Good Food, Chia Wafle gryczane z solą morską (stara wersja)

Moje domowe zbiory wafli ryżowych, kukurydzianych, jaglanych i innych skurczyły się do zaledwie paru paczek. Obiecałam sobie, że nie będę kupowała kolejnych, bo ileż można? Wtem trochę niestety, trochę zaś stety na drodze stanęły mi Chia Wafle gryczane z solą morską marki Good Food, których wcześniej nie widziałam. Byłabym skłonna założyć, że stanowią nowość, lecz hipotezie przeczy fakt, iż właśnie zmieniły szatę graficzną. Poprzestańmy zatem na wersji, że są nowością dla mnie.

Podczas polowania w Leclercu znalazłam zarówno stare Chia Wafle gryczane z solą morską, jak i nowe Wafle gryczane Sól morska & Chia. Mimo iż pierwsze z wymienionych były przeterminowane o dwa tygodnie*, zdecydowałam się je kupić. Uznałam, że to ostatnia szansa na porównanie staruszków z młodziakami. Sklep nie traci pieniędzy, a ja mam materiał do recenzji – wszyscy zadowoleni.

* Nie wiem, czy w waszych miastach są supermarkety Leclerc. Nie wiem też, czy wszystkie przejawiają równie tragiczną jakość. W moim jest masa przeterminowańców. Ponadto w liceum pracowałam w różnych sklepach jako hostessa i o obrzydlistwach, których byłam świadkiem w Leclercu, aż żal opowiadać.

Good Food, Chia Wafle gryczane z solą morską stara wersja, copyright Olga Kublik

Chia Wafle gryczane z solą morską

Mimo iż stare i nowe wafle gryczane Good Food mają ten sam skład, różnią się kaloriami, wagą i liczbą krążków. Odmienne wartości odżywcze tłumaczyć mogą delikatna zmiana proporcji, korzystanie z innych dostawców surowców, uznanie poprzedniej tabeli za błędną bądź żarcik producencki.

Dane prezentują się następująco:

 • Chia Wafle gryczane z solą morską (stara wersja) – Skład: Kasza gryczana prażona 51%, grys kukurydziany, nasiona szałwii hiszpańskiej (Salvia hispanica) 2%, sól morska 0,5%. Kalorie: 383 kcal w 100 g. Waga: 24 g. Wafle: 5 sztuk.
 • Wafle gryczane Sól morska & Chia (nowa wersja) – skład: Skład: Kasza gryczana prażona 51%, grys kukurydziany, chia (szałwia hiszpańska) 2%, sól morska 0,5%. Kalorie: 371 kcal w 100 g. Waga: 27 g. Wafle: 7 sztuk.

Stare Chia Wafle gryczane z solą morską marki Good Food dostarczają 383 kcal w 100 g.
Paczka wafli gryczanych z solą i chia waży 24 g (5 wafli) i zawiera 92 kcal.
1 wafel gryczany solony z chia waży 4,8 g i dostarcza 18,5 kcal.

Good Food, Chia Wafle gryczane z solą morską stara wersja, copyright Olga Kublik

Wafle gryczane Good Food odznaczają się ciemną barwą. Cienkie krążki są eleganckie. Pachną… specyficznie. Czuć kaszę gryczaną, wafle ryżowe i popcorn. W tle występuje kwasek. Nie dominuje ani nie funduje obrzydzenia. Elementy łączą się i współtworzą ciepły kwaśnawy popcorn gryczany.

Chia Wafle gryczane z solą morską zachwycają kruchością i chrupkością. Mają papkoprzylepne wykończenie. Oznacza to, że kleją się do zębów na podobieństwo chrupek kukurydzianych. W ogóle mają sporo punktów wspólnych z owymi chrupkami. Zęby wchodzą w nie jak w styropian i powodują dźwięk chrupiąco-trzeszczący. W połączeniu ze śliną stają się lepką, kleistą papką o niewielkiej objętości. Zbijają się i przyklejają do zębów. Jeśli jedliście chrupki kukurydziane dla dzieci, będziecie wiedzieć, o co chodzi.

Good Food, Chia Wafle gryczane z solą morską stara wersja, copyright Olga Kublik

W smaku Chia Wafle gryczane z solą morską są nie mniej specyficzne niż w zapachu. Tu na prowadzenie wychodzą gorycz i kwasek. Obie nuty zdają się pochodzić od mocnej i chamskiej sypanej kawy z fusami. Bez cukru, bez mleka. Takiej, jaką pijają dziadkowie. Do gorzko-kwaśnego czarnego napoju dołączają kasza gryczana, chrupki kukurydziane, wypieczone paluszki i punktowa sól.

Budowa wafli gryczanych Good Food zdecydowanie do mnie przemawia (trochę sobie pogadałyśmy, ot co). Kocham taką. Kaszogryczana baza odpowiada konsystencją chrupkom kukurydzianym, natomiast boki i fragmenty są typowo kukurydziane: twarde, kamiennawe, wzorowo chrupiące.

Good Food, Chia Wafle gryczane z solą morską stara wersja, copyright Olga Kublik

Chia Wafle gryczane z solą morską Good Food to moje pierwsze czyste wafle gryczane. (Wcześniej jadłam tylko Gryczane wafle w czekoladzie mlecznej Sonko). Mają interesującą, charakterną i wyrazistą kompozycję smakową. Składają się na nią kwaśno-gorzka kawa sypana z fusami zalegającymi na spodzie i intensyfikującymi smak, punktowa sól, chrupki kukurydziane dla dzieci, wypieczone paluszki. Tytułowych chia nie odnotowałam. Kropkę na i stanowi nuta smaku zapachu zakładu szewskiego.

Mimo iż wafle gryczane Good Food kleją się do zębów i dzielą niektóre cechy konsystencji z nadmuchanymi chrupkami kukurydzianymi dla dzieci (których nie lubię), oddałam im serce. Bez wątpienia do nich wrócę. Są maksymalnie dziwne i specyficzne, niemniej bezdyskusyjnie pyszne.

Ocena: 6 chi


Skład i wartości odżywcze:

Good Food, Chia Wafle gryczane z solą morską stara wersja, skład i wartości odżywcze, copyright Olga Kublik


Dlaczego w sklepach są dwie różne wersje wafli gryczanych Good Food?

10 myśli na temat “Good Food, Chia Wafle gryczane z solą morską (stara wersja)

 1. Wafle gryczane jakoś mnie nie kuszą, niby lubię samą kaszę gryczaną ale w formie wafli w ogóle mnie nie ciągnie :p miło ze strony producenta że odpisał ^^ a co do Leclerca to oczywiście w Krakowie go nie ma :c ale chętnie usłyszę te obrzydliwe opowieści :D

 2. Do Leclerca nie chadzam, bo mam bardzo nie po drodze, ale może to i dobrze. A wafle wyglądają smakowicie, wydaje mi się, że ich nie jadłam i pewnie nigdy mi się nie napatoczą (nie kupuję wafli w małych opakowaniach), ale dobrze wiedzieć o ich istnieniu ;)

 3. te wafle bardzo mi smakowały, w sumie jak cała seria z tych cienkich i w tych paczuszkach „na raz”

 4. Kasza gryczana i popcorn nie brzmią według mnie razem dobrze odcinając się od tego, że nie lubię popcornu.
  Nigdy nie cierpiałam chrupek kukurydzianych, a tu i to, i twardość, cholera. Paluszki? Hmm, im dalej w wafla, tym… no tak, rozwija się jak większość horrorów: albo coraz gorzej, albo coraz straszniej. Niezależnie więc od klasy filmu, horror pasuje!

 5. Jest u mnie leclerc. Ale w nim także masa towaru jest przeterminowana a druga masa na przecenach wiecznie zalega … W przypadku mojego sklepu w dużej mierze wynika to z nietrafionej lokalizacji. No i cen. Pozatym nie zachęca poziom utrzymania czystości na obiekcie i jakość obsługi …

  Tych wafli nie próbowałam ale czyste z solą morską uwielbiam. Te nowe jumbo są w Lidlu na stendach i te również ;)

  1. „Nie zachęca poziom utrzymania czystości na obiekcie i jakość obsługi” – oto największe wady Leclerca w pigułce. Syf i wątpliwa jakość obsługi. Za to ceny uważam za bardzo sympatyczne.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.