ODW Frischprodukte, Kaufland Classic Grieß-Pudding – kasza manna naturalna

Na początku października wzięło mnie na sklepowe polowanie, przy czym ofiar szukałam przede wszystkim w działach ze słodkim nabiałem. Przechadzając się po mniejszych i większych przybytkach konsumpcjonizmu, ustrzeliłam desery mleczne zupełnie nowe, interesujące i nieobecne na livingu.

A może wcale nie takie nowe? W Kauflandzie bywam bardzo rzadko, toteż mogę być w błędzie, sądząc, iż kaszka manna Grieß-Pudding marki Kaufland Classic – w rzeczywistości produkowana przez ODW Frischprodukte – należy kauflandowych świeżynek. Ani jej, ani wariantu cynamonowego nie widziałam nigdy wcześniej. Jeśli jestem w błędzie, wyprowadźcie mnie z niego.

ODW Frischprodukte, Kaufland Classic Grieß-Pudding, klasyczna kaszka manna, copyright Olga Kublik

Grieß-Pudding – kasza manna naturalna *Kaufland Classic*

Mimo względnie uprzejmego terminu ważności, pozwalającego odwlec degustację o kilka tygodni, kaszkę mannę z Kauflandu musiałam zjeść kolejnego wieczora. Lepiej byłoby zabrać się za nią jeszcze tego samego dnia, ale chciałam przynajmniej wykonać tradycyjne zdjęcie na Instagram na tle ściany. Wszystko przez fakt, że deser kiepsko zabezpieczony w plecaku wdał się w bójkę z wariantem cynamonowym i doznał uszczerbku na wieczku. (Spieszcie się kochać wieczka, tak szybko odchodzą!)

Grieß-Pudding naturalny marki Kaufland Classic dostarcza 137 kcal w 100 g.
Naturalny pudding z kaszą manną z Kauflandu waży 175 g i zawiera 249 kcal.

Pudding z kaszą manną naturalną Kaufland Classic pachnie niemalże niczym. Nikły, mizerny aromat da się odnotować jedynie po przyłożeniu nosa tuż do powierzchni i wąchaniu przez kilkanaście czy kilkadziesiąt sekund. Przysięgam. Wówczas do głosu dochodzi zwykła śniadaniowa nabiałowość. Może mleka, może sera żółtego, może sera białego. Wątek odznacza się intensywnością na poziomie 0,00000001%. Czy to przez brak aromatu w składzie? A może winowajcą było uszkodzone wieczko?

Grieß-Pudding odznacza się kremowym kolorem o żółciutkim odcieniu. Przechylany na boki wolno przepływa, co stanowi wystarczający argument za nieodwracaniem kubeczka do góry denkiem. Wierzchnia warstwa mleczna nie jest ani lepka, ani kleista, co zdaje się przeczyć puddingowemu charakterowi. Zamiast tego oferuje wilgoć na wzór rosy osiadającej na roślinności. Kaszy manny jest dużo, choć zajmuje tylko 8% deseru (aż trudno uwierzyć!). Wprowadza bajeczną gęstość i zwartość, dalekie jednak od betonowości.

ODW Frischprodukte, Kaufland Classic Grieß-Pudding, klasyczna kaszka manna, copyright Olga Kublik

Naturalny deser z kaszą manną jest słodki, ale na odpowiednim poziomie, co może zawdzięczać cukrowi występującemu na ostatnim miejscu w składzie. Jedzony niedługo po Danio ciasteczkowym wydaje się produktem z zupełnie innej bajki – takiej, której autor nie zna słów cukrowość ani przesłodzenie. W puddingu z Kauflandu czuć zarówno kaszę mannę samą w sobie, jak i mleczność. Ta pierwsza przywodzi na myśl… przedszkolne podwieczorki. Cóż za urocze wehikuł czasu! Deser jest cierpki w sposób nabiałowy. Oferuje też lekką goryczkę, ale umieszczoną hen daleko w tyle. Zresztą nie warto się tym przejmować, bo podczas normalnego jedzenia goryczki w ogóle nie czuć. Trzeba się intensywnie skupić na pojedynczej łyżeczce, żeby wychwycić choćby smakową poświatę.

Skład deseru z kaszą manną z Kauflandu jest cudowny, zwłaszcza gdy zestawi się go z ceną. Nazwa Grieß-Pudding sugeruje, iż mamy do czynienia z puddingiem, jednak według mnie jest to przede wszystkim przyjemnie gęsta kasza manna. Nie różni się od lodówkowych kaszek, natomiast od lodówkowych puddingów – bardzo (chociażby tym, że rozpuszcza się szybko i w inny sposób, nie tworzy puddingowej masy). Wciąż trudno mi uwierzyć, że zawiera tylko 8% manny, bo oferuje jej ogrom.

Kaszka naturalna Kaufland Classic jest bardzo przyjemna i zdecydowanie polecam zaproszenie jej do domu, niemniej sama nie zrobię tego ponownie. To deser zupełnie zwyczajny, bez cech mogących odmienić degustacyjne życie lub podbić serce. Zostaję przy unicornowym Grand Dessercie Grieß.

Ocena: 5 chi


Skład i wartości odżywcze:

Skład: mleko pełne, śmietanka (13%), kasza manna z pszenicy twardej (8%), cukier.

Kalorie w 100 g: 137 kcal

Wartości odżywcze w 100 g: tłuszcz 6,6 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 4,3 g), węglowodany 16 g (w tym cukry 10 g), białko 3,8 g, sól 0,13 g.

Gdzie kupić: Kaufland

Cena: 0,99 zł

10 myśli na temat “ODW Frischprodukte, Kaufland Classic Grieß-Pudding – kasza manna naturalna

 1. Przedszkolne podwieczorki – o tak! Pokochałam ostatnio mannę, ale robię sama, bo wolę przy tych 250 kcal mieć pełną michę, a nie malutki kubeczek.

   1. Wrzucasz do mleka, dodajesz kopiastą łyżeczkę budyniu, gotujesz chwilę mieszając, dosładasz i gotowe. Pychota.

  1. To prawda, u mnie także właśnie takie połączenie królowało. Sos malinowy był w rzeczywistości zagęszczonym syropem, tym do rozrabiania z wodą. Tylko się nie rozrabiało.

 2. Oho, słodki nabiał – coś, co od zawsze u mnie gościło rzadko, obecnie w ogóle. Po pewnej serii nie wyobrażam sobie, bym miała do takiego wrócić.
  Gotowe kasze w ogóle nigdy u mnie nie funkcjonowały. Bardzo nie dla mnie, i faktycznie jak piszesz, wygląda bardzo zwyczajnie.

  1. Wreszcie jakiś produkt, który zrecenzowałam, a którym nie jesteś zainteresowana. Już myślałam, że łapiesz wszystko, jak leci :D

 3. Kilka razy wspominałaś o zaskakującej gęstości przy tak niskiej zawartości kaszy. Wydaje mi się, że jak na sklepowe desery to 8% jest imponującym wynikiem xd.

  Jeśli w komentarzu wyżej pytałaś poważnie o przepis z guma ksantanowa (tyle razy pisałaś o nienawiści do gotowania, że sama nie wiem), to pod koniec gotowania, gdy kasza jest już gotowa, przez sitko wsypuję ok. 5 g gumy (na jakiś litr płynu z kaszą), energicznie mieszając.

  1. A widzisz! Nie pomyślałam o innych kaszkach lodówkowych. Niesłusznie skierowałam wzrok ku domowemu ideałowi.

   Pytałam poważnie. Dostałam od Ani trochę gumy ksantanowej do testów. Jak mi podpasuje, kupię opakowanie. Szukam jednak najprostszych przepisów, bo wiadomo :D

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.