Kupiec, Wafle ryżowe bez glutenu Super Slim z komosą ryżową

Wafle ryżowe bez glutenu Super Slim Kupca w wydaniu 20-gramowym dostępne są z trzema dodatkami. Kaszę gryczaną białą znam, ale czarnuszki ani komosy ryżowej nie. Precyzyjniej pisząc: znam je jako dodatki do produktów spożywczych, niemniej nigdy nie miałam okazji próbować ich osobno.

Po spotkaniu z waflami ryżowymi z czarnuszką kupiłam tę przyprawę w saszetce (ma ją w ofercie Prymat), żeby urozmaicać kanapki, zwłaszcza ze świeżym pomidorem. Czy Wafle ryżowe bez glutenu Super Slim z komosą ryżową też miały mnie zachęcić i zbliżyć do głównego bohatera kompozycji?

Kupiec, Wafle ryżowe bez glutenu Super Slim z komosą ryżową, copyright Olga Kublik

Wafle ryżowe bez glutenu Super Slim z komosą ryżową

Bezglutenowe wafle z komosą ryżową to kolejne wafle ryżowe Kupca wykonane z ryżu brązowego, których kolor niczym nie różni się od barwy wariantów o bazie z ryżu białego. (Może pan Zbigniew z fabryki złapał za zły worek?) Zawartość paczki powinna ważyć 20 g, co i tak jest niską wagą, niemniej w mojej producent poskąpił grama. Może i w przypadku kilogramowej paczki ciastek 1 g nie robi różnicy, ale tu?!

Wafle ryżowe bez glutenu Super Slim z komosą ryżową marki Kupiec dostarczają 379 kcal w 100 g.
Zdrowe wafle ryżowe z komosą ryżową ważą 20 g i zawierają 76 kcal.
1 wafel ryżowy Kupca Super Slim waży ok. 4 g i dostarcza 15,5 kcal.

Kupiec, Wafle ryżowe bez glutenu Super Slim z komosą ryżową, copyright Olga Kublik

Wafle ryżowe bez glutenu Super Slim z komosą ryżową pachną ciekawie, bo słodko. Trochę waniliowo, trochę karmelowo. Są podszyte nutą modeliny Play-Doh. Całokształt przywodzi na myśl słodką modelinę wymieszaną z karmelowym popcornem, przyprószoną budyniową wanilią. W nosie czuć delikatne kręcenie z uwagi na sól, której jednak w składzie nie ma. (Ależ dowcipniś z tego pana Zbigniewa!)

Jeśli komosa ryżowa nie pachnie jak żaden z wymienionych wyżej produktów – waniliów, karmelów itd. – oznacza to, że w aromacie wafli ryżowych Kupca nie występuje.

Kupiec, Wafle ryżowe bez glutenu Super Slim z komosą ryżową, copyright Olga Kublik

Jedząc wafle ryżowe Super Slim z czarnuszką, narzekałam, że blade krążki są waciane. Niestety okazało się, że dzisiejszemu wariantowi nie dorównują nawet w połowie. Wafle ryżowe Super Slim z komosą ryżową oddają stary zwietrzały styropian. Waciana suchość sprawia, że w połowie drugiego 4-gramowego (!) wafla usta przemieniają się w pustynię, a po języku zaczynają przechadzać się wielbłądy.

Wafle ryżowe bezglutenowe Kupca smakują mącznym opłatkiem i czymś (może tytułową komosą ryżową? Niestety brak mi doświadczenia). Na drugim planie rozciąga się karmelowa słodycz. Wafle Kupca są zatem niespodziewanie słodkie i delikatne. Ciekawe, czy taka baza pasowałaby do polewy czekoladowej.

Kupiec, Wafle ryżowe bez glutenu Super Slim z komosą ryżową, copyright Olga Kublik

Wafle ryżowe bez glutenu Super Slim z komosą ryżową – mimo iż stworzone z ryżu brązowego – to krążki wacianego styropianu, który w połączeniu ze śliną przemienia się we właziwzębowe lepiszcze.

W smaku bezglutenowe wafle ryżowe Kupca są sympatyczno-neutralne, bo słodkawe i opłatkowe. Czuć w nich nieznaną mi nutę, co z braku doświadczenia i na korzyść Kupca – oraz dla zamaskowania pomyłki pana Zbigniewa – przypisałam komosie ryżowej. Niestety struktura sprawia, że do nich nie wrócę.

Ocena: 3 chi


Skład i wartości odżywcze:

Kupiec, Wafle ryżowe bez glutenu Super Slim z komosą ryżową, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

8 myśli na temat “Kupiec, Wafle ryżowe bez glutenu Super Slim z komosą ryżową

 1. Jadlam kiedys komosę ryżową i jak dla mnie nie smakuje ani nie pachnie ani teoce waniliowo czy karmelowo, więc nie wiem skąd tu ten aromat :D jak dla mnie to komosa jakoś nie ma specjalnego smaku i nie jest zbyt dobra xD ale w waflach smak waniliowo karmelowy byłby jak dla mnie jak najbardziej na plus :) ale nie kupiłabym ich, bo nie chciałbym męczyć się z taką konsystencją.

 2. Komosa ma specyficzny smak taki mdlący raczej w zależności od poziomu rozgotowania … zato śmieszną formę po odlaniu wody :)
  No cóż jednak ja osobiście nigdy nie mogę się nią najeść. Nie ma zapychającej konsystencji jak inne kasze czy ryż. Jest że tak powiem śliska i łatwo przemieszcza się w przewodzie pokarmowym. A porządna porcja stanowiła by zbyt duży ładunek kalorii.

  Mam w domu wafle ryżowe z biedry muszę je zjeść a potem poszukam innych.

  1. Dla mnie kisiel jest takim produktem-duchem, którym nie sposób się najeść. Nie wiem, po co w ogóle tracić na niego czas. Już lepsza jest galaretka.

 3. Jeszcze nie jadłam wafli ryżowych, które nie byłyby styropianowe w smaku i konsystencji. Właśnie dlatego ich nie lubię.

  1. Na wafle ryżowe godne ludzkiego otworu gębowego tysiąc razy trudniej trafić niż na przyzwoite wafle kukurydziane. Na temat innych wolę nie tworzyć generalizacji, bo mam zbyt małe doświadczenie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.