Ulker, Alpella 3D White Chocolate Wafer

Podczas robienia zakupów w Auchan zawsze uważnie przeglądam dział ze słodyczami i przechodzę przez czekoladową alejkę co najmniej dwukrotnie. Po pierwsze w najbliższym supermarkecie wszystko leży trochę jakkolwiek, po drugie interesują mnie słodycze marek mniej znanych. To właśnie w Auchan upolowałam trzeci wariant smakowy wafla Easy od producenta Góralków, sprzedawanego w Biedronce jako Alpino (wersje: czekoladowa, orzechowa), oraz doskonałe wafelki Sandwich Loackera.

Alpella 3D przyciągnęła moje spojrzenie fioletową szatą graficzną. W pierwszej chwili pomyślałam, że to coś od Milki – nie uwierzę, że zabieg nie był celowy! – a później uznałam, że mimo iż wyrób należy do Ulekra, i tak go chcę. Wzięłam dwie sztuki Alpelli 3D w czekoladzie mlecznej i dwie w białej.

Ulker, Alpella 3D White Chocolate wafer, mleczny wafel w czekoladzie białej, copyright Olga Kublik

wafel w czekoladzie białej Alpella 3D Ulker

Wnętrze opakowania jest równie kuszące, co szata graficzna. Baton czekoladowy ma kolor kremowy, beżowy. Polewa jest bardzo gruba. Mimo upałów pozostała nieodkształcona – szacuneczek. Co ważne, to prawdziwa biała czekolada, a nie jakieś tam białe polewisko (jak np. na Lionie White). Wykonanie przekroju na planie trapezu jest innowacyjne, pomysłowe i wpływa na uroczy efekt wizualny.

Alpella 3D White Chocolate wafer marki Ulker dostarcza 532 kcal w 100 g.
Turecki wafel w czekoladzie białej waży 32 g i zwiera 170,5 kcal.

Ulker, Alpella 3D White Chocolate wafer, mleczny wafel w czekoladzie białej, copyright Olga Kublik

Wafel w czekoladzie białej pachnie delikatnie i o dziwo bardzo mało słodko. Zgodnie z nazwą oddaje białą czekoladę. Coś mi przypomina, ale nie potrafię ustalić co. Może po prostu tabliczkę białej czekolady.

Polewa jest lepka. Cechują ją miękkość, wysoka tłustość, kremowość, bagienkowość. Jest pylista. Smakuje jak prawdziwa biała czekolada – super! Jednocześnie jest bardzo słodka, czym zaprzecza niskiej słodyczy odnotowanej w zapachu. Oczarowała mnie grubością. Producent zdecydowanie jej nie pożałował.

Ulker, Alpella 3D White Chocolate wafer, mleczny wafel w czekoladzie białej, copyright Olga Kublik

Alpella 3D Ulkera składa się z aż czterech warstw nadzienia. Krem jest tłusty, margarynowawy, znacząco ziarnisty. Nie ma go dużo. Oznacza się wygasłym smakiem, co może świadczyć, iż jest to cecha wszystkich wafli w czekoladzie z tej serii. Daje się poznać jako przede wszystkim słodki, w dalszej kolejności zaś śmietanko…wawy. Albo nawet białoczekoladowawy.

Płaty waflowe są bliskie ideału. Okazały się perfekcyjnie kruche, choć odrobinę twardsze od tych z wariantu orzechowego. Tym razem czuć ich smak – zostały przyjemnie wypieczone.

Ulker, Alpella 3D White Chocolate wafer, mleczny wafel w czekoladzie białej, copyright Olga Kublik

Wafel czekoladowy Alpella 3D stanowi esencję plebejskości. Jest rozkoszny w sposób prosty, beztroski, dziecięcy. Białej czekolady zastosowano w nim bardzo dużo i rzeczywiście jest to biała czekolada, nie zaś bliżej nieokreślone paskudztwo. Polewa jest miększa i zapada się bardziej niż w mlecznej Alpelli 3D, za to wafel zdaje się twardszy. Margarynowość jest niższa, acz niestety nadal ją czuć.

Jeśli lubicie białą czekoladę i niestraszne wam aspekty takie jak wysoki pozom cukrowości czy tłuszcz osiadający na połowie twarzy, śmiało sięgajcie po ten wafel Ulkera. Ja z przyjemnością do niego wrócę. Miło będzie ponownie się ubrudzić, kontemplując prosty, acz przyjemny smak.

Ocena: 4 chi ze wstążką


Skład i wartości odżywcze:

Ulker, Alpella 3D White Chocolate wafer, mleczny wafel w czekoladzie białej, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

4 myśli na temat “Ulker, Alpella 3D White Chocolate Wafer

  1. Cukrowość i margarynowość od razu by mnie odstraszyły, a jak dołożę do tego fakt że miałam wątpliwa przyjemność poznać orzechową siostrzyczkę, to tym bardziej podziękuję zakupu tej białej paniusi :D

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.