Millano-Baron, Allegro Czekolada mleczna z nadzieniem o masła orzechowego

Dzisiejszą recenzją rozpoczynam 3-dniową przygodę z masłoorzechowymi tabliczkami marki Millano. Na pierwszy ogień idzie produkowana dla Biedronki Allegro, na drugi tworzona z myślą o Żabce Sweet Hit, na trzeci zaś przeznaczona do sprzedaży w Tesco przedstawicielka marketowej serii Ryelands Chocolates*.

* Na opakowaniu nie ma jasnej informacji, iż stanowi produkt marki Millano. To niemal identyczne składy, proporcje i wartości odżywcze pozwoliły mi wysnuć taki wniosek. Jeśli się mylę, proszę o sprostowanie.

Millano-Baron, Allegro Czekolada mleczna z nadzieniem o masła orzechowego z Biedronki, copyright Olga Kublik

Allegro Czekolada mleczna z nadzieniem o smaku masła orzechowego

Każda z trzech testowanych czekolad z nadzieniem o smaku masła orzechowego pachnie inaczej. Allegro nie tylko jest pod tym względem najintensywniejsza, ale również jako jedyna… śmierdzi. Odniosłam wrażenie, że łączy bakaliowy zaduch z nutą orzechowego zjełczenia (mimo iż w smaku zjełczenia brak).

Millano-Baron, Allegro Czekolada mleczna z nadzieniem o masła orzechowego z Biedronki, copyright Olga Kublik

Wszystkie trzy tabliczki są bardzo tłuste w dotyku, jednak w tłustości i miękkości króluje biedronkowa Allegro. Jest miękka niczym plastelina. Topi się w palcach, wygina i – przyjaźni się z grawitacją wyjątkowo mocno – przy każdym podniesieniu próbuje spaść z powrotem na talerz.

Millano-Baron, Allegro Czekolada mleczna z nadzieniem o masła orzechowego z Biedronki, copyright Olga Kublik

Czekolada jest bardzo proszkowata i okrutnie słodka. Kiedy kazałam Pyszczkowi zgadnąć, jaki smak ma skryty w niej krem, orzekł, że orzechowo-cytrynowy. Śmiałam się z tego, aż sama nie spróbowałam pierwszej kostki. Odkryłam wówczas, że nadzienie rzeczywiście jest… no, może nie cytrynowe, ale kwaśne na pewno.

A zatem krem w Allegro Czekoladzie mlecznej z nadzieniem o smaku masła orzechowego nie jest ani trochę słony, za to kwaśny – owszem. Na tyle, że pokrywający kubki smakowe kwasek lekko wykrzywia twarz.

Millano-Baron, Allegro Czekolada mleczna z nadzieniem o masła orzechowego z Biedronki, copyright Olga Kublik

W całokształcie czekolada jest cudownie gęstym bagnem. Okazała się tak ordynarna jakościowo, że aż cudna. Zresztą do konsystencji nie mam większych zastrzeżeń. Głównym czynnikiem zawodu jest smak: kakaowo-cukrowo-fistaszkowy, acz przede wszystkim kwaśny.

Tabliczkę Allegro zjedliśmy do końca i z przyjemnością, jednak powrotu nie przewiduję.

Ocena: 3 chi ze wstążką


Skład i wartości odżywcze:

Millano-Baron, Allegro Czekolada mleczna z nadzieniem o masła orzechowego z Biedronki, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik


Sprawdź odpowiedniczkę z Żabki
Sprawdź odpowiedniczkę z Tesco

18 myśli na temat “Millano-Baron, Allegro Czekolada mleczna z nadzieniem o masła orzechowego

 1. Akurat te – na szczęście – nigdy nie ciekawiły mojej Mamy, bo wyglądają tanio. Co za tym idzie, nie ma najmniejszych szans, bym spróbowała i… w sumie nawet nie chcę.
  Masło orzechowe…. no tak, to trzeba dodać coś kwachowatego. Co autor (producent) miał na myśli?
  Czuję, że ja nie miałabym żadnej przyjemności z jedzenia jej. Kto by pomyślał?
  Bagno wydaje się bym dobrym określeniem, ale w innym rozumieniu, haha.

  0
 2. kupowalem ja kilka razy, ale nigdy nie wyczulem w niej niczego kwaśnego, moze trafiłaś na jakiś felerny egzemplarz ?

  5+
  1. Podobno tylko mój egzemplarz był kwaśny. Problem w tym, że nawet jeśli to prawda, tabliczka wciąż jest średnia.

   0
 3. Niegdyś Żabkowe Pasje Smaku w wariancie Toffi też były takie plastyczne i tłuste. Ja akurat lubię taką plastelinową konsystencję w czekoladach.
  Chyba sobie zjem łyżeczkę miodowego masła orzechowego polanego sokiem z cytryny, żeby ogarnąć, jak smakuje takie połączenie :D Lubię kontrasty, ale to jest poza moim poziomem abstrakcji.

  0
  1. Ja też lubię plastyczne, miękkie i tłuściutkie nadziewane mleczne czekolady, tyle że krem również musi trzymać poziom.

   Czekolada polana cytryną? Fuj :P

   2+
 4. Nie czuje kwaskowatości w smaku. Ta czekolada to moja guilty pleasure. Z jednej strony wiem, że jest niezdrowa, że syf, ale mi smakuje no i cena zachęca.

  5+

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.