Wasa, Tasty Snacks rounds French Herbs – pieczywo chrupkie

Im dalej w 2022 rok, tym mniejsza moja ochota na dotychczas wybierane słodkości. Coraz częściej zdarzają się wieczory, podczas których nie dojadam deseru, a potem głodna chodzę po domu, zaglądam do szafek i myślę, co bym mogła na szybko chwycić, żeby dotrwać do kolacji. Albo nie mam ochoty na nic konkretnego, albo akurat nie posiadam tego w domu (np. parówek, konkretnego batona proteinowego, lodów-rożków).

Któregoś dnia podobnego problemu doświadczyłam w porze drugiego śniadania. Wolałam umrzeć, niż zjeść owoce, warzywa lub zamrożoną bułkę wymagającą upieczenia. W szafce znalazłam dwie tuby Tasty Snacks rounds marki Wasa: zrecenzowane już sezamowo-solone i zaprezentowane dziś ziołowe. Uznałam, że to dobry wybór. Ponieważ Tasty Snacks rounds French Herbs musiałam wcześniej sfotografować, zaczęłam od wersji z sezamem i solą. Skądinąd przy najbliższej okazji dokupiłam cztery sezamowe tuby.

Wasa, Tasty Snacks rounds French Herbs pieczywo chrupkie, copyright Olga Kublik

Tasty Snacks rounds French Herbs *Wasa*

I rzeczywiście, Tasty Snacks rounds Wasy okazały się dobrym wyborem. Tak dobrym, że nie mogłam się od nich odchrupać przez kolejne dni. Zamiast dawkować przyjemność, sięgałam po krążki na drugie śniadania i wieczorne desery, w efekcie czego zniknęły w mgnieniu oka. Wielka szkoda, że uzupełnianie zapasu wychodzi tak niekorzystnie finansowo. Prawie 8 zł za pieczywo chrupkie? Skandal!

Tasty Snacks rounds French Herbs marki Wasa dostarczają 385 kcal w 100 g.
1 krążek Delicate Rounds z ziołami waży ok. 14 g i zawiera 54 kcal.
Pieczywo chrupkie z ziolami *Wasa* waży 205 g w tubie.

Wasa, Tasty Snacks rounds French Herbs pieczywo chrupkie, copyright Olga Kublik

Zgodnie z obietnicą zawartą w nazwie Tasty Snacks rounds French Herbs pachną intensywnie ziołowo. Oferują gorzkawawe suszone zioła prowansalskie. Pomyślałam o mieszance, w której siły poszczególnych ziół rozkładają się nierównomiernie, z przewagą dla rozmarynu i oregano (złudnego, wszak o tym gatunku zioła skład milczy). Odnotowałam pizzowy vibe.

Po otwarciu paczki przeżyłam mały szok. Zakładałam, iż pieczywo chrupkie z ziołami w nazwie będzie bogato uziołowane. Okazało się jednak, że nie jest, a przynamniej nie na powierzchni. Na krążkach pysznią się za to wielkie matowe bryły soli. Z jednej strony zgroza, z drugiej dobrze, że mają pokaźny rozmiar, bo łatwiej oderwać takie niż mikrokryształki. Pozostałe aspekty wizualne – budowę, wymiary, fakturę – ziołowe pieczywo Wasy dzieli z wersją sezamową.

Wasa, Tasty Snacks rounds French Herbs pieczywo chrupkie, copyright Olga Kublik

Pszenne kromki Tasty Snacks rounds French Herbs są twarde, wszelako nie kamienne. Dają się poznać jako puste, chrrrupiące i jednocześnie krrruche. Mimo twardości oferują delikatność. Zostały wysuszone na perfekcyjną formę sucharów. (Zawsze wyobrażam sobie naturalne wysychanie na słońcu). Chrupią głośno i przyjemnie, czyniąc degustację atrakcyjną, a przy okazji niemożliwą do ukrycia.

Pizzowy vibe, który odnotowałam w aromacie chrupkiego pieczywa, znalazłam także w smaku. Pomyślałam o ostygłym spodzie pizzy z ziołami, a następnie o ostygłych grzankach z ziołami wtopionymi w chleb. Skądinąd właśnie w taki sposób zioła zostały dodane do Tasty Snacks rounds French Herbs – znajdują się w środku kromek. Drożdżowość odczuwana w wysokim stopniu w wariancie z sezamem tutaj jest znikoma i pojawia się sporadycznie. Szkoda, bo to przyjemny wątek.

Jeżeli chodzi o sól, sprawa jest trudna. Z jednej strony nie cierpię przekąsek z solą, z drugiej po obraniu pieczywa chrupkiego Wasy z bryłek ziołowy smak wypada mało wyraziście, trochę nijako. Aby odbywać przyjemne degustacje, musiałam rozsądnie zarządzać ilością soli na kromkach, co nie zawsze się udawało.

Wasa, Tasty Snacks rounds French Herbs pieczywo chrupkie, copyright Olga Kublik

Podczas gdy chrupkie pieczywo Wasy z sezamem i solą jest bajecznie drożdżowe i sezamowe, Tasty Snacks rounds French Herbs przywodzą na myśl spód pizzy z wtopionymi ziołami. Sól występuje punktowo i – o ile tylko odskrobie się odpowiednio dużo – nie wadzi, lecz podkreśla smak pieczywa. Jeśli nie ściągnie się bryłek, w moim odczuciu jest za słono. Z kolei po zdrapaniu zbyt wielu kompozycja wypada delikatnie i monotonnie. To wszystko sprawia, iż wolę wersję z sezamem.

W świetle wysokiej ceny ziołowe pieczywo Wasy mające poważne wady nie jest warte ponownego zakupu. Nie mam za to wątpliwości, iż wrócę do wariantu z sezamem i solą. Jak tylko wykończę posiadane w domu zapasy wafli kukurydzianych, których w chwili pisania mam serdecznie dość, pójdę skrzywdzić portfel tubami Tasty Snacks rounds. (Jak wspomniałam we wstępie, już to zrobiłam).

Ocena: 4 chi


Skład i wartości odżywcze:

Opis: Produkt piekarniczy z mąki pszennej z ziołami i solą morską.

Skład: mąka pszenna (94%), olej słonecznikowy, drożdże, cukier, aromat naturalny, sól, emulgator (mono- i diglicerydy roślinnych kwasów tłuszczowych), sól morska (0,5%), mieszanka ziół (rozmaryn, pietruszka, bazylia) (0,2%). Może zawierać sezam.

Kalorie w 100 g: 385 kcal

Wartości odżywcze w 100 g: tłuszcz 6,5 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,8 g), węglowodany 67,2 g (w tym cukry 4 g), błonnik 7 g, białko 11 g, sól 1 g.

Gdzie kupić: Leclerc, Carrefour

Cena: 7,37-7,49 zł

8 myśli na temat “Wasa, Tasty Snacks rounds French Herbs – pieczywo chrupkie

  1. O! Bardzo się cieszę na tą recenzje, bo widziałam je kilka razy w Rossmannie i zawsze mnie kusiły, ale CENA powodowała wątpliwości. Nie aby mnie to skutecznie odstraszyło, bo kto jak nie ja je po 3 Ehrmanny dziennie, ale bałam się, że zjem jednego, połamie zęby i wydam 10x więcej na dentystę.
    Teraz czuje się przekonana. :D

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.