Bruggen, Owsianka Jabłko i cynamon

Owsianka Owoce i bakalie nie była jedynym deserem instant, który zdobyłam podczas polowania w Carrefourze. Wraz z nią w koszykowe sidła złapała się Owsianka Jabłko i cynamon, czyli wersja dedykowana miłośnikom jabłecznika i oddalona od kategorii zdrowe o 11,5% cukru oraz aromatu.

Deser waży 65 g w suchym produkcie, co przekłada się na całkiem niezłą porcyjkę już po zalaniu. Wedle wskazówek do jego przygotowania powinno się zużyć 165 ml* gorącej wody lub mleka i pozostawić na 3 minuty. Ja jednak tradycyjnie skorzystałam z wartości własnych, czyli 200 ml i 35 minut.

* Napis na opakowaniu brzmi dokładnie: zalej 165 ml gorącej wody lub mleka (do linii zaznaczonej na opakowaniu), przy czym żeby dotrzeć do linii, trzeba zużyć co najmniej 185 ml. Różnica niby niewielka, ale jeśli ktoś nie przepada za jedzeniem betonu i przerywaniem posiłku celem udania się do szpitala, może się nieco zdziwić. Z drugiej strony podjęcie ryzyka zapchania i uduszenia się brzmi interesująco (#YOLO).

Bruggen, Owsianka Jabłko i cynamon, deser owsiany z Carrefoura, copyright Olga Kublik

Owsianka Jabłko i cynamon

W szarlotkowej owsiance z Carrefoura występuje 77,6% płatków owsianych (zarówno całych, jak i błyskawicznych) oraz 10% suszonych jabłek w formie ogromnej puszystej kostki. Kto jada tego typu desery często, ten wie, że oba surowce wciągają potężne ilości wody. Tym bardziej pozdrawiam osoby, które zdecydują się zalać deser rekomendowanymi 165 ml. Trzeba mieć skłonności samobójcze lvl hard.

Owsianka Jabłko i cynamon marki Bruggen dostarcza 371 kcal w 100 g suchego produktu.
Deser owsiany z Carrefoura waży 65 g przez zalaniem i zawiera 241 kcal.

Bruggen, Owsianka Jabłko i cynamon, deser owsiany z Carrefoura, copyright Olga Kublik

Owsianka pachnie przepięknie. Jest słodka – ale nie przesłodzona! – a jednocześnie kwaśnawa od jabłek. Czuć w niej cudowną dawkę cynamonu. Przywodzi na myśl słodką w punkt i jeszcze ciepłą szarlotkę. Aż się prosi o dodatnie pokruszonych orzechów i migdałów. (Byle tylko nie modelinowych).

Jabłkowa kostka napuchła, ale nie spapiała. Jest twardawa i jędrna, dzięki czemu chrupie pod zębami. Pokruszone oraz całe płatki owsiane tworzą gęstą, zwartą i treściwą masę. Cechują ją kleikowość i uroczość. Jest niemalże mleczna, choć w składzie nie pojawia się mleko w proszku. Cynamonu jest w sam raz, podkreśla jabłecznikowy charakter owsianki.

Najsłabszym elementem deseru instant marki Bruggen jest cukier. Co prawda mogło być gorzej: zamiast trzcinowego mógł pojawić się ordynarny biały, a zamiast pudru strzelające pod zębami kryształki, jednak według mnie przesadzono z ilością. Podczas gdy w Owsiance Owoce i bakalie z Carrefoura cukru nie ma wcale, w wersji Jabłko i cynamon dostajemy go nazbyt wiele.

Bruggen, Owsianka Jabłko i cynamon, deser owsiany z Carrefoura, copyright Olga Kublik

Tylko przy dwóch składnikach nie określono, jaki przypada im procent zawartości: cukrze i aromacie. Łatwo jednak wyliczyć to samodzielnie. Od 100% odejmujemy 77,6% płatków, 10% jabłek i 0,9% cynamonu. Wychodzi 11,5% dla cukru i aromatu, przy czym aromat zajmuje mniej niż 0,9%, bo stoi za cynamonem.

Zaletą Owsianki Jabłko i cynamon Bruggena jest bogactwo dodatków: tu wszystkiego jest dużo, a każdy smak da się odnotować szybko i cechuje go wyrazistość. Nie pogniewałabym się, gdyby do składu dorzucono pokruszone orzechy włoskie. Połowę cukru można by zastąpić daktylami.

Ocena: 4 chi ze wstążką


Skład i wartości odżywcze:

Bruggen, Owsianka Jabłko i cynamon, deser owsiany z Carrefoura, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

9 myśli na temat “Bruggen, Owsianka Jabłko i cynamon

 1. Orzechy włoskie bylyby genialnym pomyslem. I mleko w proszku… Ja uwielbiam owsianki zalewajki z mlekiem w proszku, dlaczego mi to odbieracie?? 😂

  1. Polecam kupić wór mleka w proszku. Wówczas będziesz mogła dodawać je do wszystkiego, nawet do kotleta w miejsce panierki i pomidorów zamiast soli. Mmm.

   1. Będę używać go zamiast mąki do pierogow, zamiast cukru do herbaty i zamiast płynu do kąpieli! Mleko w proszku życiem :D

 2. Ooo! Ja też Cię Olgo serdecznie pozdrawiam! <3 Co prawda nie przewidziałam nigdy jeszcze wizyty w szpitalu podczas degustacji łychostajnej owsianki, ale następnym razem na bank uwzględnię to w programie ^^

  Osoba z tzw. ,,skłonnościami samobójczymi lvl hard"

  ach… no i tak.

  #YOLO

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.