoladzie.

Ocena: 6 chi


Skład i wartości odżywcze:

Lindt, Frohest Fest Mini Santa, czekoladowe mikołaje z mlecznej czekolady, copyright Olga Kublik

16 myśli na temat “Lindt, Frohest Fest Mini Santa – Lindt czekolada mleczna figurki

 1. Ho, ho, ho, pierwszy (nie za dużo przecinków?)!

  W sumie to nie wiem czy duża figurka dałaby tyle frajdy. Bazując na opiniach z sieci, oglądając filmy na YT, można mówić „tak”, tylko… no właśnie. Miniaturki mają swoją moc. Jakieś to takie delikatne, poddające się olbrzymowi ich jedzącego. No i – co najważniejsze – 5×10 < 1×50, więc biodra bezpieczne ;)

  1. Wtf z tą godziną? Zasiedziałeś się na siłce, czy zdjęcia Cię wciągnęły? :P

   Mimo wszystko za miniatury trudniej mi się zabrać. Ostatnia nadal leży…

   1. Zasiedziałem. Ale całe dwa piętra dla mnie ;)

    Czynności wykonane raczej wcześniej. Nawet jedzeniowe zakupy od wczoraj w lodówce.

 2. Ja mam pełnowymiarowego mikołaja Lindt, a figurki jakoś przeoczyłam – trudno, choć nie wątpię, że smakują świetnie :)

 3. Nie jestem pewna, ale chyba kiedyś widziałam je w Lidlu ;) Jadłam kiedyś misia z mlecznej czekolady Lindt i był dla mnie za słodki – dla mojej siostry również (mimo iż lubi słodkie). Z tymi Mikołajami pewnie byłoby podobnie :)

  Chciałabym życzyć Tobie, Rubi i Twojej rodzinie spokojnych, ciepłych. Niech to będą miłe chwile a Nowy Rok przyniesie ze sobą pasmo samych sukcesów i cudownych wspomnień.
  Wesołych Świąt :)

   1. Bardzo dziękuję w imieniu swoim, Bisika i rodziny. Tobie życzę świąt spokojnych, rodzinnych, bogatych w zacne prezenciki, smacznych i zdrowych (:

 4. Naprawdę wolałabyś wielkiego 200g mikołaja? :D Wydawało mi się, że to jak z 300g tabliczkami, za dużo dobra z którym trzeba się długo męczyć. Dla mnie dlatego takie małe odpowiedniki są idealne. Ja z kolei rok temu dostałam takie małe, klasyczne Lindt’owe złote misie. Za wiele nie można o nich powiedzieć, to po prostu dobra czekolada. Nudna, słodka, bez jakiegoś cienia zaskoczenia, ale czasem dobrze zjeść po prostu kawałek porządnej czekolady. Zwłaszcza, że akurat w takich w kształcie mikołaja można zwykle dostać… wyrób czekoladopodobny. :D

 5. Wszelkiego rodzaju figurki z czekolady zawsze wolałam większe ze względu na grubość czekolady. Te, mimo że taka drobnica, jak widać nie zawiodły. Podoba mi się, że nie olali wyglądu samej czekolady i figurka przypomina rzeźbę, a nie bezkształtne coś.

  1. Podzielam zdanie. A grubość czekolady – jak widać – zależy obecnie od producenta, nie od rozmiaru figurki. Jest dużo takich mikołajów, które pomimo 100 g+ wystarczy dotknąć, a już pękają i się kruszą.

 6. W tym roku żadnych mikołajów ani nie kupiłam ani nie dostałam. Wiem, że matka chciała, ale jest już nauczona, że tanich figurek się nie kupuje, bo one nie są do jedzenia :)
  Wesołych świąt, mnóstwa współprac i pociechy z Rubi <3

  1. Pod choinkę nie dostałam już żadnych słodyczy od mamy, mimo iż wysłałam jej dokładną listę 'co i jak’. Uznała, że kupowanie mi słodkości jest zbyt skomplikowane…

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.