Mondelez, 3Bit orzech laskowy

Po rozczarowaniu klasycznym 3Bitem, wzbogaconym o powszechnie uwielbiany mleczny krem, z jego wariantem nadziewanym kremem o smaku orzechowym nie wiązałam żadnych nadziei. Zawsze miałam go za twór gorszy, a nawet niesmaczny. Skoro dawny ideał zawiódł moje oczekiwania, bałam się pomyśleć, jakież nieszczęście przyniesie orzech laskowy.

Ponieważ jednak jestem odważna i gotowa do wielu poświęceń, gdy w grę wchodzi blog, wyjęłam zakupiony dużo wcześniej baton i stawiłam mu czoła po męsku.

Mondelez, 3Bit orzech laskowy, baton z kruchym maślanym herbatnikiem, słodkim kremem o smaku orzechów laskowych i mleczną czekoladą, copyright Olga Kublik

3Bit orzech laskowy

Plusem 3Bita z kremem orzechowym jest fakt, iż baton pachnie tak samo pięknie jak poprzednik. Tym razem – w bonusie – tuż przy cudownej, słodkiej i mlecznej czekoladzie pojawia się nuta orzecha laskowego. Kompozycja jest iście świąteczna i odsyła do beztroskiego dzieciństwa.

Mondelez, 3Bit orzech laskowy, baton z kruchym maślanym herbatnikiem, słodkim kremem o smaku orzechów laskowych i mleczną czekoladą, copyright Olga Kublik

W orzechowym 3Bicie śnieżnobiały krem ustąpił miejsca beżowemu. Konsystencją baton wciąż jednak odpowiada klasycznemu: jest mięciutki, tłuściutki, gęsty i odrobinę proszkowaty. Pasuje do typowej dla koncernu Mondelez czekolady, która również ma w sobie trochę proszku, ale przede wszystkim uwodzi gęstością, natychmiastową bagienkowością, mlecznością i słodyczą. Całokształt jest przesadnie cukrowy, ale biorąc pod uwagę profil produktu, nie stanowi to wady.

Orzechowy krem spoczywający na dość grubym, twardym, chrupiącym i słodkim herbatniku smakuje intensywnie cukrowo i laskowoorzechowo. Jest sztuczny niczym plastik, ale aspekt ów sprawia, że podoba mi się nawet bardziej. To pozytywna sztuczność. W kremie występuje także nieznaczna gorycz.

Mondelez, 3Bit orzech laskowy, baton z kruchym maślanym herbatnikiem, słodkim kremem o smaku orzechów laskowych i mleczną czekoladą, copyright Olga Kublik

Jak zdradziłam we wstępie, orzechowy 3Bit nigdy nie był moim ulubieńcem, a to i tak delikatnie powiedziane. W dzieciństwie kupiłam go może ze dwa razy, po czym zrezygnowałam z dalszych prób nawiązania przyjaźni. Pozostałam wierna wariantowi podstawowemu: mlecznemu.

Gusta się jednak zmieniają, co podczas wracania do słodkiej klasyki z dzieciństwa odkrywam dosyć często. Tak jest również w przypadku 3Bitów – wersja o smaku orzecha laskowego bije mleczną na głowę.

Mondelez, 3Bit orzech laskowy, baton z kruchym maślanym herbatnikiem, słodkim kremem o smaku orzechów laskowych i mleczną czekoladą, copyright Olga Kublik

Zdaje sobie sprawę z tego, że krem w batonie marki Mondelez jest sztuczny, gorzkawy i cukrowy. Daleko mu do ideału, ale właśnie dzięki temu jest jeszcze lepszy. Z obłędnie bagienkową mleczną czekoladą i twardym maślanym herbatnikiem współtworzy produkt niemal identyczny z godnymi unicorna smaku Kardynałkami marki Tago lub ich lidlową podróbką: Admirałkami.

Jestem przekonana, że 3Bita orzechowego kupię jeszcze nie raz.

Ocena: 6 chi


Skład i wartości odżywcze:

Mondelez, 3Bit orzech laskowy, baton z kruchym maślanym herbatnikiem, słodkim kremem o smaku orzechów laskowych i mleczną czekoladą, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

19 myśli na temat “Mondelez, 3Bit orzech laskowy

 1. Muszę w takim razie spróbować dac mu jeszcze jedna szansę ! Kto wie może dwa lata przerwy sprawia że mi będzie smakował ! Ale wierzę też w teorię co partia to inna jakość więc zobaczymy czy mój będzie udany !
  Tylko zaczekam aż mi gardło wyzsrowuwje bo teraz nawet gorzką czekolada mnie drażni :'(

  0

  1. Myślisz, że produkty taśmowe znacząco różnią się między partiami? Wątpię. Zdrowiej i próbuj :)

   PS O co chodzi z tą mnogością wykrzyknień? :P

   0

 2. Muszę kupić w takim razie, bo jeśli w ogóle go jadłam to było to dawno temu. A czuję, że i dla mnie okazałby się smakowity :)

  6+

 3. Nie wierzę! Też latami myślałam, że go nie lubię, a jak próbowałam te 3Bity jakiś rok temu, to zszkowana uznałam, że orzechowy ogólnie jest niezły (chciałam mu 7 wystawić). W takiej kwestii u nas zgoda? Kurde, chyba jednak muszę jakoś recenzje skombinować, by odznaczyć ten fakt. Mam co prawda notatki, zdjęcie wydrukowane (zeskanować? haha), ale brzydkie…

  Tak w ogóle zastanawiam się, czy nasze gimnazjalne gusta nie pokryły by się jeszcze bardziej niż opinie o 3Bitach.

  0

   1. Ogółem czy z konkretnych słodyczy?
    Batony / wafle: Snickersy, Kit Katy, 3Bity kochałam, Twixy, Liony, Prince Polo lubiłam, a nienawidziłam Milky Wayów i Marsów.
    Nie lubiłam chipsów, za najgorsze zło uważając chrupki (takie okrągłe cebulowe – nie było dla mnie nic gorszego).
    Co ciekawe, na początek gimnazjum przypadł u mnie etap, że w ogóle ileś miesięcy myślałam, że nie lubię słodyczy – potem kolejny taki nadszedł dopiero jakoś w 2014? Szok, co?

    0

    1. Marsa polubiłam w liceum. Milky Waya prawdopodobnie też, o ile nie później (MW jadałam jako dziecko, ale w pewnym momencie mi przeszło). Twixa polubiłam na studiach, kiedy zaczęłam prowadzić bloga. Snickersa kochałam zawsze, choć do gimnazjum wyprzedzał go Lion (Peanuta nienawidziłam), a w przedszkolu Picnic (mój numer jeden). Kit Kata nie wiążę z młodością. Prince Polo nie lubiłam nigdy. Młodość (podstawówka) to Grześki, trochę później (gimnazjum) Princessy.

     Chipsy kochałam. Chrupki – w zależności od smaku. Nienawidziłam słodkich styropianowych Flipsów i orzechowych kulek (odrzucał mnie sam zapach).

     Gimnazjum kojarzy mi się głównie z ciepłymi lodami jedzonymi na potęgę (z Lidla), chipsami no-name o smaku solonym, wielkimi mlecznymi Bellaromami z migdałami lub orzechami laskowymi (niestety wciąganymi na raz) i tanią oranżadą. Jak tak sobie myślę, to musiały być początki Lidla na moim osiedlu.

     0

 4. A ja tego wariantu nigdy nie jadłam – aż wstyd, skoro mam takie zamiłowanie i do 3Bita, i do nugatowych smaków. Po takich zachwytach (choć ta sztuczność budzi moją nieufnosć :P) i nawiązaniu do beztroskiego dzieciństwa (słodko zakrapianego ;D) wiem, że chcę go spróbować. W niedługim czasie.

  0

Dodaj komentarz