Wacuś, Spoko Wafelek o smaku orzechowym

Wraz z waflem Spoko o smaku kakaowym upolowałam baton Spoko orzechowy o smaku orzechowym. Ten wariant niestety nie został wyposażony w błonnik, co sprawia, że jest mniej dietetyczny, a przy okazji mniej spoko. Pamiętajmy jednak, że kusi niską ceną oraz atrakcyjnie brzmiącą nazwą zakładu, w którym powstał. Na produkt Wacusia pożądliwy wzrok skierowała już niejedna osoba!

Wacuś, Spoko Wafel orzechowy, batonik bez czekolady z kremem orzechowym, copyright Olga Kublik

Spoko Wafelek o smaku orzechowym

Wizualnie orzechowy wafelek Spoko niewiele różni się od kakaowego brata. Jest blady, anemiczny i wygląda jak bloczek tektury lub drewna. Sytuacji nie poprawia nawet krem, który kolorem przywodzi na myśl niskiej jakości pasztet wykonany z MOM-u. Szata graficzna opakowania dopełnia taniego obrazu.

Spoko Wafelek o smaku orzechowym dostarcza 523 kcal w 100 g.
1 sztuka wafla marki Wacuś waży 32 g i zawiera 167 kcal.

Wacuś, Spoko Wafel orzechowy, batonik bez czekolady z kremem orzechowym, copyright Olga Kublik

W odróżnieniu od kakaowego brata wafel z kremem o smaku orzechowym pachnie pięknie, bo… orzechowym kremem (żadnych niespodzianek). Jest to aromat słodko-gorzkawych fistaszków.

Niestety oba warianty batonów Spoko odznaczają się tą samą konsystencją. W warstwie waflowej są stetryczałe, twarde, tekturowe, skamieniałoopłatkowe. Nieprzyjemnie papieją w wyniku kontaktu ze śliną. To najgorsza postać wafli tortowych, jaką znajdziemy w sklepach.

Wacuś, Spoko Wafel orzechowy, batonik bez czekolady z kremem orzechowym, copyright Olga Kublik

Orzechowy krem jest umiarkowanie gruby, przesadnie zwarty, gęsty i skompresowany. Daje się poznać jako wzorcowy przedstawiciel nadzienia typu tłustego, na dodatek margarynowo (jest troszkę inny od kakaowego). Występuje w nim drobna proszkowatość.

Baton Wacusia smakuje orzechowo, a więc zgodnie z nazwą, jednak nieprzyjemnie sztucznie i cukrowo. Krem przypomina niejadalną masę. Całość jest twarda i stetryczała. Niewygodnie się to-to je, na dodatek nie ma co liczyć na smak godny ludzkiego otworu gębowego.

Wacuś, Spoko Wafel orzechowy, batonik bez czekolady z kremem orzechowym, copyright Olga Kublik

Spoko Wafelek o smaku orzechowym jest plebejski, ale w z złym tego określenia znaczeniu. Składa się z przesuszonych skamieniałych opłatków przełożonych margarynowym kremem o smaku chemicznego orzecha. O pierwsze miejsce na podium z chemicznością orzecha walczy czysty cukier. Współczuję osobie, która natknie się na ten batonik, szukając niskobudżetowej perełki. Niskobudżetowość znajdzie w nim na pewno, ale o perełce nie ma mowy (chyba że to ksywa nielubianego kumpla).

Ocena: 2 chi ze wstążką


Skład i wartości odżywcze:

Wacuś, Spoko Wafel orzechowy, batonik bez czekolady z kremem orzechowym, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

13 myśli na temat “Wacuś, Spoko Wafelek o smaku orzechowym

  1. Ciekawe, co byś powiedziała konkretnie o tym waflu. Sądzę, że recenzję czytałoby mi się przyjemnie :D

   0
  1. Palić nie warto, dlatego na paczkach papierosów są obrazki ostrzegawcze. Opakowanie tego wafla też powinno je uwzględnić.

   0
 1. Eee, nie ma błonnika, to Wacuś jest skazany na porażkę na starcie. Dodatkowo, sztuczny pustak, tandetny plastik i tanio się sprzedaje. Nawet nie smakuje dobrze. Fujka.

  0

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.