Polmlek: Mazowiecka Spółka Mleczarska, Twój Deser Premium deser mleczny czekoladowy z bitą śmietanką o smaku czekoladowym – Biedronka

Na przestrzeni ostatnich lat biedronkowy pudding z bitą śmietaną przeszedł kilka zmian. Najpierw dystrybuował go do Biedronki Ehrmann (czyli był to Grand Dessert Double), następnie zaś Polmlek. W pierwszym wydaniu deser nosił nazwę Dessella Premium i miał dwie wersje, w drugim Poezja Lux i występował w trzech wariantach, jako że do czekolady i orzecha dołączyła truskawka.

Dostępny dziś Twój Deser Premium z Biedronki to trochę Poezja Lux, a trochę nie. Deser ze śmietanką nadal jest produkowany przez grupę Polmlek, niemniej tym razem producent uściślił, w którym polskim mieście powstaje Twój Deser Premium. Dzieje się to w Makowie Mazowieckim, w którym zakład produkcyjny prowadzi Mazowiecka Spółka Mleczarska S.A. Dane znajdują się na stronie grupy Polmlek.

Mazowiecka Spółka Mleczarska, Twój Deser Premium deser mleczny czekoladowy z bitą śmietanką o smaku czekoladowym Biedronka, copyright Olga Kublik

Biedronka Twój Deser Premium deser mleczny czekoladowy z bitą śmietanką o smaku czekoladowym

Poprzednie desery Polmleku, czyli te dostępne pod nazwą Poezja Lux, już zrecenzowałam. Nowych – nie. Postanowiłam zmienić ową sytuację, jako że Poezja Lux i Twój Deser Premium mają nieco inne składy, wartości odżywcze i gramatury. Do testów kupiłam oczywiście wszystkie trzy smaki.

Twój Deser Premium czekoladowy pudding z Biedronki dostarcza 123 kcal w 100 g.
Deser mleczny czekoladowy z bitą śmietanką o smaku czekoladowym waży 200 g i zawiera 247 kcal.

Mazowiecka Spółka Mleczarska, Twój Deser Premium deser mleczny czekoladowy z bitą śmietanką o smaku czekoladowym Biedronka, copyright Olga Kublik

Czekoladowy Twój Deser Premium z Biedronki zjadłam dzień po Grand Dessercie Double Choc. Zauważyłam, że propozycja Mazowieckiej Spółki Mleczarskiej została przygotowana z mniejszą drobiazgowością. Podczas gdy pudding Ehrmanna odznacza się przepiękną koroną z czekoladowej bitej śmietany, Twój Deser Premium ma śmietankę ciepniętą na odwal się. Wydaje mi się za to, że jest jej więcej.

Twój Deser Premium ma zgoła inny aromat niż Grand Dessert. Podczas gdy niemiecki odpowiednik pachnie kakao, bohater dzisiejszej recenzji roztacza morze czystej czekoladowości. Jest słodki i – jak podkreśliłam w notatkach – czekollladdowwwy. Przywodzi na myśl czekoladowe mleczko z tubki, ale tylko odrobinę. Od poziomu słodyczy przez gardło momentami przechodzi mdląca strzała.

Czekoladowa bita śmietana jest mniej nadmuchana niż w deserze Ehrmanna. Daje się poznać jako cięższa, tłustawa, proszkowata. Ma mocccny smak lodów czekoladowych. W tle kryje się nuteczka kwasku.

Czekoladowy Twój Deser Premium ma wyraźnie gęstszy budyń względem Grand Dessertu. Jest bardziej aksamitny i kremowy. Kremowością oddaje Pudding Milki i Mullera i nadzienie najlepszych, najgęstszych pralinek czekoladowych. Po odnotowaniu smaku umarłam i narodziłam się ponownie. Doskonale czekoladowe lody zwarły się w tańcu z truflami.

Mazowiecka Spółka Mleczarska, Twój Deser Premium deser mleczny czekoladowy z bitą śmietanką o smaku czekoladowym Biedronka, copyright Olga Kublik

Zagorzali fani Ehrmanna, zamknijcie oczy. Czekoladowy Twój Deser Premium z Biedronki pokonuje Grand Dessert Double Choc, który do tej pory miałam za ideał. Deser grupy Polmlek ma więcej bitej śmietany i znacznie – znacznie! – lepszą konsystencję. Przy Twoim Deserze czekoladowym pierwowzór osiąga może ze 40% kremowości. Przysięgam, że Twój Deser Premium jest jak gotowe bagienko powstałe w ustach po rozpuszczeniu 200-gramowej mlecznej czekolady śmietankowej. To istne przebagienko.

Wady puddingu czekoladowego grupy Polmlek to brak estetycznej etykiety na ściankach, ciepnięta byle jak bita śmietana i posmak kwasku na setnym planie. Mimo niedociągnięć pod względem smaku i konsystencji Twój Deser Premium czekoladowy z Biedronki jest lepszy od Grand Dessertu czekoladowego Ehrmanna.

Ocena: 6 chi ze wstążką


Skład i wartości odżywcze:

Mazowiecka Spółka Mleczarska, Twój Deser Premium deser mleczny czekoladowy z bitą śmietanką o smaku czekoladowym Biedronka, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

14 myśli na temat “Polmlek: Mazowiecka Spółka Mleczarska, Twój Deser Premium deser mleczny czekoladowy z bitą śmietanką o smaku czekoladowym – Biedronka

 1. No no kto by pomyślał że zdetronizuje Twojego ulubieńca :) w sumie liczy się przede wszystkim wnętrze przecież nie wygląd :P

 2. Już się bałam że okaże się gorsza niż Ehrmann, a tu ulga że jest lepiej – uwielbiam te deserki z Biedry :D też właśnie wydaje mi się że są lepsze niż grand desery :) pamiętam jak kiedyś była to Desella, ale wtedy to moja Mama robiła zakupy w Biedronce i kupowała dla nas tylko orzechowe, bo takie lubiła najbardziej, i mi też już tak zostało – orzechowy jest dla mnie najlepszy. Ciekawa jestem, czy gdybym nie łączyła tego smaku z dzieciństwem, to czy wciąż byłby moim ulubionym, bo w sumie ten czekoladowy depcze mu po piętach :p u Ciebie już bez unicorna? :)

  1. Mnie też to ciekawi. Chyba całkiem często uważamy nieco gorsze rzeczy za lepsze tylko dlatego, że kojarzą nam się z miłym okresem życia. Albo z osobą, sytuacją, czymkolwiek innym. Skojarzenia to potężna broń.

 3. Hm, z tym Polmlekiem ciekawa sprawa. Spód jego szyldu deser bardzo mi nie odpowiadał, ale wstępem mnie zaciekawiłaś. I tak jednak teraz sprawdzać nie mam zamiaru, bo przy braku chęci na taki typ produktów, nie ma to sensu.

  Cięższa i tłustsza śmietanka już włączyła mi lampkę ostrzegawczą. Ogólnie bitej nie lubię, a ta Ehrmanna jest na mojej granicy tolerowalności.

  Mleko z tubki czekoladowe jako dziecko raz i drugi jadłam, ale nie z uwielbienia do niego, a bo na opakowaniu był kot, więc ten smak też mnie jakoś nie rajcuje.

  Dopiero sam budyń już mnie jakoś rozruszał. Gęstszy i wręcz truflowy? Dobra, chyba wiem, co kupię, jak już kiedyś mnie na taki deser najdzie. Pytanie tylko, czy do tego czasu znowu producenta nie zmienią.

  1. Od wprowadzenia do Biedronki Poezji Lux producent się nie zmienił. Po prostu albo dookreślili zakład produkcyjny, albo zmienili na inny, przy czym nadal należący do Polmleku.

   PS Cóż to za dziwna konstrukcja ta tolerowalność? :P Tolerancja.

   1. Taak, tylko że w kwestii nabiału nawet miejsce produkcji ma często wpływ na smak / jakość.

    PS Nie jest to moja konstrukcja, takie słowo istnieje (gadałam z językoznawcą). Faktem jednak jest, że pożyczyłam to sobie z dobudówką (moim rozumieniem, jako coś obcego, narzuconego mi, budzącego moją niechęć / sprzeciw). Moja granica tolerancji, moja tolerancja jest taka… moja.

 4. Desery tego rodzaju kupował mi tata w dzieciństwie i gdybym teraz utrafiła coś podobnego bez żelatyny w składzie, to bym nie pogardziła, choć wolałabym wersję waniliową i ze śmietanką pianką ;)

 5. Witam. Trzy tygodnie przed upływem daty spożycia deser był splesnialy. Zauważyłem po drugiej łyżeczce. Dziękuję firmie za biegunke. Pozdrawiam.

 6. Wczoraj go jadłem. Nie wiem, zabij mnie, ale wolę orzechowy :D Dla mnie ten czekoladowy wariant jest zbyt „ciemny”, smakuje jak czekolada deserowa w porywach do gorzkiej. Jakoś tak mi nie pasowała ta konsystencja do gorzkawego smaku, nie wiem. U mnie mają odwrotne oceny :) Został mi jeszcze truskawkowy do obczajenia.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.