Manufaktura Czekolady, Chocolate Story Ghana 70% kakao + kwiat soli morskiej

Czekolady z serii Chocolate Story produkowane przez Manufakturę Czekolady to produkty piękne i ze względu na elegancki kartonik idealne na prezent. Mimo iż na stronie marki widzę wiele tabliczek, które mogłyby podbić moje serce, z niewiadomych przyczyn zawsze trafiają mi się niewdzięczne.

Pierwszą była otrzymana od Basi Ghana 100%. Jej wysoka kakaowość okazała się nie na moje siły. Drugą dzisiejsza bohaterka: podarowana mi przez tatę Ghana 70% kakao + kwiat soli morskiej.

Manufaktura Czekolady, Chocolate Story Ghana 70% kakao kwiat soli morskiej, copyright Olga Kublik

Chocolate Story Ghana 70% kakao + kwiat soli morskiej

Do momentu otwarcia czekolady i wyciągnięcia jej z doskonale zabezpieczonego srebrnego plastiku mogłam się łudzić, że soli znajduje się w niej niewiele. Niestety po zobaczeniu spodu wszystko stało się jasne – tabliczka nie przewiduje taryfy ulgowej dla osób nielubiących soli.

Ghana 70% kakao + kwiat soli morskiej zawiera 594 kcal w 100 g.
Tabliczka Chocolate Story ważąca 50 g to 297 kcal.
Rządek czekolady z solą waży 10 g, zawiera 3 kostki i dostarcza 59,5 kcal.

Manufaktura Czekolady, Chocolate Story Ghana 70% kakao kwiat soli morskiej, copyright Olga Kublik

Co kiepsko zapowiada się smakowo, wygląda naprawdę pięknie. Kryształki soli są duże, średnie i małe. Raz występują pod postacią bryłek, raz drobnych a la płatków śniegu.

Czekolada pachnie przyjemnie: wysoką zawartością kakao oraz subtelną słodyczą. Jest bardzo twarda i głośno chrupie. Niestety nie rozpuszcza się bagienkowo. Coś w niej chrzęści, acz jestem niemal pewna, że to nie sól (coś suchego i jakby… trawiastego?).

Manufaktura Czekolady, Chocolate Story Ghana 70% kakao kwiat soli morskiej, copyright Olga Kublik

Półprzezroczyste kryształki czuć od pierwszego ugryzienia. Sama czekolada jest słodka i smaczna, niestety nie mogę o niej powiedzieć wiele więcej, bo sól niweczy wszystko. Dodając do tego konsystencję kamienia bez choćby cienia bagienka, otrzymujemy produkt niejadalny.

Manufaktura Czekolady, Chocolate Story Ghana 70% kakao kwiat soli morskiej, copyright Olga Kublik

Chocolate Story Ghana 70% kakao + kwiat soli morskiej to kolejna tabliczka, która nie miała szansy przekonać mnie do asortymentu Manufaktury Czekolady. Mam nadzieję, że nadejdzie dzień, w którym dane mi będzie spróbować czekolady czystej, z prażonym kakao lub – co brzmi szczególnie cudownie – mlekiem i wanilią. Znając jednak życie, prędzej ktoś wciśnie mi potwora z imbirem bądź chilli.

Ocena: 1 chi


Skład i wartości odżywcze:

Manufaktura Czekolady, Chocolate Story Ghana 70% kakao kwiat soli morskiej, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

12 myśli na temat “Manufaktura Czekolady, Chocolate Story Ghana 70% kakao + kwiat soli morskiej

  1. Mnie zapewne też ta sól zepsułaby wszystko i starałabym się ją wyskrobać (tak ostatnio robiłam z inną czeko, na szczęście szło sprawnie :D)
    W drugim zdaniu wypatrzyłam literówkę :P

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.