Melvit, Secret Fitness Owsianka z owocami i z chia

Kiedy zobaczyłam w sklepie dwa desery instant marki Melvit – Secret Fitness Owsiankę z owocami i z chia oraz Secret Fitness Jaglankę z babką płesznik i rabarbarem – pomyślałam, że to wytwory sekty zwariowanych ekologów-wegan, którzy śpią do południa, potem przez kilka godzin piją zieloną herbatę i zaplatają dredy tym, którzy jeszcze ich nie mają, a wieczorem tańczą w rytm bębnów i palą kadzidła ku czci bogów natury. Obraz ów powstał w mojej głowie w wyniku zbyt długiego przyglądania się dziwnym szatom graficznym. Nie mogę powiedzieć, że są brzydkie albo przestarzałe. Po prostu… z jakichś powodów mnie niepokoją i raczej nie chciałabym poznać ludzi, którzy uczynili z deserów główny posiłek dnia.

Budzące lęk opakowania nie przeszkodziły mi jednak zabrać obu produktów do domu. Z uwagi na to, że wykańczanie milionowych zapasów suszków-zalewajek zaczęłam od owsianek, to właśnie Secret Fitness Owsianka wyszła na spotkanie z moim żołądkiem pierwsza.

Melvit, Secret Fitness Owsianka z owocami: suszonym jabłkiem i suszoną morelą, oraz z chia, zdrowy deser instant, copyright Olga Kublik

Secret Fitness Owsianka z owocami i z chia

Mimo iż owsianka waży standardowe dla tego typu deserów 50 g, po wsypaniu suchego produktu do miseczki byłam oczarowana jego obfitością. Poza płatkami owsianymi błyskawicznymi – czyli moimi ulubionymi – które zajmują 75%, na deser składają się: jabłko suszone (10%), morela suszona (10%), nasiona chia (5%). Nie ma miejsca dla dodatkowego cukru ani mleka w proszku. To, czym owsiankę zalejemy, zależy wyłącznie od nas. (Ketchupu i maggi nie polecam).

Secret Fitness Owsianka z owocami i z chia dostarcza 354 kcal w 100 g.
50 g suchego deseru marki Melvit zalanego wodą zawiera 177 kcal.

Melvit, Secret Fitness Owsianka z owocami: suszonym jabłkiem i suszoną morelą, oraz z chia, zdrowy deser instant, copyright Olga Kublik

Niestety marka nie zadbała o konsumenta w pełni. Pozostawiła mu dowolność nie tylko w zakresie rodzaju płynu, którym zaleje owsiankę – mleka, wody itp. – ale również jego ilości. Mimo iż posiadam miliony deserów typu instant, nieczęsto je przyrządzam i nie wiem, ile mililitrów powinnam wlać.

Ostatecznie płatki zalałam bez odmierzania miarką na centymetr ponad powierzchnię. Przykryłam talerzykiem, żeby spęczniały, i wróciłam tradycyjnie po 25 minutach. Niestety zastałam beton, więc do gotowego deseru musiałam dolewać wody i mieszać. Nie wyszedł idealnie, ale dał się podratować. Skądinąd z uwagi na zastosowanie płatków błyskawicznych, a nie całych, owsianka sprawiała wrażenie gotowej tuż po zalaniu. Stała się jednolitą papką. Gęstą i apetyczną. Podczas mieszania mlaskała.

Melvit, Secret Fitness Owsianka z owocami: suszonym jabłkiem i suszoną morelą, oraz z chia, zdrowy deser instant, copyright Olga Kublik

Secret Fitness Owsianka pachnie kwaśnymi jabłkami. Występują w niej takie same jabłkowe kostki, jakie napotkałam w Musli marki Foods by Ann. Są miękkie w punkt, niektóre mają skórki. Smakują kwaśno i słodko zarazem. Wyraziście czuć też morele – to one nadają owsiance słodyczy i sprawiają, że można odnieść wrażenie, iż w składzie występuje cukier. Chia nie ma zbyt wiele i nie grają znaczącej roli.

Płatki błyskawiczne nadają owsiance ponadprzeciętnej gęstości, kleistości, łagodności i mleczności, nawet pomimo braku mleka. Nie ma lepszej formy płatków!

Sekciarska Secret Fitness Owsianka z owocami i z chia jest doskonała pod każdym względem. Użyte do jej produkcji owoce są najwyższej jakości. Odznaczają się pełnią smaku i sprawiają, że deser jest słodki. Z kolei rozdrobnione płatki owsiane nadają mu mlecznej lepkości. Całość jest treściwa i po prostu pyszna. Z ogromną przyjemnością kupię tę zalewajkę ponownie.

Ocena: 6 chi


Skład i wartości odżywcze:

Melvit, Secret Fitness Owsianka z owocami: suszonym jabłkiem i suszoną morelą, oraz z chia, zdrowy deser instant, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

14 myśli na temat “Melvit, Secret Fitness Owsianka z owocami i z chia

    1. Chodziło mi o to, czy najpierw zalewasz wodą, czekasz, aż płatki napuchną, a potem wrzucasz do jogurtu/jogurt wlewasz do miseczki. Nie spodziewałam się, że jogurt nawadnia tak dobrze jak woda. Chyba że nie aż tak dobrze…?

     0
 1. Owsiankę z płatków błyskawicznych robię czasem na podwieczorek jak jestem w domu, ale kupuję te bez dodatków i łączę je z roślinnym mlekiem – uwielbiam taką paciajkę :) Nie kupowałam nigdy tych płatków, ale mieszanka wygląda zachęcająco.

  0
 2. Bardzo się cieszę, że ostatnio zaczęłaś dodawać na blogu więcej recenzji błyskawicznych owsianek, bo na początku czerwca szykuje mi się tygodniowy wyjazd na warsztaty, gdzie będę musiała się czymś żywić. W tego typu produktach często znajduje się cukier, którego staram się unikać, więc akurat ta owsianka, wydaje się być dobrym rozwiązaniem na szybkie śniadanie/lunch. Dzięki Tobie, szykowanie mojego małego „zestawu przetrwania” stało się łatwiejsze. ;D

  0
  1. Teraz mi głupio, bo gdybym wiedziała, zmobilizowałabym się do zjedzenia pozostałych posiadanych. Tymczasem leżą i obrastają kurzem.

   0

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.