Bruggen, Kaszka manna z płatkami owsianymi z mlekiem w proszku i truskawkami z Auchan

Dzisiejsza bohaterka, czyli – pozwólmy wybrzmieć tej jakże krótkiej i zwięzłej nazwie – Kaszka manna z płatkami owsianymi z mlekiem w proszku i truskawkami marki Bruggen, to dokładnie ten sam deser, który upolujecie bliżej domu, bo w Lidlu. W niemieckim markecie dostępna jest jako Kaszka manna z płatkami owsianymi Truskawka i znajduje się w kolekcji produktów śniadaniowych Crownfield.

Kaszkowsiankę z Auchan kupiłam z jednej strony dla porównania i upewnienia się, czy na pewno desery są takie same, z drugiej ponieważ po prostu lubię kupować suszki instant, których jeszcze nie miałam. Cóż, jedni grają w tenisa, inni podróżują, a ja gromadzę zapasy na wypadek apokalipsy zombie.

Bruggen, Kaszka manna z płatkami owsianymi z mlekiem w proszku i truskawkami z Auchan, copyright Olga Kublik

Kaszka manna z płatkami owsianymi z mlekiem w proszku i truskawkami

Szata graficzna deseru z Auchan jest skromniejsza, bardziej dyskontowa. Podczas gdy lidlowa kaszka krzyczy do dzieci: wybierz mnie!, ta zdaje się znudzonym głosem powtarzać regułkę: jak rodzic zabroni ci wziąć czekoladę i chipsy, zawsze możesz po mnie wrócić. Co i tak nigdy nie następuje, bo który rodzic zaryzykuje atak histerii na środku supermarketu? Zresztą dzieci nie można bić, krzyczeć na nie, karać ich ani w ogóle za bardzo niczego im zabraniać. To się nie godzi!

Kaszka manna z płatkami owsianymi z Auchan dostarcza 374 kcal w 100 g suchego produktu.
Deser truskawkowy z mlekiem w proszku marki Bruggen waży 50 g i zawiera 189 kcal.
Po zalaniu 175 ml kaszko-owsianka waży 225 g.

Bruggen, Kaszka manna z płatkami owsianymi z mlekiem w proszku i truskawkami z Auchan, copyright Olga Kublik

Kubeczek z Auchan wygrywa z lidlowym pod względem wyrazistej podziałki. Mimo iż można posłużyć się miarką i wlać dokładnie 175 ml (ja wlewam zawsze więcej; tu: 185 ml), bez problemu poradzimy sobie także bez miarki, wybierając jedną z dwóch opcji: gęsta lub płynna, bądź też lejąc pomiędzy.

Do deseru wróciłam po 35 minutach. Przypomnę, że do wersji lidlowych lałam po 190-195 ml, co dawało gęstość idealną. Wlawszy do auchanowej 185 ml, załapałam się na kreskę gęsta. Niestety najwyraźniej zaprojektował ją jakiś niecny dowcipniś, ponieważ kaszka okazała się znacznie rzadsza od lidlowych.

Kaszkowsianka pachnie truskawkowym kompotem i kleistymi płatkami owsianymi. Słodycz lekko mdli, acz to nic nowego. Całokształt jest uroczy i przeowocowy. Wręcz soczysty.

Konsystencja jest znajoma: bardziej kaszkowa niż owsiankowa, przy czym ziarenka kaszy są duże, twardawe i sprężyste – da się odczuć każde z osobna. Całość jest cudownie gęsta, kleikowa, zwarta i treściwa. Występują w niej strzelające pod zębem pesteczki truskawek, spapiałe chrupki zbożowe i niewyczuwalne serduszka cukrowo-tłuszczowe (cóż za nazwa, fuj).

Bruggen, Kaszka manna z płatkami owsianymi z mlekiem w proszku i truskawkami z Auchan, copyright Olga Kublik

Kaszka manna z płatkami owsianymi z mlekiem w proszku i truskawkami z Auchan, choć mdląca w zapachu, jest słodka w stopniu doskonałym. Kawałki owoców wprowadzają delikatną punktową kwaskowatość. Konsystencja nie ma sobie równych: treściwa kaszka pełna jędrnych ziarenek miesza się z kleikowymi płatkami owsianymi. Deser na ciepło jest uroczy i pyszny, a do tego bardzo mleczny, mimo iż zalewa się go wodą. Choć wyszedł rzadziej niż lidlowy odpowiednik, wciąż zasługuje na 6 chi.

Ocena: 6 chi


Skład i wartości odżywcze:

Bruggen, Kaszka manna z płatkami owsianymi z mlekiem w proszku i truskawkami z Auchan, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

14 myśli na temat “Bruggen, Kaszka manna z płatkami owsianymi z mlekiem w proszku i truskawkami z Auchan

 1. Kiedy kupowalas tą kaszkę? O ile w Lidlu wciąż je widuje, o tyle w Auchanie nigdy jej na oczy nie widziałam. Nadal są w ofercie? 😯

  1. Kaszkowsianka jest w miarę nowa – przynajmniej w porównaniu z pozostałymi suszkami – bo kupiłam ją w zeszłym roku. Nie mam pojęcia, czy dalej można ją kupić.

 2. Mnie ta konsystencja w ogóle nie zachęca, ale być może zdjęcia nie oddają tej struktury, bo opis brzmi smakowicie. Pomijając te serduszka cukrowo – tłuszczowe (przy okazji – wypatrzyłam literówkę w zdaniu nad ostatnim zdjęciem ;)) – nazwa faktycznie fuj :P

  1. Myślę, że i opis, i zdjęcia oddają konsystencję. Może trzeba spróbować deseru, żeby zrozumieć. Ja tak mam z niektórymi produktami, których nigdy nie próbowałam. Jak na przykład opisałabyś chałwę, żeby ktoś, kto ani razu jej nie jadł, był pewny, że już wie, jaka jest? Albo czy da się oddać lekkość i rwistość chałwy na zdjęciu?

   Dziękuję za uwagę o literówce ;*

   1. Zapewne masz rację, no ale nie jem takich rzeczy, więc się nie przekonam i jakoś nie jest mi smutno z tego powodu ;)
    Co do chałwy, to nie jest łatwe opisanie jej smaku, bo w każdym kraju smakuje inaczej, bo też zawiera różne składniki. Taka najzwyklejsza chałwa z sezamu to dla mnie po prostu mega słodkie i zagęszczone tahini o kruchej, rozpadającej się konsystencji, ale jak ta osoba nie próbowała tahini, to nic jej po takim opisie. Chałwa to nie jest prosty temat ;)

    1. Dobrze, że dodałaś, że pojawi się problem ze zrozumieniem, gdy ktoś nie jadł tahini. Ja na przykład doskonale wiem, jaka jest chałwa, podczas gdy o tahini nie mam zielonego pojęcia i nie zapowiada się, abym to pojęcie zyskała.

     Kurczę, zjadłabym chałwę.

  1. Znam jedynie nazwę tej gry. Zgooglowałam ją, żeby zobaczyć logo. Najpierw uznałam, że zwariowałaś, ale potem znalazłam właściwy Fallout.

 3. Odkąd jestem mamą, to zauważyłam, że dieta mojego dziecka ma spory wpływ na moje odżywianie. :D Regularnie testuję kaszki bezmleczne dla Gabrysia, niektóre z nich zasmakowały mi do tego stopnia, że sama zaczęłam je jeść. Odpowiednio zbilansowane kaszki, w skład których wchodzą pełne ziarna i naturalne składniki, to czyste zdrowie!:)

  1. I testujesz jako zdrowe, wartościowe produkty kaszki instant z marketów? Niezły wybór.

   Link sprzedażowy usunięty, pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.