Nestle, wafelek Nesquik

Zaprezentowany tu wafelek Nesquik marki Nestle to większa wersja batonika okazjonalnie dostępnego na wagę bądź sztuki w Tesco i Biedronce. Mimo iż zrecenzowałam już malucha, uznałam, że znajdę miejsce również dla jego 26-gramowego wcielenia. Produkty mają inne proporcje oraz nieznacznie zmienione skład i wartości odżywcze. Poza tym o produktach z serii Nesquik czyta się miło, czyż nie?

Nestle, wafelek Nesquik, kruchy wafelek z mlecznym kremem w mlecznej czekoladzie, słodycze dla dzieci, copyright Olga Kublik

Nesquik

Polewa na wafelku Nesquik odznacza się pięknym kolorem mlecznej czekolady. Jest na tyle gruba, że nic spod niej nie prześwituje. Batonik pachnie obłędnie, bo czekoladą Kinder. Przywodzi na myśl paluszki Kinder Chocolate oraz Kinder Niespodziankę. Aromat jest słodki i ponadprzeciętnie mleczny. Dziecięcy.

Wafelek Nesquik dostarcza 529 kcal w 100 g.
Baton z mlecznym kremem od Nestle waży 26 g i zawiera 138 kcal
.

Nestle, wafelek Nesquik, kruchy wafelek z mlecznym kremem w mlecznej czekoladzie, słodycze dla dzieci, copyright Olga Kublik

Czekoladowa otoczka jest bardzo tłusta i plastyczna. Podczas wyciągania wafla z opakowania zostaje na nim, później zaś lepi się do opuszek i warg. Jest mięciutka, gęsta i bagienkowa. Nie ma jej dużo, ale daje się zgryźć. Okazuje się wówczas bardzo proszkowata, cukrowa i niesamowicie mleczna.

Pod polewą znajduje się kruchy jasny wafelek dobrej jakości. Jest świeży. Nie przejawia stetryczenia.

Nestle, wafelek Nesquik, kruchy wafelek z mlecznym kremem w mlecznej czekoladzie, słodycze dla dzieci, copyright Olga Kublik

Serce produktu to beżowy krem położony na płatach waflowych trzema grubymi warstwami. Jest leciutki i ziarnisty od: proszku (czegoś w rodzaju mąki), cukru oraz opiłków wafla. Sprawia wrażenie niemal piankowego. Odznacza się bliżej nieokreślonym smakiem, przede wszystkim słodkim. Podczas dzielenia Nesquika na warstwy zostaje na obu płatkach wafla.

Nestle, wafelek Nesquik, kruchy wafelek z mlecznym kremem w mlecznej czekoladzie, słodycze dla dzieci, copyright Olga Kublik

Nesquik to lekki, kruchy i świeży wafelek, który waży niewiele i dostarcza przyjemnie mało kalorii. Minusem produktu jest smak kremu, a w zasadzie jego brak. Kluczowy punkt programu stanowi kinderkowa czekolada rozpuszczająca się na gęste i tłuste bagienko.

Wafel marki Nestle jest słodyczem dla dzieci… w każdym wieku. Na pewno jeszcze do niego wrócę.

Ocena: 5 chi


Skład i wartości odżywcze:

Nestle, wafelek Nesquik, kruchy wafelek z mlecznym kremem w mlecznej czekoladzie, słodycze dla dzieci, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

20 myśli na temat “Nestle, wafelek Nesquik

    1. Rożka Kubuś też nie jadłam. Lodowo jestem sto lat za… niech będzie, że dinozaurami, żeby było politycznie poprawnie.

 1. Rok temu chciałam zrecenzować, bo dawno, dawno temu mi smakował (jako chyba jeden z nielicznych mlecznych), ale szukałam po sklepach przez parę miesięcy i nie znalazłam. Z recenzji zrezygnowałam.

 2. Nie wyobrażam sobie, że komuś mogłoby to nie smakować. 😀 Takie dziecięce smaki zmiękczą nawet najbardziej gorzkie serce miłośników ciemnej.

 3. Jakby ten krem odzwierciedlał tę białą część Kinder Czekolady, to już w ogóle byłby idealny :D Nie pamiętam, czy go jadłam (chyba tak), ale brzmi przeeeepysznie.

  1. Impulsowe? 1. Grześki (recenzje niebawem), 2. Lusette (wszystkie dostępne zostały już zrecenzowane), 3. Easy/Alpino od Mokate (recenzje wkrótce; wafle upolujesz np. w Biedrze i Auchan). Z nieimpulsowych wspomniana przez Ciebie Iga. Podobno w Lewiatanie (?) są również inne warianty smakowe.

   PS Yep, u mnie linki, pogrubienia i inne bajery załatwisz staropolskim sposobem – html’em :P

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.