Millano-Baron, Cocoa Travel Madagascar Mini Pralines Caramel

Zaprezentowane dziś pralinki karmelowe otrzymałam podczas ubiegłorocznych urodzin. Mimo iż nazywają się Mini Pralines Caramel, a nie na przykład Chocolate Caramel, byłam pewna, że mają formę dużej tabliczki z pralinkowymi kostkami, takimi jak chociażby w limitowanej Milce Choqsplash Hazelnut. Kiedy wyciągnęłam je z opakowania i zobaczyłam odrębne, osadzone w plastikowej foremce czekoladki, doznałam szoku.

Dzięki czekoladowej serii Cocoa Travel – należącej do Millano marki Excellent Baron – możemy zwiedzać różne części świata. Wersja Mini Pralines Caramel przenosi nas do Madagaskaru, gdzie… w sumie to nie wiadomo co, bo produkty pozbawione są historii czy choćby wzmianki o tym, dlaczego sygnuje się je danym regionem świata. Szkoda, bo widzę tu ogromny potencjał historyczno-baśniowy.

Millano-Baron, Cocoa Travel Madagascar Mini Pralines Caramel, czekoladki z karmelem, ciemna czekolada, copyright Olga Kublik

Cocoa Travel Madagascar Mini Pralines Caramel

Połączenie czekolady Millano i karmelowego wnętrza to dla mnie strzał w dziesiątkę, dlatego bardzo ucieszyłam się z urodzinowego prezentu (mimo iż osoba, która mi go podarowała, nie była pewna wyboru). Do tego pralinki pachną wprost obłędnie. Są wyraziście ciemnoczekoladowe i muśnięte słodyczą. Czuć, że zawierają nadzienie, lecz niekoniecznie karmelowe.

Cocoa Travel Madagascar Mini Pralines Caramel marki Baron dostarczają 461 kcal w 100 g.
9 pralinek z ciemnej czekolady z karmelem od Millano waży 50 g i zawiera 230,5 kcal.
1 pralinka z karmelem waży ok. 5,5 g i dostarcza 25,5 kcal.

Millano-Baron, Cocoa Travel Madagascar Mini Pralines Caramel, czekoladki z karmelem, ciemna czekolada, copyright Olga Kublik

Czekolada na pralinkach Cocoa Travel Caramel jest gruba i chrupiąca. W ustach przeobraża się w bagienko, ale nie tak szybko jak wersja mleczna. Chwilę trzeba nad nią popracować. Staje się wówczas intensywnie kakaowym, deserowym kremem. Jest marginalnie proszkowata.

Karmel nie zawiera proszku, nie jest też pylisty, twardy ani właziwzębowy. Zamiast tego cechują go lepkość, kleistość i miękkość. Niestety nie jest to karmel ze Snickersa czy Marsa, tylko zwykłe nadzienie wykonane na bazie karmelu. W palinkach występuje go zasmucająco malutko.

Millano-Baron, Cocoa Travel Madagascar Mini Pralines Caramel, czekoladki z karmelem, ciemna czekolada, copyright Olga Kublik

Pralinki z Madagaskaru Cocoa Travel Caramel marki Excellent Baron są smaczne, jednak wymagają licznych poprawek. Przede wszystkim do zmiany nadają się proporcje warstw: czekolada powinna być cieńsza, nadzienie zaś dodane hojniej. Ponadto ciemna czekolada jest odrobinę za słodka.

Mini Pralines Caramel Millano to alternatywa wedlowskiego Pawełka w formie małych czekoladek. Praliny są przyjaźniejsze dla bioder, a także wygrywają z popularnym batonem pod względem odczuwalności słodyczy. Ponieważ jedna dostarcza ok. 25,5 kcal, łatwiej przemycić je do diety.

Millano-Baron, Cocoa Travel Madagascar Mini Pralines Caramel, czekoladki z karmelem, ciemna czekolada, copyright Olga Kublik

Kocham produkty Millano, odkąd zaczęłam kupować biedronkowe tabliczki. Tu pojawia się jednak haczyk: do tej pory jadłam wyłącznie produkty wykonane z czekolady mlecznej. Uważam, że jest lepsza od milkowej, dlatego ustawiłam producentowi poprzeczkę wysoko i oczekuję od niego więcej niż od innych.

Cocoa Travel Caramel są pyszne, ale nie udało im się sięgnąć poprzeczki, a tym bardziej przeskoczyć jej. Czy czekającym na swoją kolej Cocoa Travel Mini Pralines Peanut Cream los będzie sprzyjał bardziej?

Ocena: 4 chi


Skład i wartości odżywcze:

Millano-Baron, Cocoa Travel Madagascar Mini Pralines Caramel, czekoladki z karmelem, ciemna czekolada, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

8 myśli na temat “Millano-Baron, Cocoa Travel Madagascar Mini Pralines Caramel

 1. Szkoda ze przeslodzili czekolade… Generalnie wole mleczną, ale jezeli w gre wchodzi bardzo slodkie nadzienie jak karmel to ciemniejsza jest jak najbardziej mile widziana. Po co zasypywac ją cukrem skoro cukier juz atakuje z nadzienia? :p w ogole to jakis dziwny kształt mają te czekoladki xD co one mają symbolizować? Jakies serduszka czy kosteczki to rozumiem, ale to mi się średnio podoba :p

    1. Lepiej na to niż np. na krawężnik, bo w drugiej z przedstawionych sytuacji można się potknąć, upaść i wybić zęby.

 2. Właśnie kiedyś też myślałam, że to tabliczka! Mama mnie namawiała, by kupić, ale powstrzymałam ją, że to przecież chyba pralinki. I ani ona sobie nie kupiła, ani oczywiście ja.
  Zobaczy, też zwiedzasz Madagaskar, tylko inaczej niż ja. Taak, szkoda, że żadnej historii nie dali.
  Oczywiście nie dla mnie. I to bardzo-bardzo. Czeladki Barona? No way! Nawet gdyby to była tabliczka… nie wiem, czy obecnie choćby na pasek od Mamy bym się zdecydowała.

  1. Dobrze, że Twoja mama nie mieszka ze mną, bo byśmy się kłóciły o słodycze. Dobrze też, że ja nie mieszkam ze swoją, bo ona jest wszysktożerna.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.