Dr Gerard, Ghosters Ketchup Flavour

W zeszłym tygodniu zaprezentowałam wam nowe w portfolio Dr Gerarda krakersy dla dzieci Ghosters Cheese Flavour. Wraz z nimi marka wypuściła alternatywny wariant smakowy: ketchupowy.

Ghosters Ketchup Flavour­ – tak jak poprzednie chrupki – reklamowane są jako produkt właściwy dla najmłodszych, bo pozbawiony oleju palmowego i syropu glukozowo-fruktozowego. Mimo iż doceniam zmiany, chciałabym uczulić rodziców nie do końca znających się na zdrowym odżywianiu, że krakersy Ghosters wcale zdrowe nie są i nie powinno się ich włączać do codziennej diety dziecięcej. Przekąski o prawdziwie czystym składzie – określenie wzięte z ulotki Dr Gerarda – to np. batoniki raw czy wybrane ciemne czekolady. Owoce, warzywa, bakalie – wiadomo, super, tyle że nie zastąpią prawdziwych słodyczy.

Przekąski dla dzieci takie jak Ghosters Ketchup Flavour­ polecam zostawić na wyjątkowe okazje, np. imprezę urodzinową, Halloween, andrzejki, sylwestra czy nawet sobotnie maratony filmowe w rodzinnym gronie. Do wybrania ich skłaniają atrakcyjne warianty smakowe, gramatura paczki i forma. Jestem przekonana, że zabawne buźki – według Dr Gerarda duszki – wsypane do miski podbiją serca najmłodszych.

Dr Gerard, Ghosters Ketchup Falvour, przekąska dla dzieci małych i dużych, krakersy ketchupowe, copyright Olga Kublik

Ghosters Ketchup Flavour

Jako niefanka – ale nie antyfanka! – krakersów zostałam kupiona przez aromat wariantu serowego. Jest przyjemnie pszenno-słony, dopiero później zaś nienachlanie serowy i tradycyjnie tłusty. Niestety nie mogę napisać tego samego o Ghosters Ketchup Flavour­. Zrecenzowane tu chrupki wydały mi się… dziwne. Przede wszystkim nie przywodzą na myśl ketchupu, ale bardzo słodki dżem z pomidorów (miałam okazję próbować i zdecydowanie nie byłam zachwycona).

Ghosters Ketchup Flavour marki Dr Gerard dostarczają 427 kcal w 100 g.
Krakersy dla dzieci o smaku ketchupu ważą 70 g i zawierają 299 kcal.

Dr Gerard, Ghosters Ketchup Falvour, przekąska dla dzieci małych i dużych, krakersy ketchupowe, copyright Olga Kublik

Krakersy dla dzieci Ghosters Ketchup Flavour­ są tłuste w wysokim stopniu. Zostawiają ślady już nie tylko na palcach i wargach, ale odcisnęły piętno także na kartce, na której położyłam je podczas wykonywania zdjęć. Z wariantem Cheese Flavour­ dzielą lekkość, kruchość, chrupkość i pustość. W kontakcie ze śliną cudownie ciastowieją, czyli stają się gęste i treściwe.

Dr Gerard, Ghosters Ketchup Falvour, przekąska dla dzieci małych i dużych, krakersy ketchupowe, copyright Olga Kublik

Chrupki ketchupowe smakują krakersową pszennością, a potem… no właśnie, czy rzeczywiście ketchupem? Jeżeli tak, to jakimś bardzo słodkim i dziecięcym (niestety nie jadam takich, więc nie przywołam konkretnego). Ja jednak obstaję przy szczodrze posłodzonych pomidorach z dżemu.

Dr Gerard, Ghosters Ketchup Falvour, przekąska dla dzieci małych i dużych, krakersy ketchupowe, copyright Olga Kublik

Mimo iż w ketchupowych krakersach Dr Gerarda nie zabrakło tłuszczu, wciąż nie jest to porażający olejem poziom konkurencji (np. Lajkonika). Lekkość i kruchość uważam za przyjemne. Główny zarzut kieruję wobec smaku – nie spełnił moich oczekiwań. Wolałabym też nie czuć zapachu. Jest okropny.

Dr Gerard, Ghosters Ketchup Falvour, przekąska dla dzieci małych i dużych, krakersy ketchupowe, copyright Olga Kublik

Paczkę Ghosters Ketchup Flavour­ zjadłam podczas jednego podejścia. Jestem przekonana, że akurat po te krakersy kolejny raz nie sięgnę – wolę wersję serową. Z uwagi na połączenie pomidorowego smaku, wysokiej słodyczy i bezbłędnej kruchości chrupki przypominają mi bardzo słodką zupkę instant. Niestety nie mogę sobie przypomnieć, czy chodzi o Pomidorową Amino, czy Amore Pomidore Knorra.

Tak jak wspomniałam wcześniej, nowe krakersy Dr Gerarda polecam traktować wyłącznie jako dodatek do diety dziecięcej, najlepiej podczas imprez i innych wyjątkowych okazji. To przekąska i zabawka w jednym.

Ocena: 3 chi


Skład i wartości odżywcze:

Dr Gerard, Ghosters Ketchup Falvour, przekąska dla dzieci małych i dużych, krakersy ketchupowe, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik


(kliknij obrazek, by przenieść się na stronę marki Dr Gerard)

9 myśli na temat “Dr Gerard, Ghosters Ketchup Flavour

  1. Dla mnie mnie to dzień jak każdy inny, tylko wieczór spędzę nietypowo. Zresztą święta, wakacje itd. nigdy nie były powodem do zaprzestania publikacji.

   Dzięki :) Niech Twoje święta będą pachnące, smaczne i spokojne.

   1. Nie mówię żeby zaprzestać publikacji ;) nie doczekałabym się na kolejny wpis :*
    Śmieje się tylko z formy krakersów – mogłyby być w choinki :D
    Dziękuję :*

 1. Czasem chrupki keczupowe mają tę przypadłość, że są za kwaśne. Tutaj widzę że są z kolei za slodkie… To ja już nie wiem co gorsze :p

 2. Nigdy nie jadłam niczego o smaku ketchupu, ale sądzę, że to smak zupełnie nie dla mnie. Tak jak i cała przekąska. Słodka zupka? W sumie ich realnego smaku nie kojarzę, ale to jakoś odrzuca mnie wyjątkowo.

  1. Aleś stary wpis odkopała. Patrzysz, gdzie nie zostawiłaś komcia? ;>

   NIGDY NIE JADŁAŚ KETCHUPOWYCH MACZUG ZA 50 GR?!?!?!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.