Melvit, Secret Fitness Jaglanka z babką płesznik i rabarbarem

Pamiętacie sekciarską – z uwagi na podejrzaną szatę graficzną – Secret Fitness Owsiankę z owocami i z chia? Nie jest to jedyny deser instant marki Melvit, który znalazł się w moich zbiorach. Mimo iż niewiele wcześniej prawie zeszłam podczas degustacji jakże smacznych jaglanek z Biedronki, uznałam, że dam szansę innemu producentowi. Przecież to, że ciemna czekolada Wawelu nie grzeszy przyzwoitym smakiem ani konsystencją godną ludzkiej jamy gębowej, nie oznacza, że każda ciemna czekolada jest zła, prawda?

Melvit, Secret Fitness Jaglanka z babka płesznik i rabarbarem, zdrowy deser z płatkami jaglanymi, copyright Olga Kublik

Secret Fitness Jaglanka z babką płesznik i rabarbarem

Czasem narzekam, że producenci sugerują złe proporcje płynu (wody czy mleka) do suchego produktu, z uwagi na co można się władować w niezłe bagno lub – zamiennie – beton bądź zupę na gwoździu. Niektórzy, np. taki Melvit, postanowili jednak zachować czyste sumienia i… nie zasugerować niczego. W efekcie biedny i niedoświadczony, a jednocześnie szalenie głodny człowiek musi zalać jaglankę na oko (oczywiście to przenośnia, nie polecam lać wrzątku do oka). Czy mu wyjdzie, to już loteria.

Secret Fitness Jaglanka z babką płesznik i rabarbarem marki Melvit dostarcza 380 kcal.
Deser jaglany z owocami waży 50 g w suchym produkcie i zawiera 190 kcal.

Melvit, Secret Fitness Jaglanka z babka płesznik i rabarbarem, zdrowy deser z płatkami jaglanymi, copyright Olga Kublik

Po zalaniu jaglanki na oko i odczekaniu aż 40 minut – ekhm, film mnie pochłonął – otrzymałam deser sypki, ale nie suchy. To chyba dobrze, bo kasza powinna być sypka (?). Powitał mnie zapachem znajomym: typowo jaglanym, lekko mdłym, subtelnie gorzkawym.

Jaglanka Secret Fitness wydała mi się piękna i przed zalaniem, i po odczekaniu. Jasne płatki jaglane urozmaicają bardzo duże, grube, jędrne i chrzęszczące płatki kokosowe. Są smaczne, bo świeże. Kolejny dodatek to jabłko suszone. Nie ma go zbyt wiele i jest łagodne. Wprowadza nieznaczną słodycz (w jaglance nie występuje cukier). Podczas jedzenia ani rabarbaru, ani babki płesznik nie odnotowałam.

Melvit, Secret Fitness Jaglanka z babka płesznik i rabarbarem, zdrowy deser z płatkami jaglanymi, copyright Olga Kublik

Sekciarska jaglanka marki Melvit – mimo iż złożona głównie z płatków jaglanych – jest typowo kaszowa. Nie wiem, ile mililitrów wrzątku wykorzystałam do jej zalania, ale wyszła przyjemnie sypka. Spodobały mi się występujące w niej bardzo duże i jędrne płatki kokosowe o wyrazistym smaku świeżego kokosa (to nie ironia!). Brak cukru wpłynął na idealny poziom słodyczy.

Deser jaglany Secret Fitness zasłużył na 5 chi w skali jaglankowej, jednak w odniesieniu do innych deserów instant na wstążkę mniej. Moje serce pozostaje przy kleikowych owsiankach.

Ocena: 4 chi ze wstążką


Skład i wartości odżywcze:

Melvit, Secret Fitness Jaglanka z babka płesznik i rabarbarem, zdrowy deser z płatkami jaglanymi, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

11 myśli na temat “Melvit, Secret Fitness Jaglanka z babką płesznik i rabarbarem

  1. Jakieś dziwne te płatki chyba xD ja kiedyś sobie zrobilam jaglanke z czystych płatków jaglanych (oczywiście z mlekiem, bez niego jest fu!) i raczej nie była kaszowa i sypka, a gęściutka i papkowata… Niebo! A jak się doda bananka to juz w ogóle obłęd *.* te jaglanki z biedry byly slabe, to fakt. Tez je jadlam i od tego czasu trzymam się od gotowych jaglanek z daleka, bo one są o wiele gorsze od domowej… Co innego owsianki, tutaj jest wiele produktow, które mi smakują bardziej niż taka owsianka zrobiona w domu :D

    1. Zauważ, że kuskus zalany małą ilością wody jest idealnie sypki, a odrobinę przelany staje się gęsty i papkowaty. Myślę, że z jaglanką dzieje się podobnie.

  2. Wygląda i brzmi podejrzanie.
    Swoją drogą, co do sypkości kaszy… Ja sobie zawsze gotuję na mleku i moja mi sypka nie wychodzi, bardziej jak coś między kaszą manną, a niedogotowaną owsianką.

    1. Nie gotuję owsianek, więc chyba nie wiem, czym odznacza się niedogotowana. Domyślam się, że ma twardawe i mączne płatki. Czy tak?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.