Good Food, Pano Wafle kukurydziane z solą morską (Biedronka)

Mimo iż nie przepadam za waflami ryżoróżnymi w dużych opakowaniach – zobowiązują do jedzenia przez co najmniej dwa dni z rzędu tego samego – czasem uznaję, że warto upolować tubę. Wyjątkami są przede wszystkim wafle smakowe, np. Jumbo od Good Food czy Fitos Kupca (fuj). Odstępstwo zdarza mi się zrobić także dla wafli sprzedawanych w popularnych osiedlowych marketach, np. Biedronce i Lidlu.

Zaprezentowane dziś Wafle kukurydziane z solą morską to właśnie produkt z osiedlowego marketu, w tym wypadku Biedronki. Produkuje je popularna marka Good Food, w markecie jednak występują jako produkt marki własnej sklepu – Pano. Można je upolować również w opakowaniu z oryginalnym logo oraz w kolekcji Castello w Lidlu, także jeśli cierpicie na biedronkowy deficyt, nic straconego.

Good Food, Pano Wafle kukurydziane z solą morską Biedronka, copyright Olga Kublik

Wafle kukurydziane z solą morską *Pano* Biedronka

Brak jakichkolwiek wafli ryżoróżnych, sympatia do produktów Good Food i łatwa dostępność tworów z serii Pano – wszak mam Biedronkę pod domem – to tylko trzy z licznych powodów, dla których skusiłam się na tubę, a nawet dwie. Zapewne gdyby nie atrakcyjna promocja zauważona w gazetce, poszłabym do Lidla, w którym upolowałabym najcudowniejsze na świecie ekologiczne wafle kukurydziane z solą, skądinąd też produkcji Good Food. Jak zdążyłam zauważyć, promocyjna cena opakowania przy zakupie dwóch pojawia się dość często, więc gdybyście też skusili się na wafle Pano, poczekajcie chwilę na okazję.

Wafle kukurydziane z solą morską marki Pano z Biedronki (Good Food) dostarczają 381 kcal w 100 g.
3 wafle kukurydziane z solą Pano z Biedronki ważą 15 g i zawierają 57 kcal.
Wafle kukurydziane z solą morską (Biedronka) ważą 105 g w opakowaniu (21 wafli).

Good Food, Pano Wafle kukurydziane z solą morską Biedronka, copyright Olga Kublik

Uwielbiam wafle kukurydziane, które jednoznacznie i wyraziście oddają zapachem popcorn. Tak jest w przypadku propozycji z Biedronki. Poczułam popcorn maślany, subtelnie posolony i świeżutki, acz już lekko ostygły. Nic więcej, nic mniej. Ach, gdyby tylko aromaty dało się samodzielnie butelkować…

Kukurydziane wafle Pano spodobały mi się również pod względem wizualnym. Są bajecznie złociste i mają zachwycająco dużo kukurydzianych wysepek, łusek kukurydzy oraz brązowych skupisk łusko-ziarenek. Widać, że nie powstały z grysu. A przynajmniej nie z samego.

Good Food, Pano Wafle kukurydziane z solą morską Biedronka, copyright Olga Kublik

Biedronkowe Wafle kukurydziane z solą morską mają wzorowo chrrrupiące, twarde brzegi. Twarde są także brązowe elementy i kukurydziane wysepki. Elementy owe dają oparcie zębom. Łuski kukurydzy i coś w rodzaju niewystrzelonego popcornu kontynuują fascynującą opowieść o twardości i chrupkości.

Ale idealnie nie jest. O ile brzegi i wyróżniające się części nie pozostawiają wiele do życzenia, środek wafli kukurydzianych Pano – owszem. Daje się poznać jako… hmm, zdecydowanie nie stetryczały sensu stricto, raczej w pewnym sensie odpowiadający utwardzonej wacie. W trakcie sporządzania notatek nazwałam go watowatym grysem. Szkoda, bo mogło skończyć się tak pięknie, jak się zaczęło.

Smak wafli z Biedronki wstępnie jest intensywnie kukurydziany w sposób poprocnowy, momentami przypieczony. Ukłucia soli są drobne, nienatarczywe, sympatyczne. Z czasem smak jakby zanika, ustępując pola konsystencji. W efekcie wafle kukurydziane stają się ciche, wycofane.

Good Food, Pano Wafle kukurydziane z solą morską Biedronka, copyright Olga Kublik

Całościowo Wafle kukurydziane z solą morską Pano wypadają trochę sucho, aczkolwiek nie są saharogenne, więc podczas spożywania nie trzeba pić wody na wiadra. Mogłabym do nich wrócić, mogłabym nie wracać nigdy – jest mi to zupełnie obojętne. Propozycję ekologiczną Castello* uważam za o wiele lepszą, toteż kiedy najdzie mnie na wafle kukurydziane marki Good Food, kroki skieruję do Lidla.

* Pamiętajcie, że ekologiczne wafle kukurydziane z solą i zwykłe wafle kukurydziane z solą to inne produkty. Oba wytwarza marka Good Food, wszelko ekologiczne nie mają sobie równych.

Ocena: 5 chi


Skład i wartości odżywcze:

Skład: kukurydza 51%, grys kukurydziany, sól morska 0,75%. Produkt może zawierać soję i nasiona sezamu. Produkt bezglutenowy.

Kalorie w 100 g: 381 kcal

Wartości odżywcze w 100 g: tłuszcz 2,3 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,4 g), węglowodany 77 g (w tym cukry 1,7 g), błonnik 5,3 g, białko 11 g, sól 1,05 g.

Gdzie kupić: Biedronka

Cena: 2,99 zł (2,29 zł w promocji przy zakupie 2 opakowań)

4 myśli na temat “Good Food, Pano Wafle kukurydziane z solą morską (Biedronka)

  1. Napisałaś, że aromatów nie da się butelkowac. Widzisz, mam w domu niemałą kolekcję aromatów (głównie funky flavors), które umożliwiają ni aromatyzowane (niektóre też slodzenie) napojów I różnych jogurtów. Ostatnio wkręciłas się w skyry z dodatkami, polecam spróbować (;
    Mam poczucie, że dzisiaj warto składać życzenia. Nie znamy się, ale bardzo umilasz mi codzienność. Chciałabym życzyć Ci byś wypoczęła przez najbliższe dni, spędziła miło czas. Wesołych Świąt (;

    1. Dostałam jeden aromat FF na spróbowanie od przyjaciółki. Brr. Co do butelkowania aromatów, doprecyzuję, iż chodziło mi o samodzielne złapanie do buteleczki zapachu, który nam się spodoba.

      Dziękuję <3 Tobie również życzę wypoczynku i radości w okresie świątecznym. Mało zmartwień (najlepiej żadnych), dużo pozytywnych zdarzeń :)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.