Good Food, Corn A’Petit butter & salt – mini wafle kukurydziane maślany popcorn

Październikowy szał na miniaturowe wafle ryżoróżne został sprowokowany przez Talarki popcornowe Sonko, jednak w rzeczywistości zaczął się od Corn A’Petit Good Food. Wszystko dlatego, że kiedy poszłam do Lidla po wypatrzone w gazetce chrupki Sonko, nie zastałam ani jednej paczki. (Do mojego sklepu, ani żadnych okolicznych Lidlów, nie sprowadzono ich wcale). Trafiłam za to na tekturowy stand marki Good Food. Oferował znane mi już smakowe wafle ryżoróżne oraz dwa warianty chrupek Corn A’Petit, których nie wcześniej widziałam. (Nie wykluczam, iż po prostu nie zwróciłam na nie uwagi).

Nie mogłam się powstrzymać. Przytuliłam po dwa opakowania Corn A’Petit butter & salt i wersji paprykowej, licząc na to, że okażą się świetne. Trzeciego wariantu – o smaku pizzy – w tamtej chwili w Lidlu nie było. Pojawił się parę tygodni później, podczas kolejnej promocji produktów Good Food.

Good Food, Corn A'Petit butter & salt, mini wafle kukurydziane maślany popcorn, copyright Olga Kublik

Corn A’Petit butter & salt – mini wafle kukurydziane maślany popcorn

Chrupki kukurydziane Corn A’Petit butter & salt mieszkają w przepięknym opakowaniu. Nawet gdyby nie stanowiły obiektu mojego degustacyjnego zainteresowania, zawiesiłabym na nich oko. Niestety nie zostały dopracowane pod kątem informacyjnym, czego nie rozumiem i nie zrozumiem nigdy. Czy przed złożeniem zamówienia na wytworzenie tysięcy opakowań nikt nie sprawdza danych? Przecież producentowi powinno zależeć. Jakość podawanych informacji wpływa na postrzeganie marki przez konsumentów.

Poza pomyloną kalorycznością porcji – 284 kcal zamiast 248 kcal – zastanawia mnie zapis: Zawiera lukrecję. Przepraszam bardzo, niby gdzie? Jeżeli w składzie, dlaczego nie została wymieniona? Równie dobrze można by wypisać skład ciastek i pominąć cukier, po czym w dalszej części opisu umieścić: Zawiera cukier.

Good Food, Corn A'Petit butter & salt, mini wafle kukurydziane maślany popcorn, copyright Olga Kublik

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka, tym razem niezwiązana z błędami. Otóż Corn A’Petit butter & salt zawierają mniej soli niż paprykowe i pizzowe, choć to one mają w nazwie sól. Dostarczają też mniej węglowodanów, ale więcej cukrów względem obu braci.

Wafelki kukurydziane Corn A’Petit butter & salt marki Good Food dostarczają 413 kcal w 100 g.
Mini wafle kukurydziane maślany popcorn Good Food ważą 60 g i zawierają 248 kcal*.
10 wafelków maślanych waży ok. 14 g i dostarcza 58 kcal.
* Na opakowaniu widnieje błędna wartość 284 kcal. Producent przestawił cyfry.

Good Food, Corn A'Petit butter & salt, mini wafle kukurydziane maślany popcorn, copyright Olga Kublik

Kukurydziane wafelki Good Food pachną i przyjemnie, i nie. Nieco problematycznie. Aromat jest kolejno: kwaśśśny, intensywnie maślany, słonawy. Przywodzi na myśl kwaśne masło i kwaśny ser żółty. Co istotne, produkty te są kwaśne w sposób wiejski, nie zaś skwaśniały-zepsuty. Przed oczami stanęła mi domowa kwaśśśna serwatka, która zebrała się na mleku. Oczywiście wyhodowana celowo. Na koniec mignęło mi skojarzenie z intensywnie kwaśnym masłem rozpuszczonym na czymś ciepłym i dobrym.

Krążki odznaczają się przepięknym, uroczym kolorkiem. Są żółciutkie, mają jasny odcień złocistej żółci. Przypominają albo żółtko jaja w proszku, albo ser typu gouda lub podobny. Porcja znajdująca się w paczce liczy dokładnie 60 g, czyli zgodnie z zapowiedzią producenta. Ponieważ wafelki są lekkie, przekąska wypada okazale. Do tego krążki prezentują się zachwycająco. Są cieniutkie, niepołamane, wzorowe. Mają sporo posypki wesoło osiadającej na palcach.

Good Food, Corn A'Petit butter & salt, mini wafle kukurydziane maślany popcorn, copyright Olga Kublik

Pierwszą chrupkę kukurydzianą położyłam na języku celem rozpuszczenia. Zaskoczył mnie fakt, iż ulega w sekundę. Co jednak ważne, nie rozpuszcza się ani nie przemienia w masę. Zamiast tego rozmięka i rozpada się na twardawe, nielepkie, niekleiste, idealnie czyste, odseparowane od siebie niczym ziarna ryżu parabolicznego kawałki kukurydzy. Z kolei Corn A’Petit butter & salt jedzone w przyzwoity sposób – gryzione – dają się poznać jako twarde i chrrrupiące na potęgę, treściwe, pożywne. Nie są ani kruche, ani bezwagowe.

Przygodę ze smakiem rozpoczęłam od zlizania sowitej porcji przyprawy z pojedynczej chrupki. Okazała się kwaśśśna, słonawa, oddająca wulgarnie chemiczne masło. Kiedy znika z krążka, do głosu dochodzi delikatna waflokukurydzianość – naturalnie słodka, popcornowa (bez wyprażenia; popcorn został jedynie subtelnie prażnięty). Nutę ową czuć w króciutkim momencie po położeniu krążka na języku, w którym posypka została już spłukana w gardle, ale wafle jeszcze nie rozpadły się na osobne ryżoparaboliczne elementy. Natomiast podczas chrupania przekąski po ludzku delikatnej bazy kukurydzianej nie czuć wcale, gdyż wafel i jego skromniutki smak znikają wraz z posypką.

Good Food, Corn A'Petit butter & salt, mini wafle kukurydziane maślany popcorn, copyright Olga Kublik

Kukurydziane wafelki Corn A’Petit butter & salt Good Food odznaczają się niekwestionowanie perfekcyjną konsystencją. Smakują tak intensywnie, że podczas degustacji nie sposób się nudzić. Oddają kwaśne jak cholera, bezczelnie chemiczne masło. Co zabawne, jest to smak intrygujący i jednoznacznie pozytywny. Nie mam wątpliwości, że do przekąski wrócę. Ba! już wróciłam.

We względnie nowej propozycji Good Food podobają mi się także gramatura (w sam raz na raz), kaloryczność (szkoda tylko, że częściowo pomylona) i szata graficzna (absolutny sztos). Tym bardziej ubolewam, iż producent nie dopieścił szczegółów przed wypuszczeniem chrupek na rynek.

Ocena: 6 chi


Skład i wartości odżywcze:

Skład: grys kukurydziany 86%, olej rzepakowy, przyprawa o smaku popcornu maślanego 7% (cukier, sól chilijska, maltodekstryna, serwatka w proszku (z mleka), aromat, maślanka w proszku 0,4%, chlorek potasu, błonnik roślinny, olej roślinny (rzepakowy, kokosowy), regulator kwasowości: fosforan wapnia; kwas cytrynowy. Zawiera lukrecję. Może zawierać soję.

Gdzie? Na pewno nie w składzie, bo nie widzę.

Kalorie w 100 g: 413 kcal

Wartości odżywcze w 100 g: tłuszcz 8,4 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,9 g), węglowodany 72 g (w tym cukry 3,8 g), błonnik 2,5 g, białko 7 g, sól 0,9 g.

Gdzie kupić: Lidl

Cena: 2,99 zł

8 myśli na temat “Good Food, Corn A’Petit butter & salt – mini wafle kukurydziane maślany popcorn

  1. Czekałam na tą recenzję! Z oceną się zgadam, rzecz jasna, na co dowodem jest fakt, że mam w zapasie 5 paczek. Są pyszne, choć w nieoczywisty sposób, w stylu 'tak dziwne, że aż dobre’.
    A jednak wyczułaś jakiś rodzaj sera i kwaśność, o tym właśnie mówiłam pisząc, że przypominają mi smak fromage.

  2. Muszę koniecznie kupić bo stojąc w lidlu kuszą mnie już tydzień. O dziwo nikt ich nie kupuje :)

  3. Ale jak to nie ma pizzy ?! Byłam pewna że jest
    Patrzę w gazetkę Lidla teraz i są o tym smaku do kupienia …

    1. „Patrzę […] teraz”, a recenzja była pisana kilka miesięcy temu. Odsyłam do recenzji wariantu butter & salt i odpowiedzi firmy Good Food.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.