Delecta, Pyszny Budyń wanilia

Skoro czekoladowy budyń błyskawiczny Delecty wypadł świetnie i stał się godnym konkurentem dla Słodkiej Chwili czekoladowej, zaprezentowany dziś Pyszny Budyń wanilia też powinien być przyjemny, prawda? Cóż, życie czasem zaskakuje. Jeśli pozytywnie – super. Jeśli negatywnie… better nie mówić.

Delecta, Pyszny Budyń waniliowy, copyright Olga Kublik

Pyszny Budyń wanilia

W recenzji czekoladowego budyniu Delecty wspomniałam, że jako jedyny waży 43 g w suchym produkcie. Pyszny Budyń wanilia waży już tyko 40 g, przy czym producent nadal poleca zalać go 175 ml wrzątku. Czasem tak drobne różnice nie wpływają na zmianę konsystencji. Czasem.

Pyszny Budyń wanilia marki Delecta dostarcza 67 kcal w 100 g gotowego produktu.
Budyń waniliowy Delecty waży 40 g w suchym i 215 g w gotowym produkcie; zawiera 143 kcal.

Delecta, Pyszny Budyń waniliowy, copyright Olga Kublik

Budyń waniliowy Delecty na sucho niemiłosiernie fajdoli. Oddaje skyr waniliowy Piątnicy, tyle że zasypany chemią. Wanilię zaserwowano in your face. Jest tak intensywna, że aż agresywna, ordynarna, wulgarna. Do tego sztuczna. Podczas mieszania aromat się zmienia i oddaje plebejską mąkę lub surowe kluski z mąki, dla których tłem jest plastikowa wanilia wymieszana z cukrem.

Odstawienie deseru na 30 minut nie pomaga konsystencji (z kolejnych testów wiem, że zmniejszenie ilości wody do 150 ml też nie). Budyń waniliowy odmawia współpracy, gdy próbuje się go nabrać na łyżeczkę. Miłośnicy gęstych deserów zdecydowanie nie mają tu czego szukać. Nawet porządny kożuch nie chce osiąść na powierzchni. Poziomem gęstości Pyszny Budyń wanilia odpowiada… Mullermilchowi. Do tego jest glutowaty i proszkowaty. Mimo iż zrobiłam go w miseczce budyniowej, musiałam wypić. Tragedia.

Smak szybkiego budyniu Delecty składa się z dwóch elementów: plastikowej wanilii i cukru sypniętego do deseru prosto z wora. Jest bardzo, bardzo podobny do smaku Słodkiej Chwili Mlecznego Ryżu o smaku waniliowym. Jedyna różnica to fakt, że w budyniu nie ma gumakaronu udającego ryż.

Delecta, Pyszny Budyń waniliowy, copyright Olga Kublik

Pyszny Budyń wanilia musiał powstać 1 kwietnia, ponieważ Delecta nieźle zażartowała z odbiorców. Jeżeli plastikowa wanilia z toną cukru jest pyszna, z mojej głowy wyrasta róg. A jeśli fluorescencyjny kolor zielonkawej żółci – identyczny jak w gwiazdach fluorescencyjnych przyklejanych na sufit – wynika z w 100% naturalnych składników, do rogu na głowie dorzucam kopyta zamiast stóp.

Macie ochotę na budyń waniliowy? Nie wybierajcie deseru Delecty. To okropny smakowo napój o konsystencji Mullermilcha lub innego mleka smakowego. Obniżenie ilości wody ze 175 ml do 150 ml nie pomaga. Całość nie wypada obleśnie, ale na pewno nie jest dobra.

PS Konsystencja budyniu waniliowego Delecty to ruletka. Z jednej saszetki wychodzi napój, z innej deser zgodny z nazwą. (Na cztery saszetki trafiłam jedną dającą budyń). Nie opłaca się jednak podejmować wyzwania i testować szczęścia, ponieważ smak za każdym razem jest tak samo kiepski.

Ocena: 2 chi ze wstążką


Skład i wartości odżywcze:

Delecta, Pyszny Budyń waniliowy, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

9 myśli na temat “Delecta, Pyszny Budyń wanilia

 1. Okropieństwo … blee. Zostane przy tradycyjnie gotowanych budyniach jednak bo te Delecta ma naprawde dobre.

   1. Tak z czekoladą białą i belgijska oraz śmietankowy są wyśmienite. Torebka jest na duża porcje ale ja dolewam mniej mleka dzięki czemu mam jeszcze gestrza konsystencję. Delecta robi też te budynie jaglane o których kiedyś pisałam :) są bardzo aromatyczne !!!

 2. Z całej tej serii na szczęście nie kupiłam tylko wanilii. Wanilia zawsze była smakiem który mnie najmniej kusił i widzę że mnie to ocaliło :D wiem o jaki sztuczny smak wanilii chodzi, nie znoszę go :( niestety dużo deserów w proszku na to cierpi… Dlatego już lepiej zjeść deserek z lodówki o tym smaku ^^

 3. Waniliowe bydynie zawsze były mi za nudne i za słodkie.
  Chemia? Kolejny plus! I właśnie – zawsze aromaty, wanilina, a o wanilię trudno. Szkoda.
  Glut do picia, mm.

  A próbowałaś nie zalewać? Ciekawe, jaką konsystencję byś uzyskała po wsypaniu proszku do ust i wybulgotaniu go ze śliną.

 4. Szampańskiej zabawy w sylwestra oraz oby nadchodzący przyniósł wyłącznie dobre wydarzenia w życiu! Szczęśliwego Nowego Roku!

  1. Bardzo dziękuję :) Tobie życzę spełnienia marzeń i realizowania planów na bieżąco, bez zbędnego robienia postanowień (które zazwyczaj elegancko się olewa).

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.