Iga, Cream Wafers wafelki śmietankowe

Wraz z obłędnymi Cocoa Wafers wafelkami kakaowymi marki Iga upolowałam w Netto kartonik batonów śmietankowych – Cream Wafers. W zestawie znajduje się pięć wafli ważących po 45 g, co sprawia, że w cenie 3,99 zł za produkt otrzymujemy pięć sztuk po 80 gr. Jeśli słodycze okażą się niedobre, można je bez żalu rozdać. Jeżeli jednak wyjdzie przeciwnie – będą świetne – należy czym prędzej pobiec po zapasy.

Iga, Cream Wafers wafelki śmietankowe, copyright Olga Kublik

Cream Wafers
wafelki śmietankowe

Podobnie do kakaowych wafle śmietankowe dzielą się na sześć mniejszych cząstek. Są silnie inspirowane konkurencyjnymi Grześkami kakaowymi Dziel na 6. Różnica polega na poziomie trudności oddzielania prostokątów. Cream Wafers są od tym względem trudnym zawodnikiem. Łamią się wedle bliżej nieokreślonej zasady, czyli na dziko, co widać na przeplatających recenzję zdjęciach.

Cream Wafers wafelki śmietankowe marki Iga dostarczają 514 kcal w 100 g.
1 sztuka waży 45 g i zawiera 232 kcal.

Iga, Cream Wafers wafelki śmietankowe, copyright Olga Kublik

Wafelki śmietankowe Igi pachną tak intensywnie, że jeśli otworzycie je w swoim pokoju, aromat dotrze także do sąsiada. Są słodziutko śmietankowe i przywodzą na myśl ciepłe lody. Ale, ale! Nie chodzi tu o powszechnie dostępne niemieckie ciepłe lody w formie grzybków, tylko starodawną śmietankową piankę w waflach lodowych oblaną polewą czekoladową i sprzedawaną w sklepikach osiedlowych. Pyszności.

Iga, Cream Wafers wafelki śmietankowe, copyright Olga Kublik

Płaty waflowe w śmietankowym batonie Igi wyglądają na tortowe, na szczęście dzięki spotkaniu z wariantem kakaowym od razu wiedziałam, że to tylko złudzenie. Są nieatrakcyjnie blade, jednak na tym kończą się ich wady. Zachwycają ponadprzeciętną kruchością, lekkością i chrupkością. Nie ma w nich ani odrobiny stetryczenia. Są po prostu doskonałe.

Między płatami waflowymi znajdują się cztery warstwy jasnego nadzienia. Sprawiają wrażenie nieco cieńszych od warstw z wafla kakaowego (złudzenie optyczne czy fakt?). Krem jest tłusty i występuje w nim proszkowatość, a nawet ziarnistość. Smakuje morderczo słodko i śmietankowo. Na dziesiątym planie stoi kwasek, na szczęście dobrego rodzaju. Smak w pełni odpowiada zapachowi.

Iga, Cream Wafers wafelki śmietankowe, copyright Olga Kublik

Wafelki śmietankowe marki Iga są świetne, choć nie dorównują kakaowym. Sprawdzają się zarówno na sucho, jak i po zamoczeniu w herbacie. Są esencjonalnie śmietankowe – jeśli jesteście fanami tego smaku oraz miłośnikami kruchych wafli, a zlekceważycie ich zakup, będzie to błąd waszego życia.

Jedyna istotna wada chrupkich batoników polega na potężnej cukrowości. Wciąż jednak są to jedne z najlepszych tanich wafli, jakie znam, zwłaszcza pod względem konsystencji – ta jest doskonała.

Dokupując dwa opakowania wafelków kakaowych, wzięłam też jedno z wariantem śmietankowym. Marzy mi się spróbowanie reszty tworów marki Iga. Osoby z wiedzą o ich dostępności proszone są do tablicy.

Ocena: 6 chi


Skład i wartości odżywcze:

Iga, Cream Wafers wafelki śmietankowe, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

20 myśli na temat “Iga, Cream Wafers wafelki śmietankowe

    1. Zmacane wafelki na wagę? No way. Paczkowane brzmią odrobinę lepiej, ale też nieidealnie. Potrzebuję dokładnie takich zestawów. W każdym razie bardzo dziękuję ;*

      1. W Carrefour też są ale duże opakowania w 2 wariantach smakowych. W moich nettach tez same śmietankowe :/

  1. Wcześniej nie pisałam, bo musiałam się upewnić. Są w Delikatesach Centrum. Byłyśmy z Mamą i obecnie widziałam tylko śmietankowe, ale wzięłam Mamę na spytki i jest pewna, że widziała kiedyś truskawkowe i pusty karton po kawowych, co bardzo ją zirytowało, bo po nie poszła. Tak więc… różne smaki chyba pojawiają się tam epizodycznie.

  2. Niestety nie ma i nigdy nie było wafli Iga w Auchan ani na wagę ani paczkowanych po 350 g. Iga nie produkuje wafli w tej gramaturze. Natomiast jest tam duży wybór herbatników, pierników i delicji na wagę produkowanych przez firmę Iga i tak samo pysznych jak opisywane wafle.

  3. W Auchan dostępne są wafle kawowe 1 kg oraz wafle śmietankowe 500 g firmy Iga ………proponuję spróbować markiz śmietankowych oraz markiz śmietankowych PRETO (coś w stylu OREO) ale o niebo smaczniejszych ))

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.