Polmlek: Mazowiecka Spółka Mleczarska, Twój Deser Premium deser mleczny orzechowy z bitą śmietanką o smaku orzechowym – Biedronka

Kolejnego wieczora po rozpłynięciu się z zachwytu smakiem i konsystencją czekoladowego Twojego Deseru Premium sięgnęłam po jego brata: Twój Deser Premium orzechowy (precyzyjniej pisząc: o smaku orzechów laskowych). Mimo iż nadal – jak przed laty – produkowany jest przez zakład mleczarski należący do grupy Polmlek, różni się od Poezji Lux składem, wartościami odżywczymi i gramaturą. Jeśli w tej odsłonie nie mieliście okazji go próbować, być może warto zaktualizować wrażenia i opinie.

Mazowiecka Spółka Mleczarska, Twój Deser Premium deser mleczny orzechowy z bitą śmietanką o smaku orzechowym, Biedronka, copyright Olga Kublik

Biedronka Twój Deser Premium deser mleczny orzechowy z bitą śmietanką o smaku orzechowym

Dawno, dawno temu kochałam wafle z nadzieniem czekoladowym i kakaowym, podczas gdy za orzechowymi nie przepadałam. Mniej więcej w wieku gimnazjalnym przeszłam metamorfozę i odsunęłam się od czekoladowych wafli na rzecz orzechowych. Zmiana objęła chyba także nadzienia ciastek.

Niestety w odniesieniu do deserów mlecznych sympatie i antypatie nie są równie klarowne. Od Riso czekoladowego nieporównywalnie bardziej lubię Riso orzechowe, a czekoladowo-orzechowy Pudding Mullera i Milki smakuje mi bardziej niż czysto czekoladowy. Grand Desserty jednak odebrałam odwrotnie.

Twój Deser Premium orzechowy pudding z Biedronki dostarcza 131 kcal w 100 g.
Deser mleczny orzechowy z bitą śmietanką o smaku orzechowym waży 200 g i zawiera 261 kcal.

Mazowiecka Spółka Mleczarska, Twój Deser Premium deser mleczny orzechowy z bitą śmietanką o smaku orzechowym, Biedronka, copyright Olga Kublik

Orzechowy Twój Deser Premium z Biedronki odznacza się aromatem słodkim – bardzo i cukrowo. Jest intensywnie, rozkosznie kinderbuenowy. Co ciekawe, oddaje jednocześnie krem i wafelek Kinder Bueno. Orzech laskowy zatem daje się poznać nie jako świeży i naturalny, ale przesłodzony i zkremowy.

Mój Twój Deser orzechowy grupy Polmlek miał znacząco mniej bitej śmietany od czekoladowego (może to zasada, może przypadek). Śmietanka oddaje typ ciężki, niemniej nadmuchany w zadowalającym stopniu. Stanowi tłusty aksamit, bez choćby cienia proszkowatości. Zachwyca poziomem kremowości. Orzechy laskowe są maksymalnie sztuczne, gorzko-plastikowe. W tle czai się syntetyczny posmak bitej śmietany ze sprayu. Może owa kombinacja nie brzmi apetycznie, ale ja lubię tego rodzaju sztuczne orzechy laskowe.

W części puddingowej Twój Deser orzechowy z Biedronki ma czarne kropki (miazgę z orzechów?). Jest pylisty, tłusty, kremowy na potęgę. Kremowością oddaje gęste nadzienie z pralinek i stuningowany Pudding Milki i Mullera razem wzięte. Gęstość czyni go treściwym, pożywnym. Jest też pylisty. Smakuje obłędnie mlecznie, jak również orzechowo w sposób plastikowy. I przesadnie słodko. Daleko w tyle występuje kwasek. Zaskoczyło mnie to, że skleja zęby jak jogurty i serki wysokobiałkowe.

Mazowiecka Spółka Mleczarska, Twój Deser Premium deser mleczny orzechowy z bitą śmietanką o smaku orzechowym, Biedronka, copyright Olga Kublik

Twój Deser Premium orzechowy z Biedronki jest niemożliwie gęsty, bajeczny, doskonały. Oddaje gęsty, kleisty, opływający usta i serce krem. Czuć zawartą w nim śmietankę (śmietanę). Konsystencja nie ma wad.

Bita śmietana orzechowa przyjęła smak Kinder Bueno – kremu i wafelka. Budyniowa baza jest inna. Smakuje sztucznymi orzechami zatopionymi w posłodzonym tłustym mleku. Całość wychodzi pysznie, ale gorzej niż wariant podwójnie czekoladowy. Smak zasługuje na 5 chi, konsystencja nawet na unicorna.

Ocena: 5 chi ze wstążką


Skład i wartości odżywcze:

Mazowiecka Spółka Mleczarska, Twój Deser Premium deser mleczny orzechowy z bitą śmietanką o smaku orzechowym, Biedronka, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik

12 myśli na temat “Polmlek: Mazowiecka Spółka Mleczarska, Twój Deser Premium deser mleczny orzechowy z bitą śmietanką o smaku orzechowym – Biedronka

 1. Jak dla mnie ten smak wygrywa z czekoladowym, bo jest słodszy i jakoś bardziej wciąga ^^ owszem, orzech jest plastikowy, ale w taki uzależniający sposób i kojarzy mi się z Monte :D ale lubię i ten smak, i czekoladowy, ale jednak ten trochę bardziej ^^

 2. Kurczę sama nie wiem. Brzmi zachęcająco ale chyba dla mnue to będzie za cukrowe i z sztuczne. Jestem wyczulona na sztuczne aromaty orzecha. No niestety … coś musi być jednak w tym stwierdzeniu że smaki pozytywnie oddziałują na naszą percepcję rzeczywistości ma przyszłość. Z większym entuzjazmem nieraz z większą dozą tolerancji podchodzimy do rzeczy, zjawisk,czy też poprostu smaków naladowanych pozytywną energią zdarzeń przeszłych :) przynajmniej ka tak mam :)
  Albo to poprostu przyzwyczajenie lub nawyk wyuczony za młodych lat :)

 3. Oho, kinderbuenowość? Nope, pewnie odebrałabym to źle, chyba że… ilość mleka (baza) sprawiłaby, że skojarzyłabym z wersją White (taki mój buenowy paradoks, że tę wersję zawsze uwielbiałam, mimo nienawiści do klasycznej).
  Jestem nieufna w kwestii kwasku. Gdyby poprzez to miała mi wyjść na jęzor sztuczność… A jeszcze sztucznie orzechowa baza i tłuste mleko. Nie no, już wolę różowiastą wersję.

  1. Ja mam odwrotnie. Klasyczne Kinder Bueno zawsze lubiłam, za to białe wydaje mi się nieciekawe. Po pierwsze bezczelnie się sypie, po drugie brak pysznej mlecznej czekolady jest dotkliwy.

 4. Witam, w sobotę 28.03.2020 kupiłam dwa deserki czekoladowy i orzechowy, dzisiaj otworzyłam orzechowy a na wierzchu pianki pleśń, data ważności 21.04.2020. Znajoma też ostatnio kupiła truskawkowy i też miała pleśń. W mojej biedronce były przecenione może coś nie tak z nimi jest?

  1. Koniecznie zgłoście to Biedronce! Po pierwsze odzyskacie pieniądze, po drugie producent będzie mógł naprawić problem. O ile to wina producenta, a nie np. przewoźnika albo sklepu.

 5. Właśnie go jem i wygooglałem czy aby nie dodałaś jego recenzji :) Przepychota, dla mnie i smak, i konsystencja jest na unicorna. Zaskoczyła mnie ta konsystencja, sprawia wrażenie takiej luksusowej, ciężkiej. Mniam.

   1. No właśnie chyba nigdy ich nie jadłem. Zawsze próbowałem podobnych deserków z Lidla i Aldi, a o Biedronce jakoś zapomniałem. Muszę to nadrobić, bo wiem, że polecasz czekoladowy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.