Muller, Riso czekolada – orzech laskowy

Riso o smaku orzechów laskowych to jeden z moich ulubionych wariantów ryżu na mleku Mullera. Z kolei Riso czekoladowe uważam za smaczne, ale zwykłe, więc wracam do niego bardzo rzadko – raz na kilka lat.

Nigdy się nie zastanawiałam, co by powstało z połączenia wyżej przytoczonych deserów. Treściwe, ryżowe Monte? Być może. W snuciu rozważań wyręczył mnie Muller, jako że sam wyszedł z inicjatywą stworzenia Riso czekoladowo-orzechowego. Nowość wprowadził do sprzedaży w pierwszej połowie 2019 roku.

Muller, Riso czekolada - orzech laskowy, ryż na mleku, deser mleczny z ryżem, copyright Olga Kublik

Riso czekolada – orzech laskowy

Nowe Riso z czekoladą i orzechami laskowymi waży 200 g i odznacza się klasyczną szatą graficzną z niedźwiedziem, co może być odpowiedzią na pytanie, czy deser wszedł na stałe. Limitowane edycje są po pierwsze lżejsze (tegoroczne ważą 175 g), a po drugie mają ozdobne etykiety.

Riso czekolada – orzech laskowy od Mullera dostarcza 109 kcal w 100 g.
Ryż na mleku czekoladowo-orzechowy waży 200 g i zawiera 218 kcal.

Muller, Riso czekolada - orzech laskowy, ryż na mleku, deser mleczny z ryżem, copyright Olga Kublik

Zapach Riso czekolada – orzech laskowy jest przemleczny, orzechowy na potęgę i satysfakcjonująco czekoladowy. Mimo iż klasycznego deseru dla dzieci Monte nie miałam w ustach ani pod nosem od lat, jestem pewna, że ich zapachy są takie same (no dobra, bardzo podobne).

Góra deseru to standardowy mleczny kożuszek. Już w nim da się wyczuć orzechowo-czekoladową nutę Monte. Stanowi kleistą, lepką, gęstawą, budyniowo-glutowatą zawiesinę. Jest idealnie aksamitny, nie zawiera ani drobinki proszku. Uwielbiam go!

Ryż w Riso Mullera jest dokładnie taki, jaki powinien być w każdym ryżu na mleku. Konsystencja została wyważona – ziarna nie są surowo kamienne ani al dente, ale też daleko im do rozlazłych trupów. Zamiast tego są przyjemnie sprężyste. Może trochę nazbyt mączne, jednak to szczegół.

Orzechowo-czekoladowy sos jest lepki, kleisty, rzadki i proszkowaty. Moim zdaniem odpowiada cukierkom truflom, nie zaś Monte. W przeciwieństwie do sosu czysto orzechowego nie zrobił na mnie wrażenia.

Muller, Riso czekolada - orzech laskowy, ryż na mleku, deser mleczny z ryżem, copyright Olga Kublik

Ryż w deserze ryżowym Mullera jest atrakcyjny, niestety uważam, że dodano go za mało. W efekcie ginie w 200-gramowej porcji. Sos uważam za smaczny, lecz ani wyjątkowy, ani porywający.

Nowe Riso na pewno nie zostało wykonane bez pomysłu, natomiast czegoś mu brakuje. Deser mleczny wyszedł po prostu poprawny, nudny. Mimo wystawienia wysokiej oceny nie wrócę do niego.

Ocena: 5 chi


Skład i wartości odżywcze:

Muller, Riso czekolada - orzech laskowy, ryż na mleku, deser mleczny z ryżem, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

4 myśli na temat “Muller, Riso czekolada – orzech laskowy

 1. Tak zapach to czyste Monte :)
  Ale ty masz detektywistyczne zacięcie ! Po sposobie zestawienia etykiety wiesz co jest limitką a co wchodzi na stałe do ich oferty ;)
  No ale Ty kochasz mullera więc nie trudno się dziwić ;) wierni fani po konsumpcji tak zacnej liczby różnorakich deserów z pod ich logo nie może nie rozgryźć marketingowych zagrywek producenta :)
  Ja dziś za to na śniadanie przygotowałam domową ryżankę więc wpis jak najbardziej wpasował się w mój gust smakowy na dzisiaj :D z tym wyjątkiem że u mnie dominowała bananowo miodowa nuta a posypkę stanowiły pokruszone Kinder cards jako zwieńczenie całości – uwielbiam je i chrupie teraz codzień do kawy :) próbowałaś? Jeśli nie to poluj koniecznie !

  1. Ach, ile komplementów z samego rana. Ten dzień nie może być zły (:

   Nie jadłam Cardsów, przyznaję się bez bicia. Będę je miała na uwadze, dziękuję.

 2. Trufle? Na to bym nie wpadla :p Liczę, że zostanie na stałe, bo ja sie zakochalam w tym deserku, naprawdę smakuje dla mnie jak Monte z ryżem! I wydawalo mi się że ryzu jest tyle samo, co w innych. Ach te różne gusta :) ciesze sie ze przynajmniej ma wysoką ocenę ^^

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.