Zott, Jogobella Superfood: Siemię lniane, Truskawka, Yuzu, Acai, Jagoda

W 2019 roku Zott przygotował aż dwie nowe odsłony jogurtów Jogobella. Pierwszą jest seria Jogobella Fan Edition, w której każdy deser ma podwójny smak, np. truskawka i rabarbar, wiśnia i czerwona porzeczka. W drugiej serii producent postawił na modne dodatki superfood i tak też nazwał linię: Jogobella Superfood.

Jogobella Superfood

W prozdrowotnej kolekcji jogurtów występują cztery warianty smakowe:

  • Jogobella Superfood z truskawką (8,8% owoców) i yuzu (0,2% soku), która dostarcza 86 kcal w 100 g, waży 150 g i zawiera 129 kcal w porcji,
  • Jogobella Superfood z siemieniem lnianym (1%), truskawką (8,8% owoców) i yuzu (0,2% soku), która dostarcza 91 kcal w 100 g, waży 150 g i zawiera 136,5 kcal w porcji,
  • Jogobella Superfood z jagodą (6,3% owoców) i acai (1% soku), która dostarcza 87 kcal w 100 g, waży 150 g i zawiera 130,5 kcal w porcji,
  • Jogobella Superfood z siemieniem lnianym (1%), jagodą (5,2% owoców) i acai (1% soku), która dostarcza 91 kcal w 100 g, waży 150 g i zawiera 136,5 kcal w porcji.

Desery mleczne Zotta jak zwykle mają przepiękne szaty graficzne. Skrywają się w klasycznych wysokich kubeczkach – tu żadnych zmian. Są w sam raz na raz.

Zott, jogurt Jogobella Superfood Truskawka, Yuzu, copyright Olga Kublik

Jogobella Superfood Truskawka Yuzu

Deser ma cudowny truskawkowy kolor. Przy mieszaniu zdaje się odznaczać gęstością przeciętnego jogurtu. Pozornie zawiera sporo dodatków, lecz w rzeczywistości jest ich mało. Ponieważ egzotyczne yuzu występuje pod postacią soku i jest go tylko 0,2%, wcale nie wątpię, że da się odnotować jego smak.

Zapach Jogobelli Superfood oddaje słodziutką truskaweczkową gumę balonową lub żelko-pianki o tym smaku. Owoce są sztuczne i przesłodzone, niemniej przyjemne.

Zott, jogurt Jogobella Superfood Truskawka, Yuzu, copyright Olga Kublik

Jogobella Superfood daje się poznać jako gęsto-rzadka, czym nie wyróżnia się na tle zwykłych jogurtów ani pozytywnie, ani negatywne. Wydaje się proszkowata, ale taka nie jest – złudzenie wywołuje wyrazista cierpkość. Deser ma wodniste wykończenie i skleja zęby.

Smak jogurtu Zotta nie oddaje świeżych owoców, mimo tego jest przyjemny. Przywodzi na myśl śmietankową truskaweczkę zasypaną cukrem (np. pod postacią wspomnianych już żelko-pianek). Tak jak się spodziewałam, yuzu jest nie do wychwycenia.

Mimo niedociągnięć Jogobella Superfood jest zacna i chętnie do niej wrócę.

Ocena: 5 chi


Zott, jogurt Jogobella Superfood Siemie lniane, Truskawka, Yuzu, copyright Olga Kublik

Jogobella Superfood Siemię lniane Yuzu Truskawka

Drugi wariant Jogobelli Superfood przypomina poprzednika, jednak tu producent zastosował dodatkowo siemię lniane. Jogurt przybrał kolor nienaturalnie truskawkowy, acz sympatyczny. Jest umiarkowany pod kilkoma względami, np. gęstości i ilości dodatków.

Jogobella Superfood z siemieniem lnianym powiela zapach wariantu z samymi owocami. Jawi się jako alternatywne wcielenie bardzo słodkich truskaweczkowych żelko-pianek.

Zott, jogurt Jogobella Superfood Siemie lniane, Truskawka, Yuzu, copyright Olga Kublik

Siemię lniane zastosowane w jogurcie Zotta jest cudowne. Daleko mu do suchości czy sztyletowej ostrości, ale też nie jest rozlazłe. O dziwo nie pokrywa go naturalny glutek. Daje się poznać jako grubiutkie, napuchnięte, pełne siemieniowego nadzienia. Uroczo chrupie i jest pełne naturalnego smaku.

Smakiem Jogobella Superfood z siemieniem lnianym przypomina poprzednika. Jest wyraziście słodka i śmietankowo-truskaweczkowa. Zastosowanego w znikomej ilości yuzu nie czuć. Siemię wprowadza naturalną nutę tylko w chwilach rozgryzania.

Do tego jogurtu wrócę nawet chętniej niż do pierwszego. Tu przyjemny jest nie tylko smak, ale również konsystencja świeżych i jędrnych ziarenek siemienia lnianego.

Ocena: 5 chi ze wstążką


Zott, jogurt Jogobella Superfood Acai, Jagoda, copyright Olga Kublik

Jogobella Superfood Jagoda Acai

O ile poprzednie jogurty Zotta okazały się gęsto-rzadkie, o tyle jagodowa Jogobella Superfood od razu zdradza rzadkość. Odznacza się przepięknym fioletowym kolorem. Widać w niej owoce i pesteczki.

Zapach po raz kolejny daje popalić słodyczą – producent nie pożałował białej śmierci. Jagoda Jagódeczka jest albo śmietankowa, albo lodowa. Wąchając jogurt, pomyślałam o bardzo słodkich lodach jagodowych wykonanych na bazie śmietany/śmietanki.

Zott, jogurt Jogobella Superfood Acai, Jagoda, copyright Olga Kublik

Jak przewidywałam, Jogobella Superfood okazała się rozczarowująco rzadka. Jest niemal jak jogurt pitny. Zawiera miękkie owoce i pestki. Jest cierpkawa.

Deser ma smak duetu jagoda + … no właśnie, co? Raz wydawało mi się, że to mleczne lody jagodowe, innym razem stawiałam na jagodową gumę balonową z sokiem wewnątrz. Ostatecznie stanęło na wersji numer dwa, czyli soczystej gumie owocowej rodem z lat 90.

Jagodowa Jogobella Superfood jest pyszna, acz zasmucająco rzadka. Nie czuć w niej drugiego tytułowego składnika: acai, za to daleko tle przemyka słodki, soczysty melon (lub melonowa guma do żucia).

Ocena: 4 chi
(za sam smak przyznałabym więcej)


Zott, jogurt Jogobella Superfood Siemie lniane, Acai, Jagoda, copyright Olga Kublik

Jogobella Superfood Siemię lniane Acai Jagoda

Ostatnia Jogobella Superfood to powtórka poprzedniczki, acz uzupełniona siemieniem lnianym. Jest wyraziście rzadka już na wstępie. Ma mało owoców – w moim kubeczku znalazły się trzy leśne kulki. Odznacza się przystojnym jagodowym kolorem o szarym zabarwieniu.

Deser Zotta pachnie ponadprzeciętnie słodko i przywodzi na myśl dżemik jagódkowy. Czuć każdy element: przetworzone owoce, otaczający je żel i zasypkę z cukru.

Zott, jogurt Jogobella Superfood Siemie lniane, Acai, Jagoda, copyright Olga Kublik

Uwielbiam siemię lniane zastosowane w Jogobelli Superfood. Ziarna nie są twarde ani nie ostre, nie kaleczą podniebienia. Zamiast tego pieszczą zmysły grubością, sprężystością i mięsistością. Cudownie chrupią i roztaczają na języku swój naturalny, świeży smak. Wielka szkoda, że kontrastują z żałośnie rzadkim, wręcz pitnym jogurtem. Tak zniszczyć ogromny potencjał… ech!

Kompozycji smakowej przewodzi mleko. Tuż za nim stoi dżemikowa jagódka. Trzecie jest siemię lniane, ono jednak zdradza smak wyłącznie po rozgryzieniu. W tle przemyka melon. Acai pozostaje nieuchwytne.

Smak tego jogurtu, a także poprzednika, jest rozkoszny i warty powrotu. Niestety przyjemność degustacji niszczy konsystencja, jako że jagodowa Jogobella Superfood jest rzadka niczym jogurt pitny. Jeśli wam to nie przeszkadza – sięgajcie śmiało. Ja tym razem sobie podaruję.

Ocena: 4 chi


Składy i wartości odżywcze:

4 myśli na temat “Zott, Jogobella Superfood: Siemię lniane, Truskawka, Yuzu, Acai, Jagoda

  1. Nie za bardzo lubię siemię lniane, więc podejrzewam że bardziej smakowałyby mi jogurty bez niego. Czaje się na te smaki, ale ciężko mi się zebrać, żeby je kupić, bo widzę że nie dostanę niczego nowego niż zwykle jogurty truskawkowe i jagodowe :p mogliby zrobić Jogobellę o smaku czystego yuzu i acai, wtedy przynajmniej czuć byłoby ich smak ^^

  2. Mama jadła tylko jagodowy bez siemienia i nie podszedł jej. Narzekała, że mało owoców i że ogólnie mało owocowy, więc i na resztę się nie zdecyduje. Wprawdzie, że jak guma nie padło, ale wątpię, by miała takie skojarzenia przez to, co je / nie je. Swoją drogą… może się pomylili i wycisnęli do kubeczków właśnie środki gum? Mnie już Mama, a teraz jeszcze Ty, narobiła ochoty na jagodowy jogurt. Muszę tu jakieś kroki przedsięwziąć, ale nie związane z Jogobellą.

    1. Czyżby naturalny z prawdziwymi owocami? Sama bym taki zjadła. Są już… albo jeszcze?!… jagody w warzywniakach?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.