Vobro, Halvi

Jak wspomniałam w ostatniej recenzji słodycza marki Vobro, chałwowego Halvi kupiłam wraz z kokosową Jamajką. Oba jakże zacne wyroby znalazłam w sklepie należącym do sieci Społem, acz przypominam, że mniejsze odpowiedniki dorwać można w Carrefourze, w dziale z łakociami na wagę.

Vobro, Halvi, baton o smaku chałwy w polewie kakaowej, copyright Olga Kublik

Halvi

Prezentowany dziś baton kupiłam spontanicznie i bez większego namysłu. Bez sensu. Mimo iż nie przepadam jego za producentem, kocham chałwę, poza tym niewielki rozmiar produktu mnie rozczulił. Uznałam, że skoro to opcja w sam raz na raz – na dodatek do degustacji bez wyrzutu można dorzucić co najmniej jedną Jamajkę – nie obciążę nadto listy posiadanych już słodyczy.

Nie mniej ważny był fakt, że miałam podły nastrój i musiałam wydać na coś pieniądze. Ubrania i kosmetyki niestety mnie nie kręcą. Poza tym jestem kobietą, a to argument najwyższej rangi.

Vobro, Halvi, baton o smaku chałwy w polewie kakaowej, copyright Olga Kublik

O ile polewa na Jamajce przykleiła się do folii w niewielkim stopniu, o tyle Halvi przypominał zombie w zaawansowanym stopniu rozkładu.

Baton pachniał po części chałwą, po części michałkami. Tym drugim produktem nawet bardziej, gdyż aromat kakaowej polewy również skojarzył mi się z czekoladowo-orzechowymi cukierkami.

Vobro, Halvi, baton o smaku chałwy w polewie kakaowej, copyright Olga Kublik

Polewa była proszkowata. W smaku kakaowa i cukrowa, acz smaczna. Bardzo, bardzo tłusta. Podczas rozpuszczania stawała się wodnista. Wprost powalała wysoką jakością.

Nadzienie konsystencją odpowiadało zapachowi, czyli stanowiło stadium przejściowe pomiędzy chałwą a michałkami – jeszcze nie było chałwą, ale już nie michałkiem. Albo inaczej: było kruchym michałkiem, lecz z chałwowym zacięciem. Okazało się dziwne i ciekawe zarazem.

Vobro, Halvi, baton o smaku chałwy w polewie kakaowej, copyright Olga Kublik

Od zewnątrz Halvi brudził palce, wargi i wszystko, co odważyło się stanąć mu na drodze. Od wewnątrz rozpuszczał się szybko, a jego szczątki zbrylały się i wchodziły w zęby. Przypominał cukierka nie chałwowego, lecz co najwyżej o smaku chałwy. Choć i to zbyt wiele powiedziane.

Minusami batonika były wspomniana już nienaganna inaczej jakość, objawiająca się dodatkiem chrupiących kryształków cukru w warstwie nadzienia i zdradzieckim zachowaniem polewy podczas degustacji, a także podejrzany posmak kwasku. Ponieważ jednak kocham chałwę i bardzo lubię michałki, degustacja sprawiła mi umiarkowaną radość, a do słodycza (kiedyś tam) mogłabym wrócić.

Ocena: 4 chi


Skład i wartości odżywcze:

Vobro, Halvi, baton o smaku chałwy w polewie kakaowej, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

16 myśli na temat “Vobro, Halvi

 1. O logice przy kupowaniu słodyczy się nie wypowiem…. wczoraj złożyłam zamówienie za jakieś 600-700 zł na czekolady, a tu już (zwłaszcza w mojej obecnej sytuacji), nawet argument „jestem kobietą” nie jest dobry.

  Już tak wczoraj pomyślałam, że chałwowy to jedyny produkt Vobro, którego mogłabym spróbować. Polewę by się aż chciało w formie tabliczki, co? Tak szczerze nie pamiętam już naprawdę, jak smakują jakiekolwiek michałki (ale wyobrażenie jakieś tam mam), ale coś takiego bardziej chałwowego… o smaku… Może i u mnie nie taką najgorszą ocenę by wywalczyło, aczkolwiek nie dowiem się pewnie i tak.

  1. Ile „swoich” czekolad dostajesz w tej cenie? „Moich” byłoby… 175.

   Vobro dobrą ocenę? U Ciebie? Bez szans :P

   Pyszną polewę w formie tabliczki oczywiście bym kupiła, nawet gdybym miała dać całe to 700 zł i dostać tylko sztukę! <3

 2. Myślę, że w jakimś kryzysie cukrowym by mi smakował – lubię chałwę (przypomniałaś mi, że mam gdzieś grecką w domu) i michałki, ale jak znam życie, zapewne nie wejdę w ich posiadanie :D

   1. Już znalazłam, była w szufladzie w słoiku (kupowałam ją na wagę i włożyłam do słoja, żeby nie leżała w folii) i nawet dzisiaj wzięłam trochę do pracy :D

  1. Takie „bajery” mogą być w Delikatesach T&J, z racji że to Społem po ewolucji. Chyba że Wy już dawno z tamtych rejonów wybyłyście.

 3. Mam podobnie – uwielbiam chałwę i uwielbiam Michałki, więc strasznie mnie zaciekawiłaś tym gagatkiem :D Dodaję na listę „do dorwania w Carrefourze”.
  A możesz jakoś odnieść tego batona do Chiacha od Legal Cakes? Podobny? (pomijam strzelający słodzik)

  1. W życiu nie jest podobny! Ciastka od Legal Cakes to coś domowego i dobrego, a wręcz rewelacyjnego. Halvi zaś to smaczn(aw)y, lecz wciąż tani bubel.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.