Unitop-Optima, Magnetic Baton Sezamkowy w czekoladzie deserowej

Tuż po degustacji połówki batona Sezamkowego w czekoladzie mlecznej – pozostałe połowy obu batonów bowiem należały do Ani, dzięki której weszłam w posiadanie słodyczy – zabrałam się za Sezamkowego w czekoladzie deserowej. Na oko wyglądały podobnie, więc nie spodziewałam się wielkich różnic.

Unitop-Optima, Magnetic Sezamkowy ciemny, baton z sezamem w czekoladzie deserowej, copyright Olga Kublik

Baton Sezamkowy w czekoladzie deserowej

Ciemna polewa na Batonie Sezamkowym w czekoladzie deserowej obeszła nieprzyjemnym nalotem, choć produkt nie był stary, nie przechowywałam go w ekstremalnych warunkach, a dookoła nie panowała podwyższona temperatura, której mógłby ulec. Sprawiła ona, że słodycz pachniał po prostu ciemno (kakaowo) i przyjemnie, tym razem bez kokosowych poniuchów.

Unitop-Optima, Magnetic Sezamkowy ciemny, baton z sezamem w czekoladzie deserowej, copyright Olga Kublik

Słodyczowi marki Unitop-Optima można zarzucić wiele, ale na pewno nie to, że jest brzydki. Wręcz przeciwnie – pod ciemną czekoladą skrywa się urocza złocista bryłka, słodka i gęsta sezamowa masa. Czekolada smakowała deserowo, a jednocześnie słodko. Pojawił się w niej znany już kokosowy akcent. Była równie proszkowata i niebagienkowa, co w wariancie mlecznym. Rozpuszczała się szybko i łatwo, jak typowa polewa. Wyższa zawartość kakao wpłynęła na lekką, acz przyjemną cierpkość.

Unitop-Optima, Magnetic Sezamkowy ciemny, baton z sezamem w czekoladzie deserowej, copyright Olga Kublik

Wnętrze Batona Sezamkowego w czekoladzie deserowej było sezamowe, ale – o dziwo – mniej słodkie niż w poprzedniku. Mało tego, było mniej słodkie nawet od otaczającej je ciemnej polewy! Konsystencję cechowały gęstość, zwartość i treściwość. Środek okazał się dość miękki, boki zaś kruche. Całość ponownie przypominała mi sezamowego Snickersa, a to duży komplement.

Ciemny Sezamkowy jest lepszy od mlecznego, ale nie na tyle, by przyznać mu więcej punktów. Jeśli macie ochotę dać batonom szansę, a także znajdziecie je jeszcze w Biedronce, wybierzecie wersję ciemną.

Ocena: 4 chi


Skład i wartości odżywcze:

Unitop-Optima, Magnetic Sezamkowy ciemny, baton z sezamem w czekoladzie deserowej, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

12 myśli na temat “Unitop-Optima, Magnetic Baton Sezamkowy w czekoladzie deserowej

  1. Ciemniejsza wersja wydaje się bardziej apetyczna, ale „jednostki biodrowe” mnie powalają :D Choć przyznam, że teraz chodzi za mną zrobienie zdrowszej wersji (sezam+tahini+daktyle oblane czekoladą) :)

    1. Akceptuję, szanuję. Po prostu nakarmię Cię nimi na siłę, jak już zostaniesz schwytana i uwięziona w mojej piwnicy.

      1. Dlatego zawsze już będę od teraz nosić przy sobie trochę ulepionych kulek z malin, chili i imbiru. Będę celować nimi prosto w usta, więc się nie zbliżysz.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.