Jutrzenka Dobre Miasto, Magnetic Krówka mleczna o smaku piernikowym (Biedronka)

Po wieloletnich – acz nigdy intensywnych – poszukiwaniach Krówki Idealnej znalazłam produkt dla siebie, w pełni zaspakajający sporadyczną ochotę na ten rodzaj słodyczy. Myślę o Krówce mlecznej z Biedronki, produkowanej przez firmę Jutrzenka Dobre Miasto. Warto przypomnieć, że niepozornym cukierkiem zachwyciłam się nie tylko ja. Zdobył wyróżnienie w konkursie na najlepsze produkty roku, w którym głosy oddają konsumenci. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w recenzji Krówki mlecznej.

Pod koniec 2021 roku przywędrowały do mnie dwie nowe krówki Jutrzenki~, sprzedawane w Biedronce w ramach linii Magnetic. Wyjątkowy sposób pakowania, zimowe smaki i okres wprowadzenia na rynek jasno wskazywały na fakt, iż są to krówki świąteczne. Mama wręczyła mi nie tylko pomadki, ale również przepiękny słoik – niestety tylko do zdjęć – za co dziękuję podwójnie. Jako pierwsze na tapet (nie zaś: tapetę; tapet to stół do obrad) wzięłam krówki mleczne piernikowe.

Jutrzenka Dobre Miasto, Magnetic Krówka mleczna piernikowa Biedronka, copyright Olga Kublik

Krówka mleczna o smaku piernikowym Magnetic (Biedronka)

Kto by pomyślał, że krówki piernikowe Magnetic okażą się ciemniejsze od wariantu cynamonowego? A jednak. Chociaż właśnie na to wskazuje kolor opakowania, byłam szczerze zaskoczona. Jeżeli zaś chodzi o rodzaj pomadek, krówki piernikowe są gęste, mokre, miękkie w środku. Aby cieszyć się cukierkami porządnie skrystalizowanymi, trzeba poczekać kilka miesięcy.

Jutrzenka Dobre Miasto, Magnetic Krówki piernikowe i cynamonowe Biedronka, copyright Olga Kublik

Krówka mleczna o smaku piernikowym marki Magnetic dostarcza 383 kcal w 100 g.
3 krówki piernikowe z Biedronki ważą 36 g i zawierają 138 kcal.
1 krówka piernikowa Magnetic z Biedronki waży 12 g i dostarcza 46 kcal.
Krówki mleczne piernikowe dla Biedronki produkuje Jutrzenka Dobre Miasto.
Krówka mleczna o smaku piernikowym w ozdobnym słoiku waży 500 g.

Jutrzenka Dobre Miasto, Magnetic Krówka mleczna piernikowa Biedronka, copyright Olga Kublik

Jeżeli krówka mleczna piernikowa z Biedronki pachnie piernikiem, pod powieką jedzie mi czołg. Cukierek oddaje czyste, słodkie na potęgę, przeintensywnie cynamonowe ciastka korzenne typu speculoos. Co ciekawe, krówka cynamonowa pachnie prawie tak samo, jeżeli chodzi o rodzaj zapachu, natomiast jest znacznie intensywniejsza. W porównaniu z cynamonową krówka piernikowa niemal nie ma aromatu.

Krówka piernikowa ma otoczkę twardą, względnie grubą, skrystalizowaną w charakterystyczny sposób. Jest bajecznie kruchutka, treściwa, mięsista. Ze względu na młodość i świeżość moich cukierków w środku zastałam ogrom miękkiego, mokrego, potężnie kleistego nadzienia. Czepiało się noża i palców jak oszalałe. Zębów trochę też, ale bez przesady – udało się odbyć mniej więcej czystą degustację.

Jutrzenka Dobre Miasto, Magnetic Krówka mleczna piernikowa Biedronka, copyright Olga Kublik

Smak krówki piernikowej Magnetic, podobnie jak zapach, nie pokrywa się z nazwą wariantu. Jest ciastkokorzenny, intensywnie cynamonowy. Poza tym bardzo słodki, i to cukrowo w sposób nieprzyjemny. Niestety wcale nie poziom słodyczy wiedzie prym w koszmarze. O ile na ogół smak ciastek korzennych jest czymś pozytywnym, w krówce mlecznej piernikowej z Biedronki zdaje się wywodzić z wody perfumowanej lub toaletowej o nazwie Świąteczne Ciasteczka, ewentualnie z aromatu do domu z bożonarodzeniowej kolekcji sklepów home & garden. To koszmar gorszy od pocałunku Grincha, który właśnie zjadł cebulę.

Ocena: 2 chi


Skład i wartości odżywcze:

Opis: Pomadka mleczna niekrystalizowana o smaku piernikowym.

Skład: cukier, syrop glukozowy, mleko w proszku odtłuszczone (14%), masło (z mleka), aromat. Może zawierać zboża zawierające gluten, nasiona sezamu, soję, dwutlenek siarki, orzeszki arachidowe i orzechy.

Kalorie w 100 g: 383 kcal

Wartości odżywcze w 100 g: tłuszcz 3,8 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 2,6 g), węglowodany 82 g (w tym cukry 69 g), błonnik 0,1 g, białko 4,9 g, sól 0,14 g.

Gdzie kupić: Biedronka

Cena: 12,99 zł

10 myśli na temat “Jutrzenka Dobre Miasto, Magnetic Krówka mleczna o smaku piernikowym (Biedronka)

  1. Kup lukrecjowe w Biedrze, mniam, mniam, godna konkurencja!
    Tak, serio widziałam wczoraj lukrecjowe krówki. Powiedziałam o nich Mamie i potrzebowała chyba dobrej minuty, by do niej dotarło, po czym skomentowana: „O matko, jak… dlaczego… jak to tak?”, oczywiście przerażona (biedna, w odróżnieniu ode mnie lukrecji nie cierpi). Pewnie równie przerażona, co ja efektem korzenno ciasteczkowej wody toaletowej. Ani jeść, ani popryskać się taką (nawet dobrą jakościową) bym nie chciała.

  2. Za Twoją radą czekam aż strawdnieją, a po tej recenzji to tym bardziej mi się nie spieszy.

  3. A już myślałam,źe będę żałować ,że u mnie ich nie było w mieście :). Narobiłaś mi smaku na krówki ide jutro do rossmana po vegańskie kokosowe mniam

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.