Owsianki instant jabłkowo-cynamonowe – wielki test porównawczy

Witam wszystkich miłośników owsianek instant oraz fanów połączenia jabłka z cynamonem. Specjalnie dla was wyprułam sobie flaki i przygotowałam długą niczym stonoga zjadająca stonogę recenzję porównawczą popularnych deserów różnych marek. Radzę wam docenić mój wysiłek.

W teście wzięło udział dziewięć produktów. Ponieważ zbierałam je na przestrzeni ostatnich lat, nie wszystkie znajdziecie w sklepach. Ponadto niektóre mogły zmienić szaty graficzne (np. Fitella od Nestle), skład albo wartości odżywcze, więc przed zakupem zwróćcie na te szczegóły uwagę.

Jeśli chcecie przeczytać tylko o wybranej owsiance instant, zachęcam do skorzystania ze skrótu:

 1. Nestle, NesVita Płatki owsiane z mlekiem jabłkami i cynamonem
 2. Nestle, Fitella Oatmeal Płatki owsiane z mlekiem, jabłkiem i cynamonem
 3. Kupiec, Coś na ząb owsianka jabłko i cynamon
 4. Delecta, Owsianka Moc ziaren smak jabłkowy z cynamonem
 5. Bakalland, BA! owsianka jabłko & cynamon
 6. Mokate, Fit mania Superfruits 5 zbóż owsianka z jabłkiem i żurawiną
 7. Agus, FIT Hello Day! Owsianka Rodzynka, jabłko
 8. Kaufland, Porridge Apple & Cinnamon
 9. Tesco, Płatki owsiane z mlekiem, jabłkiem i cynamonem
 10. Tabela porównawcza owsianek
 11. Składy i wartości odżywcze
 12. Ranking smaku owsianek

Nestle, NesVita Płatki owsiane z mlekiem jabłkami i cynamonem, owsianka instant, szybki deser owsiany, copyright Olga Kublik

NesVita Płatki owsiane z mlekiem jabłkami i cynamonem

Przygotowanie: Popularna owsianka NesVita jest ładna zarówno na sypko, jak i po zalaniu. Według producenta do zrobienia jej potrzeba 140 ml, i rzeczywiście tyle wystarcza. Ja niestety nie zaufałam marce Nestle i wlałam 160 ml, więc miałam odrobinę za rzadką.

Zapach: Owsianka pachnie przepięknie, choć bardzo (!) słodko. Jest niesamowicie mleczna, a jednocześnie zgodna z nazwą: cynamonowa i jabłkowa. Owocowego kwasku nie odnotowałam. Szkoda, bo może zdołałby przełamać obezwładniającą słodycz.

Konsystencja: W deserze instant zastosowano płatki owsiane całe i błyskawiczne. Jabłka z kolei są dużymi, podłużnymi jasnymi prostokątami. Po nasiąknięciu wodą oba składniki stają się rewelacyjne. Owsianka jest obłędnie gęsta, kleikowa, typowo mleczno-owsiana. W zawiesinie pojawia się jednak drobna proszkowatość, której nie lubię. Jabłka zachwycają sprężystością.

Smak: Niestety NesVita smakuje przede wszystkim cukrowo – oceanem cukru. Na drugim palnie stoi mleko, na trzecim cynamon, na czwartym jabłko. I nie jest to świeże jabłko prosto z drzewa.

Podsumowanie: Jedna z najpopularniejszych owsianek instant, czyli NesVita, zachwyca konsystencją i mlecznością. Jest cudownie gęsta i kleikowa, choć oczywiście nie brakuje jej wad. W mlecznej zawiesinie znajduje się proszek, a przy jabłkach można trafić na fragmenty szypułek. W smaku przeważa – albo powinnam napisać: morduje – cukier, z uwagi na co kolejny raz po nią nie sięgnę.

Ocena: 3 chi ze wstążką


Nestle, Fitella Oatmeal Płatki owsiane z mlekiem, jabłkiem i cynamonem, owsianka instant, szybki deser zbożowy, copyright Olga Kublik

Fitella Oatmeal Płatki owsiane z mlekiem, jabłkiem i cynamonem

Przygotowanie: Do przygotowania odchudzonej wersji NesVity, czyli względnej nowości marki Nestle o nazwie Fitella Oatmeal, należy użyć 140 ml wrzątku. To ilość idealna.

Zapach: Przyznam, że Fitella Oatmeal pachnie dziwnie, ponieważ kwaśnawymi jabłkami, słodyczą uplasowaną na podejrzanie skromnym poziomie oraz… serkiem topionym. Cynamonu nie odnotowałam wcale. W ogóle aromat jest bardzo delikatny, wygaszony, głównie jabłkowy.

Konsystencja: Podczas gdy NesVita składa się z płatków owsianych całych i błyskawicznych, w Fitelli spotkamy jedynie całe. Jabłka są tego samego typu, a więc duże i podłużne. Po zalaniu wrzątkiem owsianka daje się poznać jako przyjemnie gęsta, bagnista, kleikowa. Podobnie do starszej siostry jest proszkowata, mączna. Nie sądzę, by miało to związek z obecnością cynamonu.

Smak: Miło odkryć, że Nestle potrafi zrobić deser instant o przyzwoitym poziomie słodyczy. W owsiance czuć mleczność, jabłkowość muśniętą kwaskiem i zaledwie szczypteczkę cynamonu. Wszystko to jednak jest subtelne i wygaszone, podobnie jak zapach. Poza jabłkami wyczułam dojrzałe banany.

Podsumowanie: Jak na błyskawiczną owsiankę ze środkowej półki Fitella Oatmeal jest bardzo przyjemna. Ma wyważony poziom słodyczy, raczy powonienie i kubki smakowe łagodnością, a nawet zaskakuje akcentem bananowym. Odznacza się idealną konsystencją, z racji iż jest zwarta, treściwa i sycąca (choć mączna, nad czym warto byłoby popracować). Myślę, że mogłabym do niej wrócić.

Ocena: 4 chi


Kupiec, Coś na ząb owsianka jabłko i cynamon, copyright Olga Kublik

Coś na ząb owsianka jabłko i cynamon

Przygotowanie: Jak sugeruje Kupiec, do przygotowania owsianki Coś na ząb wystarcza ok. 125 ml. Wszystko się zgadza, właśnie przy takiej ilości deser staje się przyjemnie gęsty i kleikowy. Warto jednak zauważyć, że mimo występowania w składzie mleka pełnego w proszku po zalaniu owsianka przypomina wersję ascetyczną zrobioną na wodzie. Ma podcynamonowiały kolor.

Zapach: Byłam uprzedzona do Kupca, ponieważ owsianki jedzone w przeszłości zwiodły mnie twardością płatków i obecnością licznych łusek zbożowych. To z kolei sprawiło, że sądziłam, iż nie ma w niej dobrych stron. Nic bardziej mylnego. Zapach jest świetny: bardzo (!) intensywny i przepiękny. Przywodzi na myśl skrzynkę kwaśśśnych jabłek posypanych cynamonem.

Konsystencja: Owsianka Coś na ząb składa się z całych płatków owsianych i niewielkich kawałków jabłek. Martwiłam się, że nie będzie gęsta ani kleikowa, lecz moje obawy rozwiały się bardzo szybko. Jedyne, czego jej brakuje, to zwięzła papkowatość zawdzięczana w dużej mierze płatkom błyskawicznym. Jabłka są raz mięciuteńkie, raz twardawe i wzbogacone skórkami.

Smak: Po kupcowej aromaterapii nastawiłam się do owsianki pozytywnie. Niepotrzebnie aż tak bardzo, bo przy pierwszej łyżeczce spotkało mnie rozczarowanie. Okazała się tak samo słodka – na dodatek podle cukrowo – jak główna konkurentka, czyli NesVita od Nestle. Na drugim miejscu stanął cynamon. Jabłkowość czuć głównie podczas nagryzania owoców.

Podsumowanie: Mimo niedoskonałości Coś na ząb to dla mnie miłe zaskoczenie. Sądziłam, że nie lubię tego deseru instant, jednak degustacja sprawiła mi radość. Płatki po zalaniu są idealnie mięciutkie, gęste i kleikowe. Cynamonowy smak uzupełniają jabłkowe iskierki. Szybki deser grzeszy jedynie ordynarną i wysoką cukrowością, z uwagi na którą raczej już po niego nie sięgnę.

Ocena: 3 chi ze wstążką


Delecta, Owsianka Moc ziaren smak jabłkowy z cynamonem, szybki deser owsianka instant, copyright Olga Kublik

Owsianka Moc ziaren smak jabłkowy z cynamonem

Przygotowanie: Owsianka Moc ziaren to bezapelacyjnie najładniejszy – z uwagi na szatę graficzną i kolorystykę – deser instant wśród dziś zaprezentowanych. Niestety została wycofana ze sprzedaży, więc jeśli Delecta nie wprowadzi jej do oferty z powrotem, nie będziecie mieli okazji sprawdzić moich odczuć. Zalewa się ją 110 ml wrzątku, co stanowi właściwą ilość.

Zapach: Szybki deser Delecty wygrywa z poprzednikami również zapachem. Zamiast przywodzić na myśl owsiankę o smaku jabłek i cynamonu, odsyła myślami do jesiennych lub zimowych migdałów prażonych w miodzie bądź karmelu i sprzedawanych na jarmarku. Jabłko z cynamonem stoją na drugim planie, dopełniając uroczą i apetyczną odpustową kompozycję. Nie pogardziłabym takim odświeżaczem do domu.

Konsystencja: Maleńkie płatki błyskawiczne (ktoś torturował zwykłe błyskawiczne, aby były jeszcze drobniejsze) i równie maleńka kosteczka jabłkowa to widok, który zastaniecie po wysypaniu owsianki Moc ziaren do miseczki oraz zalaniu jej. Dzięki temu staje się rewelacyjnie kleikowa, a owsiano-mleczny klej wprost zalepia usta. Co jednak ciekawe, podczas gdy w Coś na ząb Kupca całe płatki są mięciutkie jak poduszki, maluchy Delecty dają się poznać jako twardawe, jakby były zlepione z otrębami.

Smak: Słodycz błyskawicznej owsianki jest wyrazista, jednak daleka od przesady. W smaku króluje mleczność. Pojawia się też nuta bananowa, podobna tej odnalezionej w Fitelli od Nestle. Jabłka mają nieznaczny posmak zmywacza do paznokci (czasem czuję w jabłkach zmywacz, tak jak w pistacjach marcepan). Nie można też pominąć kwestii: 1) drobnej goryczki, która po raz kolejny odsyła do migdałów prażonych w karmelu czy innym dobrodziejstwie, 2) podejrzanej odświeżającej nuty, która pojawia się na podniebieniu i zdaje się a la miętowa. Czyżby słodzik? Skład milczy.

Podsumowanie: Owsianka Delecty jest zwarta, treściwa i przegęsta. Jej zapach oraz odnotowana w smaku goryczka raz po raz ściągają do głowy obraz prażonych migdałów, w związku z czym aż się prosi, by między płatkami zbożowymi i jabłkami pojawiły się migdały lub orzechy. To byłoby coś! Niemniej jednak nawet bez nich deser Owsianka Moc ziaren stał się jednym z moich ulubieńców.

Ocena: 4 chi ze wstążką


Bakalland, BA owsianka jabłko cynamon, copyright Olga Kublik

BA! owsianka jabłko & cynamon

Przygotowanie: Z każdą owsianką do przygotowania porcji wymagana jest coraz mniejsza ilość wody. Przy takim rozwoju spraw za parę tygodni będę sypać desery instant prosto do gardła. W przypadku propozycji Bakallandu należy użyć 110 ml, co na szczęście jest ilością w punkt.

Zapach: Po zalaniu owsianka BA! jest ciemniejsza od konkurentek, cynamonowa. Nie bez przyczyny. Jak tylko zbliży się do niej nos, twarz owiewa mgła cynamonowości. I to jakiej! Aromat stanowi esencję intensywnie cynamonowych kruchych ciasteczek z dodatkiem jabłek. Słodkich, jednak dalekich od powodowania nudności. Jako fanka cynamonu bezpowrotnie się zakochałam.

Konsystencja: Płatki owsiane są błyskawiczne i maleńkie, jabłka zaś małe, ciemne i ze skórkami. Na oko owoców nie ma dużo, za to są przyjemnie jędrne. Po zalaniu deser okazuje się przegęstą i zwartą kleikową masą. Owsiany klej zlepia wargi. Płatki są miękkie, lecz nie rozlazłe. Zachowały sprężystość i jędrność. Chrzęszczą pod zębami, co po raz kolejny przywołuje na myśl otręby.

Smak: Owsianka BA! ma wszystko, czego można się spodziewać po deserze szarlotkowym. Smakuje i mlekiem, i cynamonem, i jabłkami, i… tak, znów bananami (czy moje kubki smakowe oszalały?). Lekki kwasek może pochodzić od owoców, goryczki zaś upatrywałabym w cynamonie, ewentualnie zbożach. Poziom słodyczy został wyważony idealnie. Degustacja powoduje uczucie a la miętowego odświeżenia w ustach. Czyżby w owsiance znajdowały się niewidzialne mrożone jabłka?

Podsumowanie: Błyskawiczny deser owsiany Bakallandu to nie jakaś tam zwyczajna owsianka, ale kruche cynamonowe ciasteczka z jabłkami w alternatywnej formie. Jest ponadprzeciętnie cynamonowy, słodko-gorzki. Podobnie do propozycji Delecty aż prosi się o dodanie pokruszonych orzechów albo migdałów. Zamiast budyniowej papki w BA! otrzymacie deser gęsty, acz chrzęszczący i treściwy.

Ocena: 5 chi


Mokate, Fit mania Superfruits 5 zbóż owsianka z jabłkiem i żurawiną i cynamonem, copyright Olga Kublik

Fit mania Superfruits 5 zbóż owsianka z jabłkiem i żurawiną

Przygotowanie: Propozycję od Mokate możecie kojarzyć z recenzji innych smaków, którą opublikowałam na blogu jakiś czas temu. Owsiankę Fit mania zgodnie z sugestią producenta zalewa się 160 ml wody, co jednak daje deser nazbyt rzadki. Karne ziarno owsa za złe proporcje.

Zapach: Szybka owsianka pachnie rozkosznie i prosto: jabłkiem oraz cynamonem. Słodycz jest nieznaczna, z racji iż w składzie nie uświadczymy ani cukru, ani innej substancji słodzącej (to jedyna taka owsianka wśród dziś zaprezentowanych). Jabłka dodają do aromatu przyjemnie kwaśną nutkę.

Konsystencja: Zacznijmy od owoców, z racji iż owsianka Mokate występuje w linii Superfruits. Jabłka są duże i gąbczaste, sporo z nich ma skórki. Żurawinę zastosowano w drobinkach, i to głównie skórkowych (chyba tylko po to, żeby móc ją uwzględnić w nazwie). Płatki są drobne niczym drobnoziarnista kasza jęczmienna. Zapewniają kleikowość, jednak bez gęstości (za dużo wody).

Smak: Jeśli czytaliście zbiorczą recenzję owsianek Fit mania, wiecie już, że za nimi nie przepadam. Niestety wersja z jabłkiem i żurawiną (i cynamonem) podtrzymuje odpychający charakter zbożowych sióstr. Smakuje jak owsianka na wodzie, do której po fakcie ktoś dorzucił tłustą śmietanę. Z mlecznością nie ma niczego wspólnego. Choć brak cukru powinien stanowić pozytyw, jest odczuwalny w sposób niesympatyczny. Jedynym i naturalnym źródłem słodyczy są jabłka.

Podsumowanie: Mając w pamięci doskonałe owsianki Mokate w kubkach, zwłaszcza wariant z rodzynkami, płaczę na myśl o serii Fit mania Superfruits. Mam nadzieję, że deser nie znajdzie się w pobliżu moich kubków smakowych nigdy więcej. Wam także go nie polecam.

Ocena: 2 chi ze wstążką


Agus, FIT Hello Day! Owsianka Rodzynka, jabłko, copyright Olga Kublik

FIT Hello Day! Owsianka Rodzynka, jabłko

Przygotowanie: FIT Hello Day! to pierwsza szarlotkowa owsianka, która ma w sobie nie tylko jabłka, ale również rodzynki. Szkoda, że nie korzysta z tego połączenia więcej producentów. Deser należy zalać 140 ml wrzątku, a ilość ta sprawdza się świetnie.

Zapach: W błyskawicznej owsiance marki Agus zakochałam się z uwagi na zapach, który w sekundę przeniósł mnie do dzieciństwa. Przypomniałam sobie śniadania, które przygotowywała mi mama. Cudownie zbożowe, mleczne, gęste, kleikowe i słodziutkie. Och tak, owsianka FIT Hello Day! pachnie moim dzieciństwem i domem rodzinnym. Jest to aromat naturalnie owsiany oraz jednocześnie mało i mdląco słodki (zabawny paradoks). Być może dlatego, że nie zdaje się podle cukrowy, ale naturalnie słodki. Trzeci bohater zapachu to orzechy. Włoskie? Laskowe? Nie jestem pewna.

Konsystencja: Ponieważ w propozycji Agusa zastosowano płatki błyskawiczne, deser zamienia się w zwartą, gęstą i kleikową papkę. Przy nabieraniu na łyżeczkę aż mlaszcze! Płatki są drobniutkie jak proszek, ale otrębowo twardawe. Jabłka okazały się dość sprężyste. Co zabawne, po nasiąknięciu wodą zdają się soczyste niczym świeże jabłka. Gdy się je ugryzie, strzelają sokiem. Rodzynki są idealnie gęste w środku, dalekie od mumii. Mają twarde skórki. Dla antyfanów pewnie i tak będą koszmarem.

Smak: Jako pierwszą w smaku owsianki FIT Hello Day! odnotowałam tę przedziwną słodycz: jednocześnie niską i wysoką. Tło deseru jest bardzo naturalne, owsiane. Mleczność sięga wysoko – pycha! Jabłka podkreślają kompozycję. Cynamonu niestety nie da się wyczuć (nic dziwnego, wszak nie ma go w składzie). Pojawia się za to coś pozytywnie gorzkawego, jakby golden syrup.

Podsumowanie: Początkowo żałowałam, że w owsiance Agusa nie ma orzechów, jednak wynagrodziły mi to szczodrze dodane rodzynki: jędrne wewnątrz i twardo-sprężyste od zewnątrz. Szybki deser jest bardzo (!) naturalny, owsiany, idealnie słodki. Konsystencji też niczego nie brakuje. To najlepsza owsianka wśród zaprezentowanych i chętnie do niej wrócę, jeśli jeszcze jest dostępna.

Ocena: 6 chi


Kaufland, Porridge Apple Cinnamon, owsianka z jabłkami i cynamonem, copyright Olga Kublik

Porridge Apple & Cinnamon

Przygotowanie: Szybka owsianka z Kauflandu to jedyna propozycja o podwyższonej wadze: ma aż 65 g (na wadze wykazała nawet 71 g). Sądziłam, że przy takiej ilości suchego produktu sugerowane 150 ml to żart, jednak postanowiłam się zastosować. Bardzo dobrze, bo owsianka wyszła taka, jak powinna.

Zapach: W aromacie owsianki z Kauflandu nie brakuje żadnego z tytułowych składników. Jest intensywnie jabłkowo i pysznie cynamonowo. Kwaśne jabłko łączy się z cynamonem, a następnie duet zostaje smagnięty słodyczą. Nie ma się do czego przyczepić.

Konsystencja: Owsianka z Kauflandu to gęsta masa zbożowa z wielkimi, acz podejrzanie twardymi kawałkami jabłek. Płatki są kleikowe, więc deser nabiera pożądanej zwięzłości. Do tego momentu jest naprawdę dobrze. Niestety w mlecznej zawiesinie występuje proszkowatość, tak jak w NesVicieFitelli Oatmeal. W jabłkach można trafić na fragmenty szypułek.

Smak: Smak owsianki to porażka. Już przy pierwszej łyżeczce odniosłam wrażenie, że jest w niej więcej cukru niż płatków owsianych. Zupełnie jakbym jadła cukier prosto z cukierniczki. Jabłek nie wyczułam niemal wcale, cynamonu też. Poza potężną cukrowością odnotowałam jedynie wyrazistą bananowość.

Podsumowanie: Lubię Kaufland, dlatego liczyłam, że owsianka marki własnej okaże się strzałem w dziesiątkę. Niestety Porridge Apple & Cinnamon to strzał co najwyżej w cukrzycę lub mdłości. W deserze czuć cukier, cukier, cukier i przejrzałe banany. Czegoś tak obleśnie słodkiego nie jadłam od baaardzo dawna. Pół punktu mogę przyznać wyłącznie za przyzwoitą gęstość.

Ocena: 1 chi ze wstążką


Tesco, Płatki owsiane z mlekiem, jabłkiem i cynamonem, błyskawiczna owsianka instant, copyright Olga Kublik

Płatki owsiane z mlekiem, jabłkiem i cynamonem

Przygotowanie: Po teście jakże pysznej propozycji marki własnej Kauflandu zabrałam się za degustację owsianki z Tesco. Powinno się ją zalać 140 ml wody, co też uczyniłam. Niestety od razu zrozumiałam, iż to błąd, a niebawem czeka mnie degustacja może i gęstawej, ale jednak zupy.

Zapach: Nie ma tego złego i tak dalej. Aromat owsianki z Tesco jest przepiękny: cynamonowy, słodki, jabłkowy. Wszystko pasuje.

Konsystencja: Owsianka z Tesco składa się z całych płatków owsianych, które po zalaniu stają się napuchnięte i mięsiste, choć jednocześnie mączne. Mleczna zawiesina jest gęstawa i kleikowa. Gdyby tylko producent bądź dystrybutor nie przesadził z propozycję ilości wody, owsianka wyszłaby genialna. Kostka jabłkowa jest sprężysta, twarda, lekko chrupiąca.

Smak: Deser instant smakuje przede wszystkim mlecznie, potem cudnie cynamonowo i na końcu ujmująco jabłkowo. Jest słodki w punkt. Nie mam mu do zarzucenia niczego.

Podsumowanie: Po spotkaniu z owsianką z Kauflandu nie spodziewałam się takiego zachwytu konkurentką z Tesco. W rzeczywistości jednak jedyny minus deseru zbożowego to niepoprawnie dobrane proporcje suchego produktu do wody. Podejrzewam, że w stanie gęstym zyskałaby 6 chi.

Ocena: 5 chi


Składy, wartości odżywcze, gramatura – tabela porównawcza

Nazwa Skład: płatki, jabłko, cynamon Skład: cukier, mleko Kalorie: 100 g & porcja Gramatura Ocena
NesVita – Nestle płatki 68%, jabłko 4,9%, cynamon cukier, pełne mleko w proszku 390 kcal & 195 kcal 50 g 3,5/6
Fitella – Nestle płatki 60%, jabłko 3,5%, cynamon 0,26% cukier, mleko w proszku pełne 376 kcal & 189 kcal 50 g 4/6
Coś na ząb – Kupiec płatki 70%, jabłko 5%, cynamon 1% mleko pełne w proszku, cukier 409 kcal & 205 kcal 50 g 3,5/6
Moc ziaren – Delecta płatki 69%, jabłko 1%, cynamon cukier, mleko odtłuszczone w proszku 407 kcal & 191 kcal 47 g 4,5/6
BA! – Bakalland płatki 69,2%, jabłko 3,7%, cynamon 0,2% cukier, mleko odtłuszczone w proszku 366 kcal & 172 kcal 47 g 5/6
Fit mania – Mokate płatki 66%, jabłko 4%, cynamon mleko w proszku odtłuszczone, serwatka z mleka w proszku 360 kcal & 162 kcal 45 g 2,5/6
FIT Hello Day! – Agus płatki 49%, jabłko 3,4% mleko odtłuszczone w proszku, cukier 356 kcal & 178 kcal 50 g 6/6
Porridge – Kaufland płatki 45%, jabłko 6%, cynamon 0,6% suszony preparat mleczny, białka mleka, tłuszcz mleczny, suszony syrop kukurydziany, fruktoza 390 kcal & 253,5 kcal 65 g 1,5/6
Owsianka – Tesco płatki 64%, jabłko 5%, cynamon 0,5% cukier, odtłuszczone mleko w proszku 373 kcal & 186,5 kcal 50 g 5/6

Składy i wartości odżywcze:


Ranking smaku:

I miejsce – Agus, FIT Hello Day! Owsianka Rodzynka, jabłko
II miejsce – Bakalland, BA! owsianka jabłko & cynamon
III miejsce – Tesco, Płatki owsiane z mlekiem, jabłkiem i cynamonem

12 myśli na temat “Owsianki instant jabłkowo-cynamonowe – wielki test porównawczy

 1. No prosze, kto by sie spodziewal, że tak dobrze odbierzesz tescową owsiankę. Zdziwiła mnie ocena tej z Kauflandu. Co prawda nie jadlam tego smaku, a czekadową, i tamta naprawdę mi smakowala! Myślałam, ze cala seria jest smaczna :p dobrze, że wzięłam tylko czekoladową. Z tych owsianek co często mijam w sklepie to widze ze najlepiej skusic się na Ba! ^^ szczerze mówiąc chyba mam nawet jakąś w szafce (albo kupiec? Who knows) ale jeszcze się nie zabrałam, żeby ją zjeść :D jakoś wolę kubeczkowe owsianki. Tam jest mi łatwiej wlać odpowiednio duzo wody :D niestety jablko i cynamon też nie należą do moich ulubionych smaków, więc na pewno w szafce nie mam tego wariantu :D jak jest możliwości to zawsze biorę czekolade ^^ szkoda, że większość owsianek jest z owocami a nie z czekolada albo orzechami :(

  1. Czekoladowa owsianka z Kauflandu kojarzy mi się właśnie z Tobą, bo już mi ją polecałaś. Czeka na test. Co do owsianek w kubkach, w znacznej większości mają podane niepoprawne proporcje i albo jesz beton, albo zupę. Za to w saszetkowych można trafić na sporo akuratnych.

 2. Ooo, to nie mogę się doczekać recenzji tej owsianki :D mi jakoś łatwiej mimo to nalac wody do kubeczkowej powyżej podzialki, bo w miseczce nie mam pojecia jak odmierzyć 100 czy 200 ml, musialabym chyba użyć szklanki :p

    1. To prawdopodobnie podziałka do proszku do prania. Nie pamiętam, skąd ją mam. Zwykłą podziałkę do płynów znajdziesz w każdym sklepie z kuchennymi rzeczami :)

 3. A może przetestujesz owsianki marki „Inna bajka”, znalazłam je dziś w Carrefour w dziale z zdrowa żywnością, skusil mnie dobry skład i fajne opakowanie. Do zalania woda lub mlekiem,jeszcze nie próbowałam, bo zostawiam na poniedziałek na śniadanko do pracy ;) Wzięłam smak mango i Jagody goi, ale były też inne.

  1. Widuję je w Żabce, jest ich tam pełno. Niestety mają po 70 g, co znacząco przekracza moje upodobania :(

 4. Dobrze, że w miarę lubię połączenie jabłka z cynamonem (ale tylko w robionych rzeczach, a nie sklepowych), bo czułabym się tu niechciana.
  Tylko pomyślałam, że brzydko wygląda ta kauflandowska, a tu proszę… Adekwatnie do smaku.

  Zawsze myślałam, że takie gotowce prawie niczym się nie różnią, niezależnie od marki. A tu proszę. Dobrze, że jem tylko swoje, to zawsze mam, co mi odpowiada.

  1. Sądzę, że jednak w owsiankowych porównaniach i recenzjach będziesz się czuła nieswojo :( Chociaż przy moich plebejskich słodkościach też się tak czujesz. Nie ma zmiłuj, gdy ktoś ma odmienny gust :P

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.