Kellogg’s, Pop Tarts Frosted Blueberry

Do tej pory zaprezentowałam na blogu cztery wersje amerykańskich ciastko-tostów marki Kellogg’s: Frosted Strawberry, Frosted Cherry, Frosted Chocolate Chip oraz Frosted Hot Fudge Sundae. Mimo iż ze względu na smak to dwie ostatnie okazały się najlepsze, z bliżej nieokreślonego powodu tęskniłam za owocowymi. Mało tego, gdybym kolejne paczki miała zamawiać w chwili obecnej, pewnie sięgnęłabym właśnie po przesłodzone i sztucznie owocowe. Nawet jeśli oznaczałoby to powtarzanie już próbowanych.

Póki co powtarzać na szczęście nie muszę. Dziś prezentuję pyszne jagody, które oczywiście obok prawdziwych jagód nawet nie leżały. Powitajcie niebieskie Pop Tarts Frosted Blueberry.

Za ciastka dziękuję dobrej osobie.

Kellogg's, Pop Tarts Frosted Blueberry, amerykańskie ciastka tosty z lukrem, copyright Olga Kublik

Pop Tarts Frosted Blueberry

Wcale się nie dziwię, że zapach Pop Tarts Frosted Blueberry przyprawia konsumentów nieprzywykłych do amerykańskich dawek słodyczy o mdłości. Stanowi esencję maksymalnie sztucznego i zasypanego cukrem do granic przyzwoitości jagodowego dżemoru. Jeśli urodziliście się w poprzednim wieku i w wakacje zdarzało wam się bywać nad polskim morzem, możecie kojarzyć ów aromat ze sprzedawanymi na plaży jagodziankami, unoszącymi się nad nimi rojami os oraz przeraźliwym jazgotem spalonych słońcem i umęczonych życiem sprzedawców. Jaaaaagoooodziaaaaankyyyyyyyyy!

Nie zapomnijcie tylko podnieść tego zapachu do kwadratu i pomnożyć przez torebkę cukru.

Kellogg's, Pop Tarts Frosted Blueberry, amerykańskie ciastka tosty z lukrem, copyright Olga Kublik

Ciastko w Pop Tarts Frosted Blueberry jest tradycyjnie twardawe, mączne, jasne. W smaku pszenne, słonawe. Nieodmiennie przypomina mi lżejszy wariant mrożonego spodu do pizzy. Po 30 sekundach w mikrofalówce delikatnie mięknie i – w połączeniu ze znajdującym się na nim lukrem – zaczyna przypominać pączka.

Kellogg's, Pop Tarts Frosted Blueberry, amerykańskie ciastka tosty z lukrem, copyright Olga Kublik

W centrum Pop Tarts Frosted Blueberry znajduje się jagodowy dżem. Tak słodki, że nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać. Kiedy dodamy do niego grubą warstwę czystego lukru znajdującego się na powierzchni, otrzymamy cukrową bombę, która zwali nas z nóg. Z tego powodu podczas degustacji warto leżeć.

Kellogg's, Pop Tarts Frosted Blueberry, amerykańskie ciastka tosty z lukrem, copyright Olga Kublik

Lukier chrupie, reszta Pop Tarts Frosted Blueberry zaś jest delikatna. Smaku jagód nie uświadczymy, a nawet jeśli, to stanowi tło dla cukru, cukru oraz cukru. Wrażenie obcowania z pączkiem sprawia, że kubki smakowe wychwytują smak konfitury różanej. Poczucie okazuje się na tyle silne, że pewnych momentach naprawdę byłam przekonana, że gęste nadzienie jest różane.

Mimo iż po pokonaniu paczki ciastek marki Kellogg’s niemal skonałam, mogę wam przysiąc, że zjem je jeszcze nie raz. Sztuczne, przecukrzone i drogie Pop Tarts mają moje serce.

Ocena: 5 chi


Skład i wartości odżywcze:

Kellogg's, Pop Tarts Frosted Blueberry, amerykańskie ciastka tosty z lukrem, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

12 myśli na temat “Kellogg’s, Pop Tarts Frosted Blueberry

 1. Chyba nie dla mnie takie zlepki.
  Byłam kilka razy w dzieciństwie nad polskim morzem, ale w ogóle nie kojarzę jagodzianek na plaży :D

    1. Kukurydza w kolbach, pączki i bułki słodkie, lody, piwo, po latach również pierogi, pizza, prażone orzechy, obwarzanki i popcorn – z tym wszystkim chodzili i chodzą nadal.

 2. Niemal skonałaś? Uh, ja bym zdechła po jednym pewnie.

  Cieszę się, że Tobie smakują i no cóż… przynajmniej z dwoma pierwszymi wyrazami ostatniego zdania mogę się zgodzić.

  1. Albo nawet po jednym gryzie.

   Haha, mogą być i dwa wyrazy, w końcu od czegoś trzeba zacząć. Za parę lat, jak już dorośniesz i zmądrzejesz, zgodzisz się z całą recenzją.

 3. Hm. Też nie pamiętam żebym nad morzem widziała kiedyś jagodzianki … widocznie co plaża to obyczaj :) skoro są tak słodkie to na 1000000 % nie dla mnie ……

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.