Melvit, Secret Fitness Owsianka z owocami i z chia

Kiedy zobaczyłam w sklepie dwa desery instant marki Melvit – Secret Fitness Owsiankę z owocami i z chia oraz Secret Fitness Jaglankę z babką płesznik i rabarbarem – pomyślałam, że to wytwory sekty zwariowanych ekologów-wegan, którzy śpią do południa, potem przez kilka godzin piją zieloną herbatę i zaplatają dredy tym, którzy jeszcze ich nie mają, a wieczorem tańczą w rytm bębnów i palą kadzidła ku czci bogów natury. Obraz ów powstał w mojej głowie w wyniku zbyt długiego przyglądania się dziwnym szatom graficznym. Nie mogę powiedzieć, że są brzydkie albo przestarzałe. Po prostu… z jakichś powodów mnie niepokoją i raczej nie chciałabym poznać ludzi, którzy uczynili z deserów główny posiłek dnia.

Budzące lęk opakowania nie przeszkodziły mi jednak zabrać obu produktów do domu. Z uwagi na to, że wykańczanie milionowych zapasów suszków-zalewajek zaczęłam od owsianek, to właśnie Secret Fitness Owsianka wyszła na spotkanie z moim żołądkiem pierwsza.

Melvit, Secret Fitness Owsianka z owocami: suszonym jabłkiem i suszoną morelą, oraz z chia, zdrowy deser instant, copyright Olga Kublik

Secret Fitness Owsianka z owocami i z chia

Mimo iż owsianka waży standardowe dla tego typu deserów 50 g, po wsypaniu suchego produktu do miseczki byłam oczarowana jego obfitością. Poza płatkami owsianymi błyskawicznymi – czyli moimi ulubionymi – które zajmują 75%, na deser składają się: jabłko suszone (10%), morela suszona (10%), nasiona chia (5%). Nie ma miejsca dla dodatkowego cukru ani mleka w proszku. To, czym owsiankę zalejemy, zależy wyłącznie od nas. (Ketchupu i maggi nie polecam).

Secret Fitness Owsianka z owocami i z chia dostarcza 354 kcal w 100 g.
50 g suchego deseru marki Melvit zalanego wodą zawiera 177 kcal.

Melvit, Secret Fitness Owsianka z owocami: suszonym jabłkiem i suszoną morelą, oraz z chia, zdrowy deser instant, copyright Olga Kublik

Niestety marka nie zadbała o konsumenta w pełni. Pozostawiła mu dowolność nie tylko w zakresie rodzaju płynu, którym zaleje owsiankę – mleka, wody itp. – ale również jego ilości. Mimo iż posiadam miliony deserów typu instant, nieczęsto je przyrządzam i nie wiem, ile mililitrów powinnam wlać.

Ostatecznie płatki zalałam bez odmierzania miarką na centymetr ponad powierzchnię. Przykryłam talerzykiem, żeby spęczniały, i wróciłam tradycyjnie po 25 minutach. Niestety zastałam beton, więc do gotowego deseru musiałam dolewać wody i mieszać. Nie wyszedł idealnie, ale dał się podratować. Skądinąd z uwagi na zastosowanie płatków błyskawicznych, a nie całych, owsianka sprawiała wrażenie gotowej tuż po zalaniu. Stała się jednolitą papką. Gęstą i apetyczną. Podczas mieszania mlaskała.

Melvit, Secret Fitness Owsianka z owocami: suszonym jabłkiem i suszoną morelą, oraz z chia, zdrowy deser instant, copyright Olga Kublik

Secret Fitness Owsianka pachnie kwaśnymi jabłkami. Występują w niej takie same jabłkowe kostki, jakie napotkałam w Musli marki Foods by Ann. Są miękkie w punkt, niektóre mają skórki. Smakują kwaśno i słodko zarazem. Wyraziście czuć też morele – to one nadają owsiance słodycz i sprawiają, że można odnieść wrażenie, iż w składzie występuje cukier. Chia nie ma zbyt wiele i nie grają znaczącej roli.

Płatki błyskawiczne przekładają się na ponadprzeciętną gęstość, kleistość, łagodność i mleczność owsianki, nawet pomimo braku mleka. Nie ma lepszej formy płatków!

Sekciarska Secret Fitness Owsianka z owocami i z chia jest doskonała pod każdym względem. Użyte do jej produkcji owoce są najwyższej jakości. Odznaczają się pełnią smaku i sprawiają, że deser jest słodki. Z kolei rozdrobnione płatki owsiane powodują mleczną lepkość. Całość jest treściwa i po prostu pyszna. Z ogromną przyjemnością kupię tę zalewajkę ponownie.

Ocena: 6 chi


Skład i wartości odżywcze:

Melvit, Secret Fitness Owsianka z owocami: suszonym jabłkiem i suszoną morelą, oraz z chia, zdrowy deser instant, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

14 myśli na temat “Melvit, Secret Fitness Owsianka z owocami i z chia

        1. Chodziło mi o to, czy najpierw zalewasz wodą, czekasz, aż płatki napuchną, a potem wrzucasz do jogurtu/jogurt wlewasz do miseczki. Nie spodziewałam się, że jogurt nawadnia tak dobrze jak woda. Chyba że nie aż tak dobrze…?

  1. Owsiankę z płatków błyskawicznych robię czasem na podwieczorek jak jestem w domu, ale kupuję te bez dodatków i łączę je z roślinnym mlekiem – uwielbiam taką paciajkę :) Nie kupowałam nigdy tych płatków, ale mieszanka wygląda zachęcająco.

  2. Bardzo się cieszę, że ostatnio zaczęłaś dodawać na blogu więcej recenzji błyskawicznych owsianek, bo na początku czerwca szykuje mi się tygodniowy wyjazd na warsztaty, gdzie będę musiała się czymś żywić. W tego typu produktach często znajduje się cukier, którego staram się unikać, więc akurat ta owsianka, wydaje się być dobrym rozwiązaniem na szybkie śniadanie/lunch. Dzięki Tobie, szykowanie mojego małego „zestawu przetrwania” stało się łatwiejsze. ;D

    1. Teraz mi głupio, bo gdybym wiedziała, zmobilizowałabym się do zjedzenia pozostałych posiadanych. Tymczasem leżą i obrastają kurzem.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.