Wawel, Wafel o smaku kakaowym bez dodatku cukru

Po przeczytaniu zapowiedzi producenckiej dotyczącej zrecenzowanego tu produktu byłam pewna, że go nie kupię, gdyż nie będzie mi smakował. Ba, nawet po złamaniu postanowienia i przyniesieniu go do domu nie opuszczało mnie przekonanie, iż wystawię ocenę 3 chi i odetchnę z ulgą, że mam to już za sobą.

Moje negatywne myślenie odmienił Wafel o smaku waniliowym bez dodatku cukru, czyli wyposażony w jasny krem brat zaprezentowanego dziś bohatera. Po przełknięciu ostatniego kęsa przyznałam się do błędu i zatarłam ręce na myśl o kakaowej sztuce, która leżała na talerzyku i spoglądała na mnie z dezaprobatą.

Wawel, Wafel o smaku kakaowym bez dodatku cukru, dietetyczne słodycze typu gofrowego, copyright Olga Kublik

Wafel o smaku kakaowym bez dodatku cukru

Tak jak wariant waniliowy pachniał śmietanką z lodów włoskich, tak kakaowy przypominał raczej smakowitą czekoladę (zabawne, bo zazwyczaj jest na odwrót: to czekolada pachnie kakao). Składał się ze znanych mi już warstw: grubego, lekkiego, twardego i kruchego wafla gofrowego typu oraz tłustego ziarnistego kremu, który równie dobrze mógłby robić za rozrzedzoną chałwę.

Wawel, Wafel o smaku kakaowym bez dodatku cukru, dietetyczne słodycze typu gofrowego, copyright Olga Kublik

Wafla o smaku kakaowym bez dodatku cukru od waniliowego poprzednika różniła spoistość kremu, który tym razem był gęstszy. Wciąż tak samo sztuczny i odrobinę plastelinowy, ale świetny. Gęstość upodabniała go, acz w nieznacznym stopniu, do drożdży. W smaku okazał się słodki w sposób słodzikowy oraz gorzki, choć na pewno nie kakaowo. Był dużo dziwniejszy od waniliowego.

Wawel, Wafel o smaku kakaowym bez dodatku cukru, dietetyczne słodycze typu gofrowego, copyright Olga Kublik

Ponieważ lubię suche wafle bez żadnej polewy, a brak cukru nie popsuł tej linii wafli marki Wawel, produkt nie mógł mnie rozczarować. Podobało mi się jego podobieństwo do lodowych wafli starego typu, które uwielbiam i przedkładam nad popularne obecnie wafle duńskie (wysokosłodzone). Nie mniej urzekł mnie gruby i gęsty chrzęszczący krem.

Wawel, Wafel o smaku kakaowym bez dodatku cukru, dietetyczne słodycze typu gofrowego, copyright Olga Kublik

Choć – podobnie jak w przypadku poprzednika – byłam pewna, że wawelski gofrowy wafel nie podoła próbie herbacianej, pozytywnie mnie zaskoczył. W całokształcie był odrobinę gorszy od waniliowego, gdyż w krem wkradła się bliżej nieokreślona dziwność, ale i tak z przyjemnością kupię go ponownie.

Ocena: 5 chi


Skład i wartości odżywcze:

Wawel, Wafel o smaku kakaowym bez dodatku cukru, dietetyczne słodycze typu gofrowego, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

23 myśli na temat “Wawel, Wafel o smaku kakaowym bez dodatku cukru

 1. Mnie porównanie do lodowych wafli skutecznie odstrasza, w wersji kakaowej chyba bałabym się słodzikowości nieco mniej niż w waniliowej, ale i tak zupełnie nie kusi.

  PS Wafelkowo coś u nas.

  0
  1. Nie robisz list zakupów? Ja mam w telefonie z 6 różnych, bo każdą tworzę na potrzeby wyprawy do innego sklepu :P

   0
  1. Tylko nie obleśne… :( Duńskie są za duże, za słodkie, zbyt treściwe (zapychają) i dominują nad lodami.

   0
   1. Z klasycznym Grzesiem nic nie wygra :P
    Prince Polo na drugim (ostatnio Angelika zdradza Grzecha :/ ).
    Wafel od Wawel na trzecim.
    Na czwartym Princeska i to jak już kokosowa, bo innych nie jemy z tej firmy (choć kokosowej też już wieki nie jadłyśmy) xD Skusiłyśmy się na tą Princessę Dark i była wybitnie słodka… nie tego się spodziewałyśmy ;)

    0
 2. Jak już wcześniej pisałam, zdecydowanie bardziej wolę ten wariant, bo krem jest mniej ziarnisty (i dla mnie nie dziwny, ale dawno już jadłam te wafle). Mam wersję „batonikową” (czyli powyższą) w zapasach i zacieram rączki, by go zjeść <3

  0
  1. Wersję pojedynczą kupiłaś tylko kakaową, dobrze rozumiem? Będzie recenzja? Jeśli nie, to poproszę o opinię w komentarzu :)

   0
   1. Będzie recenzja :) Żeby dopełnić serię, muszę też kupić waniliową, ale zajmę się tym we wtorek, bo mam w przyszłym tygodniu wolne oprócz poniedziałku i czwartku <3

    0
  1. Polecisz coś jeszcze w tym klimacie? Byleby nie była to czekolada, bo chwilowo kompletnie nie mam ochoty na tabliczki.

   0

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.