Erasmi & Carstens, Magnetic Czekolada deserowa nadziewana lubeckim marcepanem o smaku pomarańczowym

Pod koniec 2018 roku w biedronkowej kolekcji czekolad Magnetic znalazły się trzy deserowe tabliczki wyprodukowane przez Erasmi & Carsten. W pierwszej występowało nadzienie kokosowe, podobne do wnętrza Bounty’ego, jednak wyraźnie od niego lepsze. W kolejnych dwóch marka skryła mięciutki, pyszny i pełen migdałowych farfocli marcepan. Raz był to marcepan czysty, drugim razem pomarańczowy.

Kiedy otrzymałam trzy potencjalnie cudowne czekolady w szkaradnych opakowaniach, spodziewałam się, że ostatnia ma nadzienie głównie marcepanowe, do którego jedynie dodatek stanowi skórka pomarańczowa. Nic bardziej mylnego. To masa o smaku, w której od pomarańczy nie da się uciec. Dla mnie fakt ów jest zaletą, jako że wolę jednolite nadzienia smakowe niż pełne właziwzębowych drobinek.

Erasmi Carstens, Magnetic Czekolada deserowa z pomaranczowym marcepanem, ciemna czekolada z Biedronki, copyright Olga Kublik

Czekolada deserowa nadziewana lubeckim marcepanem o smaku pomarańczowym

Podobnie do czysto marcepanowej, tabliczka pomarańczowomarcepanowa okazała się bardzo twarda. Stawia opór nożowi, w rękach łamie się z trzaskiem. Powodem może być górna warstwa czekolady – zachwycająco gruba. Na szczęście od nadzienia odchodzi łatwo, więc da się poznać jej walory własne. Uważam, że jednolita tabliczka jest ładniejsza od tych dzielonych na kostki.

Czekolada deserowa z lubeckim marcepanem pomarańczowym marki Magnetic dostarcza 498 kcal w 100 g.
Porcja ciemnej czekolady z marcepanem pomarańczowym z Biedronki waży 28 g i zawiera 139 kcal.

Erasmi Carstens, Magnetic Czekolada deserowa z pomaranczowym marcepanem, ciemna czekolada z Biedronki, copyright Olga Kublik

Marcepanowa czekolada z Biedronki pachnie wyraziście ciemnoczekoladowo, acz tym razem nie tylko. Równym partnerem wytrawnego kakao jest słodko-kwaśna pomarańcza. Marcepana nie czuć albo wcale, albo tylko trochę. Odnotowałam go chyba wyłącznie dlatego, że o nim wiedziałam.

Ciekawostka: z zamkniętymi oczami niechybnie uznałabym, że ktoś podetknął mi pod nos kusząco pomarańczowe galaretki w ciemnej czekoladzie albo ciastka typu jaffa cakes.

Erasmi Carstens, Magnetic Czekolada deserowa z pomaranczowym marcepanem, ciemna czekolada z Biedronki, copyright Olga Kublik

Mimo iż deserowa czekolada jest najgrubsza w warstwie górnej, bez trudu zgryza się ją z każdej strony. Przy odłamywaniu zębami chrupie, acz w ciepłych ustach przemienia się w cudowne bagienko. Jest drobno pylista. Smakuje wyraziście kakaowo, jak na ciemną czekoladę przystało. Ogromny minus stanowi fakt, że jest bardzo i cukrowo słodka. To zresztą przypadłość wszystkich trzech czekolad Erasmi & Carsten.

Marcepan zachwycił mnie od pierwszego kontaktu. Okazał się mięciutki, plastyczny (acz nie plastelinowy!), zwarty. Wypełniają go zaskakująco duże jak na marcepan kawałki migdałów. Są świeże i miękkie. Poza nimi w nadzieniu występuje olejek pomarańczowy, który podnosi poziom słodyczy. Wprowadza przyjemny smak słodko-kwaśnych pomarańczy z soku typu 100% owoców.

Erasmi Carstens, Magnetic Czekolada deserowa z pomaranczowym marcepanem, ciemna czekolada z Biedronki, copyright Olga Kublik

W ciemnej czekoladzie z pomarańczowym marcepanem z Biedronki wyraźnie czuć każdy z tytułowych elementów. Czekolada deserowa jest niemal doskonała, jej jedyny minus to przebrzydła słodycz. Pomarańcze zdają się pochodzić z soku i są słodko-kwaśne. Marcepan opływa usta łagodną migdałowością.

Czysto marcepanowa czekolada Magnetic oczarowała mnie nie tylko z uwagi na doskonały smak, ale także przez wzgląd na zrównoważenie słodyczy polewy przez niemal niesłodkie nadzienie. Niestety w dziś zaprezentowanej tabliczce występuje olejek pomarańczowy, który podnosi słodycz marcepana, a co za tym idzie całego produktu. Nie wiem, czy bym do niej wróciła. Do czysto marcepanowej na pewno.

Ocena: 5 chi


Skład i wartości odżywcze:

Erasmi Carstens, Magnetic Czekolada deserowa z pomaranczowym marcepanem, ciemna czekolada z Biedronki, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

5 myśli na temat “Erasmi & Carstens, Magnetic Czekolada deserowa nadziewana lubeckim marcepanem o smaku pomarańczowym

  1. Chętnie zjadlabym także te tabliczke, w koncu to marcepan, ale szczerze mówiąc nie lubie jak ktoś kombinuje z marcepanem :D żadne pomaranczowe, kokosowe czy inne „owe”, najlepszy jest czysty w ciemnej czekoladzie i kropka! :D

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.