Maspex (Danone, Biedronka, Lubella), Mleczny start kaszka smak czekoladowo-karmelowy

Mimo iż uwielbiam kaszę mannę, nie jadam jej zbyt często. Naturalnej i gotowanej na mleku wręcz nigdy, a po zalewajki sięgam tylko wtedy, kiedy mam coś do zrecenzowania. Dawniej, gdy nie ciążyła nade mną kolejka słodyczy do zrecenzowania, po kaszki instant sięgałam częściej. Bardzo lubiłam Mleczny start z Biedronki, zwłaszcza bananowy i waniliowy. Co prawda wyczuwałam w tych deserach silny posmak chemii, niemniej odznaczały się doskonałą konsystencją i były bajeczne w sposób esencjonalnie plebejski.

Kaszka Mleczny start z Biedronki o smaku czekoladowo-karmelowym była dostępna sto lat temu. Jestem niemal pewna, że obecnie jej nie znajdziecie, choć mogę się mylić, ponieważ nie zaglądam na półkę z zalewajkami. Nie pamiętam, czy można ją było kupić pojedynczo, czy wyłącznie jako część zestawu. W szafce mam kilka saszetek, więc możliwe, że prawdziwa jest opcja numer dwa.

Maspex Danone, Biedronka, Lubella, Mleczny start kaszka smak czekoladowo-karmelowy, kaszka z Biedronki, copyright Olga Kublik

Mleczny start kaszka smak czekoladowo-karmelowy
(kaszka z Biedronki)

Czekoladowo-karmelowa kaszka z Biedronki jest cięższa od popularnych konkurentek – waży aż 60 g. Sprawia to, że do jej wykonania producent zleca użycie sporej ilości wody: 200 ml. Po zamieszaniu wystarczy odczekać zaledwie parę minut, aczkolwiek ja zawsze zostawiam desery instant na ok. 30 minut. Tym razem byłam czymś zajęta, więc po Mleczny start wróciłam dopiero po 40 minutach.

Mleczny start kaszka smak czekoladowo-karmelowy koncernu Maspex (marek Danone i Lubella) dostarcza 383 kcal w 100 g.
Czekoladowo-karmelowa kasza manna z Biedronki waży 60 g i zawiera 231 kcal.

Maspex Danone, Biedronka, Lubella, Mleczny start kaszka smak czekoladowo-karmelowy, kaszka z Biedronki, copyright Olga Kublik

Kaszka z Biedronki pachnie cudnie. Aromat składa się w 90% z karmelu i w 10% z czekolady. Słodycz jest wysoka, niemniej nie powoduje nieprzyjemnego mdlenia w gardle. Po esencjonalnie czekoladowym kolorze deseru nigdy bym się nie spodziewała, że okaże się tak wyraziście karmelowy.

Kasza manna Mleczny start jest gęstsza od zrecenzowanej niedawno, rzadkiej niczym herbata kaszki Satino Bakomy. Niestety nie jest aż taka gęsta, jaką ją zapamiętałam. Po nabraniu na łyżeczkę spływa. Kolejne porcje bez wątpienia zaleję mniejszą ilością wody: 170 lub 150 ml. Z uwagi na konieczność zalania wrzątkiem pokaźnej dawki proszku nie udało mi się uniknąć grudek. Ziarenka gotowej kaszki są zaskakująco drobniutkie. Otaczająca je zawiesina jest proszkowata w sposób kakaowy, akceptowalny.

Smak deseru z kaszą manną wydał mi się zabawny. Po wsadzeniu do ust pierwszej łyżeczki poczułam… chleb! Czekolady nie odnotowałam wcale, ale słodkie kakao – owszem. Karmel dał się poznać jako specyficzny, dziwny. Gdybym nie przeczytała nazwy kaszki z Biedronki, pewnie nawet nie zgadłabym, że to karmel. Na drugim planie znajdują się subtelne orzechy laskowe. Słodycz jest rozkosznie niska, czego nie spodziewałam się po plebejskiej kaszce Mleczny start. Zwłaszcza o tak słodkim zapachu.

Maspex Danone, Biedronka, Lubella, Mleczny start kaszka smak czekoladowo-karmelowy, kaszka z Biedronki, copyright Olga Kublik

Kaszka Mleczny start – której zdecydowanie nie zaserwowałabym sobie na start – nie jest tak gęsta, jak przypuszczałam (jak zapamiętałam z odległej przeszłości). Może to wynikać z faktu, że obecnie odmierzam dokładnie tyle wody, ile zasugerował producent, kiedyś zaś lałam na oko. Mleczny deser z Biedronki jest jednak zwięzły i masowy, z uwagi na co przywodzi na myśl deser wykonany na bazie chleba.

Chlebem kaszka również smakuje. W notatkach określiłam ją jako kleistą, masową kaszkę o smaku karmelowo-kakaowego chleba z wypieczonymi skórkami, o idealnej, niskiej jak na tego typu produkt słodyczy. Bardzo się cieszę, że mam w szafce jeszcze kilka saszetek. Jeżeli kaszka z Biedronki rzeczywiście nie jest już dostępna, będę się nimi rozkoszować niczym przejażdżkami po tęczy na grzbiecie różowego unicorna.

PS Za produkcję kaszki odpowiada koncern Maspex, który ma w ofercie m.in. produkty śniadaniowe Lubelli. Ale nie tylko on! Na opakowaniu znajduje się informacja, że mleczy deser powstał we współpracy Maspexu, Danone i Biedronki. Został zatwierdzony przez Instytut Matki i Dziecka. Hmm.

Ocena: 6 chi


Skład i wartości odżywcze:

Maspex Danone, Biedronka, Lubella, Mleczny start kaszka smak czekoladowo-karmelowy, kaszka z Biedronki, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

***

Doceniasz moją pracę? „Postaw mi kawę” i pomóż rozwijać blog – dla Ciebie i innych osób. Dziękuję :)

10 myśli na temat “Maspex (Danone, Biedronka, Lubella), Mleczny start kaszka smak czekoladowo-karmelowy

  1. Jejku, jak ja za nimi tęsknię… I na dodatek ten smak wcześniej zniknął, a w sklepach zostały tylko waniliowe, bananowe i truskawkowe. Czemu usunęli najpierw najlepszy czekoladowo karmelowy?? :(( A jeszcze dawno, dawno temu (jak jeszcze na opakowaniach byla ta dwójka dzieci) był smak orzechowo – czekoladowy… To był mój ulubiony, był taki pyszny :( chciałabym żeby znowu wróciły te kaszki :(

    1. Na czekoladę z orzechem się nie załapałam, czego bardzo żałuję, zwłaszcza że rozważałam zakup. Ta kaszka też była w 4- czy 5-paku.

          1. Niema juz tych kaszek zawsze byly pojedyncze i w 4paku….. szukalam po biedronkach niema …. co dobre to wycofią😈

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.