Atlanta Poland, Bakal sport Magnez Natural Bar + kakao

Bohater dzisiejszej recenzji to jeden z trzech surowych batonów marki Bakal, należącej do zajmującej się sprzedażą orzechów, suszonych owoców, ziaren i pestek oraz powstałych na ich bazie kremów, past, mąk, miazg i przekąsek firmy Atlanta Poland. Otrzymałam go na urodziny w 2017 roku od siostry. Do kompletu dostałam warianty Energy Natural Bar + guarana oraz Protein Natural Bar + białko.

Atlanta Poland, Bakal sport Magnez Natural Bar kakao, raw bar surowy baton z daktylami, figami, żurawiną i orzechami, copyright Olga Kublik

Magnez Natural Bar + kakao

Kakaowy raw bar marki Bakal jest ciemny, ale nie matowy – charakteryzuje go przepiękny złocisty refleks. W mrocznej bryłce znajdują się jasne figowe pesteczki i troszkę większe pokruszone orzechy. Magnez Natural Bar + kakao jest uroczy i apetyczny.

100 g Magnez Natural Bar + kakao dostarcza 355 kcal.
Surowy batonik to 35 g i 124 kcal.

Atlanta Poland, Bakal sport Magnez Natural Bar kakao, raw bar surowy baton z daktylami, figami, żurawiną i orzechami, copyright Olga Kublik

Baton pachnie znajomo, bo podobnie do surowych pralinek Rawnello Żurawina na czarnym lądzie. Oznacza to, że odznacza się aromatem przesadnie słodkiej żurawiny i odurzającego dusznego kakao. Jest dość miękki, łatwo się go kroi i bez problemu rwie w palcach. Pozostawia na opuszkach ślad, ponieważ jest lepki. Do wszystkiego się klei: od opakowania po ciało ludzkie.

Atlanta Poland, Bakal sport Magnez Natural Bar kakao, raw bar surowy baton z daktylami, figami, żurawiną i orzechami, copyright Olga Kublik

Magnez Natural Bar + kakao daje się poznać zębom jako mięciutki i gumkowy. Rozpuszcza się gęsto. Czuć, że jego bazę stanowią daktyle. Jest słodki w sposób figowy, ponadto strzelają w nim figowe pesteczki. Orzechów nie ma w nim zbyt wiele. Cechuje je mały rozmiar.

Atlanta Poland, Bakal sport Magnez Natural Bar kakao, raw bar surowy baton z daktylami, figami, żurawiną i orzechami, copyright Olga Kublik

Tytułowe kakao w surowym batonie marki Bakal jest intensywne i cudowne, truflowe (!). Oprócz niego wyraźnie czuć żurawinę, co sprawia, że Magnez Natural Bar + kakao przypomina miękką i odrobinę mniej słodką batonikową wersję Żurawiny na czarnym lądzie od Raw and Happy.

Jak w pralinach Rawnello, tak i tutaj wyczułam nutę czerwonego wina. Baton jest świeży, wilgotny i bardzo słodki (za słodycz zdecydowałam się nie przyznać mu maksymalnej oceny). Przywiódł mi na myśl Deser Kobiety Niezależnej, złożony z obsypanych surowym kakao trufli i lampki słodkiego czerwonego wina. Sądzę, że jeszcze do niego wrócę, zwłaszcza że jest łatwo dostępny.

Ocena: 5 chi


Skład i wartości odżywcze:

Atlanta Poland, Bakal sport Magnez Natural Bar kakao, raw bar surowy baton z daktylami, figami, żurawiną i orzechami, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

12 myśli na temat “Atlanta Poland, Bakal sport Magnez Natural Bar + kakao

  1. Ze wszystkich batonów z tej serii, magnezowy smakował mi chyba najbardziej, ale i dla mnie okazał się trochę za słodki, za dużo w nich suszonych owoców w stosunku do orzechów.

  2. Dla mnie to kakao nie było aż tak duszące i intensywne, raczej po prostu wyczuwalne – ale ja na punkcie kakao mam hopla :D A i wina nie wyczułam, ale jak wiesz, ja niealkoholowa jestem :D W każdym razie, bardzo go lubię :)

    1. Ja już nie pamiętam, który smakował mi najbardziej. Przekonam się za dwa dni, jak rzucę okiem na komplet opublikowanych recenzji :P

  3. Przemawia do mnie truflowość i wino, silna słodycz oczywiście na minus, ale w tym przypadku pewnie by mi tak bardzo, bardzo nie przeszkadzała. Chciałabym spróbować, ale nigdzie go nie widziałam.

    1. Żaba. Niemożliwe, że Twoja jest AŻ TAK upośledzona. Batony są w stałej ofercie na „zdrowym regale”.

  4. To może śmieszne, ale nie miałam ochoty sięgać po raw bary z tej firmy tylko dlatego, że nie przemawia do mnie ich szata graficzna. Jednak Twoja recenzja przekonała mnie, że warto dać im szansę. Właśnie ten z magnezem wydaje się być najbardziej odpowiedni dla mnie, bo suszone figi to moje ulubione bakalie. Przemawia do mnie truflowość, którą uwielbiam, ale ciężko znaleźć ją w zdrowych słodyczach. Posmak wina także jest w moim stylu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.