Valio, PROfeel Protein Pudding Banana-Toffee Flavour

Kupując bohatera dzisiejszej recenzji – nowy deser proteinowy Protein Pudding Banana-Toffee Flavour marki PROfeel od Valio – nie wiedziałam jeszcze, że zakocham się w wypuszczonej w tym samym bądź podobnym czasie piance Protein Mousse Chocolate Flavour. Mimo ówczesnej niechęci do producenta, którą obecnie muszę poważnie przemyśleć, skusiłam się na obie świeżynki. Na piankę dlatego, że ukochałam pierwowzór (?) Ehrmanna. Na klasyczny pudding proteinowy zaś z uwagi na bajeczne i oryginalne połączenie smaków. Banan i toffi? Brzmi jak coś idealnego dla mnie!

Valio, PROfeel Protein Pudding Banana-Toffee Flavour, copyright Olga Kublik

PROfeel Protein Pudding Banana-Toffee Flavour

Desery proteinowe Valio mieszczą się w kubkach o atrakcyjnym i funkcjonalnym kształcie, a także odznaczają się cudnymi szatami graficznymi. Protein Pudding Banana-Toffee~ nie stanowi wyjątku. Wnętrze ma kolor toffi, maślanego karmelu lub kawy zbożowej. Banan zdaje się nie brać udziału w barwie.

PROfeel Protein Pudding Banana-Toffee Flavour marki Valio dostarcza 88 kcal w 100 g.
Pudding proteinowy bananowo-toffi Valio waży 185 g i zawiera 163 kcal.

Valio, PROfeel Protein Pudding Banana-Toffee Flavour, copyright Olga Kublik

Pudding proteinowy bananowo-toffi pachnie przepięknie. Oferuje sssłodziutkie banany osadzone na tle delikatnego maślanego karmelu AKA toffi. Banan zdaje się pochodzić jednocześnie z syropu na kaszel dla dzieci i bardzo dojrzałych, przejrzałych wręcz owoców. Może po prostu wykorzystano esencję dziecięcego syropu na kaszel wykonanego z przejrzałych bananów. Toffi tkwi zatopione w aksamitnym masełku i nawet nie próbuje przedostać się na pierwszy plan.

Dzień przed degustacją Protein Puddingu Banana-Toffee~ zrobiłam powtórkę wersji czekoladowo-toffi (która skądinąd wywarła na mnie zaskakująco bardzo dobre wrażenie). Dzięki temu ustaliłam, iż nowość bananowo-toffi jest rzadsza. Nie znaczy to, że gorsza. Sprawia przyjemność nibytłuściutkością i perfekcyjną aksamitnością (występuje spora cierpkość, lecz nie pylistość). Stanowi gładki, kleisssty, lepki krem. Obłęd!

Valio, PROfeel Protein Pudding Banana-Toffee Flavour, copyright Olga Kublik

Podobnie do proteinowej pianki czekoladowej nowy pudding białkowy PROfeel od Valio smakiem oddaje zapach. Stawia na moc bananów syropowo-przejrzałych z masełkowym toffi. Albo raczej toffiowym masełkiem, jako że maślaność jest wyrazistsza. (Rodzaj smaku toffi odpowiada smakowi deseru Protein Pudding Caramel~ Valio. Podejrzewam, że receptury się pokrywają, a producent stosuje nazwy caramel i toffee zamiennie). Pojawia się również intensywna mleczność. Po paru łyżeczkach ma się wrażenie spożywania fantastycznie mlecznych lodów bananowo-toffimasełkowych.

Deser białkowy Protein Puddingu Banana-Toffee~ PROfeel od Valio jest dość rzadki jak na pudding proteinowy. Nie stanowi typowego, wzorowego proteinowca. Mnie jednak jego kleista kremowość kupiła, zwłaszcza w połączeniu ze smakiem. Chyba czas oficjalnie przeprosić się z producentem.

Ocena: 5 chi


Skład i wartości odżywcze:

Opis: Pasteryzowany pudding proteinowy o smaku bananowo-toffi, bez laktozy.

Skład: koncentrat białkowy (maślanka), cukier, skrobia modyfikowana, substancja zagęszczająca (karagen), aromaty, sól, syrop karmelowy, barwniki (karoteny), enzym laktaza.

Kalorie w 100 g: 88 kcal

Wartości odżywcze w 100 g: tłuszcz 1,9 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 1,1 g), węglowodany 8,2 g (w tym cukry 6,1 g), białko 9,5 g, sól 0,3 g, laktoza <0,01 g.

Gdzie kupić: Auchan

Cena: 6,09 zł

8 myśli na temat “Valio, PROfeel Protein Pudding Banana-Toffee Flavour

  1. To co może jakiś updejt recenzji Toffee & Chocolate? Mnie od początku bardzo smakował i zdziwiła mnie Twoja ocena. Ten natomiast odbieram mniej entuzjastycznie, ale obstawiiam, że winowającą jest mój aktualny bananowstręt.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.