Ehrmann, Grand Dessert Double Toffee

W kolekcji niemieckich puddingów z bitą śmietaną Grand Dessert Double dostępne są cztery warianty smakowe. Z jakichś przyczyn do Polski dotarły tylko trzy: Double Choc, Double Nut i Double Coffee, z czego pierwszy i drugi można było upolować w Biedronce pod nazwą Dessella Premium, a drugi (w oryginale) i trzeci w Auchan. Ostatecznie Double Choc zniknął – zastąpiła go Poezja Lux Polmleku – podwójny orzech i podwójna kawa zaś mają się dobrze. Wciąż można się na nie natknąć w Auchan.

Co jednak z Grand Dessertem Double Toffee? Dlaczego tego potencjalnie pysznego wariantu w Polsce nie było nigdy (lub był w czasach mojej grandessertowej ignorancji, co można podciągnąć pod niebyt)? Nie znam odpowiedzi. Wiem za to, że zakup deserów toffi podczas wizyty w Niemczech stał się moim bloggersko-osobistym obowiązkiem. Wywiązałam się z niego z przyjemnością, i to potrójnie.

Ehrmann, Grand Dessert Double Toffee, gęsty pudding o smaku toffi z bitą śmietaną toffi, copyright Olga Kublik

Grand Dessert Double Toffee

Przygodę z niemieckimi Grand Dessertami zaczęłam od wariantu White Choc Erdbeer, który prezentuje się pięknie, a smakuje jeszcze lepiej. White Choc Kokos-Mandel z kolei okazał się smakowo przeciętny, a wizualnie niedopracowany – już na dzień dobry straszył skapcaniałą śmietankową rozetką, przypominającą raczej płaszczkę we wczesnojesiennej depresji. Niestety Grand Dessert Double Toffee częściowo poszedł w jego ślady, bo i na nim nie uświadczymy modelowych bitośmietanowych wyżyn.

Grand Dessert Double Toffee marki Ehrmann dostarcza 125 kcal w 100 g.
Pudding toffi z bitą śmietaną toffi waży 190 g i zawiera 237,5 kcal.

Ehrmann, Grand Dessert Double Toffee, gęsty pudding o smaku toffi z bitą śmietaną toffi, copyright Olga Kublik

Czasem otwiera się słodycze czy desery i nie bardzo wie, czy są karmelowe, toffi, krówkowe, czy jeszcze jakieś inne, np. kajmakowe lub stopowe. W przypadku Grand Dessertu Double Toffee taka niejasność nie występuje. Pudding jest ponadprzeciętnie słodki i przywodzi na myśl gęste, lekko ciągnące się, umiarkowanie właziwzębowe maślane toffi. Czysty obłęd!

Bita śmietana jest tradycyjne lekka, aksamitna, gęstawa i tłusta. Wbrew zapachowi nieprzesadnie słodka, co mnie pozytywnie zaskoczyło. Smakiem w 100% odpowiada zapachowi: to ciągnące się, niezwykle delikatne i pyszne maślane toffi. W żadnym razie głębokie, raczej dziecięce.

Warstwa budyniu to ideał. Zwarta jedwabista struktura nie zawiera ani odrobiny proszku. Smak powiela rajskie toffi z zapachu i bitej śmietany. Po odwrócenia do góry dnem deser nie wypada, ale niewątpliwie się do tego zbiera (mały ryzykant z niego). Jest tylko odrobinę gęstszy od budyniu z Grand Dessertu White Choc Kokos-Mandel i nawet podobnie się trzęsie (odrobinę galaretowato).

Ehrmann, Grand Dessert Double Toffee, gęsty pudding o smaku toffi z bitą śmietaną toffi, copyright Olga Kublik

Desery z wysoką zawartością cukru sprawiają, że w trakcie lub po zakończeniu degustacji zaczyna mdlić w gardle. Ale nie Grand Dessert Double Toffee. Ten pudding z bitą śmietaną jest rewelacyjny pod każdym względem. Smaku toffi nie sposób tu pomylić z karmelami i innymi krówkami, a konsystencja przenosi jedzącego w chmury. To skandal, że pysznego deseru od Ehrmanna nie da się kupić w Polsce!

Ocena: 6 chi


Skład i wartości odżywcze:

Ehrmann, Grand Dessert Double Toffee, gęsty pudding o smaku toffi z bitą śmietaną toffi, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

6 myśli na temat “Ehrmann, Grand Dessert Double Toffee

  1. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego tego smaku u nas nie ma. Potencjalnie jest to propozycja najbardziej trafiona dla cukroholików.
    Nie jestem wielbicielką toffi, maślaności, ale bardzo chciałabym go zjeść. Jeśli to takie dobrze wykonane toffi, to raz mogłoby do mnie nawet przemówić. Mdlący efekt jakoś bym przeżyła.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.