Malbi Foods, Millennium Fruits & Nuts Cranberries Raisins Almonds Hazelnuts

Kilka lat temu zobaczyłam w internecie wyjątkową czekoladę z bakaliami L’Atelier marki Nestle. Od klasycznych czekolad bakaliowych odróżnia ją budowa. Główni bohaterowie zostali tradycyjnie wtopieni w kostki, tym razem jednak nie przykryto ich czekoladą. Zamiast tego wystają, tworząc niepowtarzalną ozdobę. Wiedziałam, że jak tylko będę miała okazję upolować jedną z czekolad z serii L’Atelier, zrobię to.

Na czekoladę Nestle jeszcze nie trafiłam, za to pewnego dnia w Netto natknęłam się na ukraińską podróbkę marki Millennium o jakże krótkiej i pomysłowej nazwie Fruits & Nuts Cranberries Raisins Almonds Hazelnuts. Wsadzono ją we fioletowe opakowanie, odpowiadające czekoladzie mlecznej L’Atelier Raisins, Amandes & Noisettes. Nie zastanawiałam się nad zakupem. Musiałam zabrać ją do domu.

Malbi Foods, Millenium Fruits Nuts Cranberries Raisins Almonds Hazelnuts, mleczna czekolada z bakaliami, czekolada ukraińska, copyright Olga Kublik

Millennium Fruits & Nuts Cranberries Raisins Almonds Hazelnuts

Uważam, że pod względem szaty graficznej i budowy ukraińska czekolada Millennium to jedna z najciekawszych zrecenzowanych na livingu. No, przynajmniej w teorii, wszak po wyjęciu tabliczki z opakowania nie trudno zauważyć, że wyglądem delikatnie odbiega od apetycznego obrazka na opakowaniu.

Millennium Fruits & Nuts Cranberries Raisins Almonds Hazelnuts od Malbi Foods dostarcza 520 kcal.
Tabliczka ukraińskiej czekolady z bakaliami waży 80 g i zawiera 416 kcal.
Rządek czekolady bakaliowej waży 13,5 g i dostarcza 69,5 kcal.
Kostka czekolady z Ukrainy waży 4,5 g i zawiera 23,5 kcal.

Malbi Foods, Millenium Fruits Nuts Cranberries Raisins Almonds Hazelnuts, mleczna czekolada z bakaliami, czekolada ukraińska, copyright Olga Kublik

Czekolada Millennium pachnie jak klasyczna mleczna czekolada z bakaliami. Na pierwszym planie czuć orzechy i rodzynki, na drugim mleczną czekoladę, niestety z niskiej półki. Przywodzi na myśl tanie figurki czekoladowe – np. mikołaje – produkowane przez markę Marka.

Ukraińska czekolada bakaliowa to uboga Studentska bez galaretek. Rozmiarem odpowiada klasycznym tabliczkom, jednak waży tylko 80 g. Składa się z sześciu rządków po trzy kostki każdy.

Malbi Foods, Millenium Fruits Nuts Cranberries Raisins Almonds Hazelnuts, mleczna czekolada z bakaliami, czekolada ukraińska, copyright Olga Kublik

Degustację zaczęłam od zgryzienia czekolady. Daje się poznać jako twarda, nieznacznie lepka. Rozpuszcza się bardzo wolno, na dodatek na zero. Po drodze jest chwilowo bagienkowawa. Okazała się lekko i drobno pylista. Smakuje słodko i mlecznoczekoladowo w sposób tani, odpowiadający aromatowi.

Rodzynki w czekoladzie są jasnożółte – od lat takich nie widziałam! Początkowo wzięłam je za galaretki, których zapomniano wymienić w składzie. Z uwagi na konsystencję sprawiają wrażenie kandyzowanych. Są paskudne w smaku: przypominają bliżej nieokreślone pseudogalaretki złożone z cukrowej zalewy i olejku migdałowego. Żurawina jest przyjemna, acz również wydaje się podejrzanie kandyzowana. Orzechy i migdały zastosowano w całości. Na szczęście są świeże i pełne smaku. Z opisu wynika, iż migały zostały uprażone, ale chyba zapomniano je odpowiednio przygotować, bo w rzeczywistości są świeże.

Malbi Foods, Millenium Fruits Nuts Cranberries Raisins Almonds Hazelnuts, mleczna czekolada z bakaliami, czekolada ukraińska, copyright Olga Kublik

Może to moja wina, że spodziewałam się, iż ukraińska mleczna czekolada z bakaliami będzie doskonała. Naiwnie łudziłam się, że zdoła zaspokoić ciekawość żywioną względem tabliczki L’Atelier marki Nestle. Nic z tego. Czekolada Millanium okazała się zupełnie zwykła, i to zwykła w sposób marketowy. Przypomina wyrób marki własnej podupadającego marketu, zalegający na jednej z dolnych półek.

Mleczna czekolada wygląda nieapetycznie, nie powala aromatem ani smakiem i waży tylko – acz w tym wypadku raczej – 80 g. Jej mocną stroną są świeże i smaczne orzechy i migdały. Owoce sprawiają wrażenie kandyzowanych. Całokształt wychodzi tak nijako i nudno, że podczas degustacji można zasnąć.

Ocena: 3 chi


Skład i wartości odżywcze:

Malbi Foods, Millenium Fruits Nuts Cranberries Raisins Almonds Hazelnuts, mleczna czekolada z bakaliami, czekolada ukraińska, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

10 myśli na temat “Malbi Foods, Millennium Fruits & Nuts Cranberries Raisins Almonds Hazelnuts

 1. Millenium – raz i drugi myślałam, że powinnam kupić dla zgrywu.

  Kurde, taka podróbka? Ciekawe, czy ja w ogóle bym to wyłapała.

  Od lat zastanawiałam się, czy taki wygląd mi się w końcu neutralnie nie nie podoba, czy nie. Na ten moment nie. I wcale nie chodzi o to, że jak większości, kojarzy mi się z poprzegryzaną przez robaki.

  I znów, zastanawiam się, czy większość ludzi zwraca uwagę, jak my, czy np. migdały zostały uprazone, czy nie.
  Tania smakowo czekolada i takie o? Ja podziękuję.

  Swoją drogą, czy to dziwne, że nie znam zapachu tanich mikołajów?

  1. Z Millenium zostaw sobie Lisbeth Salander, jest najlepsza ;*

   Kup taniego mikołaja i wąchnij. Stracisz z 50 gr, a wzbogacisz się o nowe doświadczenie.

   1. To fakt.

    No nie, bo to będzie wspieranie wielkich koncernów, zarabiających na porywaniu prawdziwych Mikołajów, miniatyruzowaniu ich pewnie rosyjskim sprzętem, a następnie zamienianiu ich dłońmi Pseudoczekoladasów (takich trochę innych Midasów).

     1. Zastanawiałyśmy się z Mamą nad nowym smakiem (z morelami) i odkryłam, że patrz, że tyle razy to powtarzałyśmy, robiąc literówkę (masz nawet w tytule posta). Nazwa to „Millennium”, nie przez jedno „n”.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.