Zmiany Zmiany, Sztanga 22% białka

Ostatnimi nowościami zaserwowanymi przez markę Zmiany Zmiany są dwa surowe wegańskie batony z ciekawymi dodatkami. Sztanga – bohater dzisiejszej recenzji – to pierwszy baton proteinowy stworzony przez tę markę. Z kolei Agent Cooper stanowi hit dla miłośników kawy, ponieważ jej zawartością odpowiada jednej filiżance. Łakocie składają się z naturalnych surowców i mają cudnie krótkie składy.

Degustację nowości planowałam zacząć od Agenta Coopera, ponieważ kocham kawę całym sercem. Zmieniłam decyzję z uwagi na to, że kilka dni wcześniej zjadłam produkt konkurencyjnej marki Purella Food: Be Raw! Healthy snack. Mimo iż nie zawiera białka, podobnie do Sztangi składa się daktyli i orzechów ziemnych. Zapragnęłam poznać różnice i dowiedzieć się, który jest lepszy.

Zmiany Zmiany, białkowy baton wegański bez glutenu Sztanga, batonik o smaku masła orzechowego, copyright Olga Kublik

Sztanga

Opakowaniem Sztanga nie zawodzi – świetnie wpisuje się w serię batonów marki Zmiany Zmiany, których papierki ma się ochotę zatrzymać. Rzeczywista gramatura odpowiada określonej przez producenta, a niektóre sztuki są nawet cięższe. Nie wspominałabym o tym, gdyby nie fakt, że konkurencji zdarza się uszczknąć kilka gramów tu czy tam, wobec czego dostajemy produkt lżejszy od tego, za który zapłaciliśmy.

Baton proteinowy Sztanga marki Zmiany Zmiany dostarcza 380 kcal w 100 g.
Wegański surowy baton z fistaszkami waży 70 g i zawiera 266 kcal.

Zmiany Zmiany, białkowy baton wegański bez glutenu Sztanga, batonik o smaku masła orzechowego, copyright Olga Kublik

Baton białkowy Sztanga jest twardy jak skała, a nóż wchodzi w niego z ogromnym trudem. W pewnym momencie miałam nawet wrażenie, że pękł (!). Łamanie nie jest łatwiejsze. Łakoć ulega dopiero zębom – nagle zdaje się przystępniejszy, aczkolwiek nadal wiele brakuje mu do przeciętnego raw bara. Twardość to cecha charakterystyczna dla batonów Zmiany Zmiany, tu zaś została podniesiona do kwadratu.

Sztanga pachnie obłędnie, i to nie nadużycie. Od razu i jednoznacznie kojarzy się z masłem orzechowym wykonanym w 100% z orzechów ziemnych – naturalnie słodkich, lekko słonych. Wspomniany we wstępie raw bar Ewy Chodakowskiej pachnie podobnie.

Zmiany Zmiany, białkowy baton wegański bez glutenu Sztanga, batonik o smaku masła orzechowego, copyright Olga Kublik

Baton jest matowy zarówno wizualnie, jak i dotykowo. Oznacza to, że się nie lepi. Jest intensywnie, okrutnie wręcz proszkowaty. Proszek przypomina mąkę, bo jest drobny i nierozpuszczalny. Nie ma to jednak nadrzędnego znaczenia, ponieważ wada ginie w blasku obłędnej konsystencji zawdzięczanej skompresowaniu daktyli i orzechów ziemnych. To dzięki niej Sztanga przypomina… idealnie kruche krówki! Jest twarda, suchawa i nie rozpuszcza się na bagienko, co dodatkowo podkreśla jej kruchokrówkowość.

Smak Sztangi to moc fistaszków: 200% orzechów ziemnych połączonych z niską słodyczą i naturalną zdrową goryczką, a następnie muśniętych solą. Daktyle się nie ujawniają. Jest tylko wszechogarniające masło orzechowe typu crunchy i zbędny mączny proszek.

Zmiany Zmiany, białkowy baton wegański bez glutenu Sztanga, batonik o smaku masła orzechowego, copyright Olga Kublik

Z przyjemnością stwierdzam, że producenci zrobili postęp i wreszcie udało im się stworzyć surowe batony, które odpowiadają masłu orzechowemu. Co ważniejsze, nie muszą trąbić o tym w nazwie produktu. Zazwyczaj te słodycze, na których opakowaniach znajduje się najwięcej masłoorzechowych obietnic, w rzeczywistości zawierają go najmniej. Skromność i jakość – to jest klucz.

Sztanga nie jest zwykłym surowym batonem. To proszkowata i twarda krucha krówka, skompresowane masło orzechowe. Jest idealnie słodka, kwaśnawa, goryczkowa, świeża i esencjonalnie orzechowa. Uwielbiam ją, nawet mimo mącznej wady. Uważam też, że nie jest ani lepsza, ani gorsza od batona marki Purella Food. Z uwagi na odmienne konsystencje każdy produkt sprawdzi się w innym dniu.

Ocena: 6 chi ze wstążką


Skład i wartości odżywcze:

Zmiany Zmiany, białkowy baton wegański bez glutenu Sztanga, batonik o smaku masła orzechowego, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik


zmiany zmiany logo(kliknij obrazek, by przenieść się na stronę Zmiany Zmiany,
lub odwiedź: fanpage FB, konto Instagram)

11 myśli na temat “Zmiany Zmiany, Sztanga 22% białka

  1. Wolalabym, żeby był bardziej ciągliwy, bo kocham krówki ciągutki ^^ niemniej jednak i tak Twoj opis brzmi kusząco :) w jakiej cenie on jest dostępny? :)

  2. Kupno odkładałam, bo uwielbiam Zmiany Zmiany i bałam się, że mi nie posmakuje, bo białkowy. Jeśli jest tak masłoorzechowy, jak piszesz… o rany, muszę go niedługo dorwać! No chyba, że teraz ja będę czuć masę makową, bo w Kompasie masło orzechowe czułam, haha.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.