Pilos, GranDioso Chocolate – czekoladowy deser z bitą śmietaną (Lidl)

Pod hasłem: czekolady nigdy dosyć, mogłabym się podpisać wyłącznie w sytuacji, w której czekolada rozumiana byłaby jako smak, nie zaś produkt. Jak bowiem wyjaśniłam w recenzji nowego deseru z Lidla GranDioso Double Choc, od dawna nie miewam ochoty na czekoladę w tabliczce, batonie, waflu itp. Natomiast nadal bardzo lubię i chętnie kupuję puddingi – zwłaszcza proteinowe – a w lecie dodatkowo lody na patyku z grubą polewą czekoladową (moim numerem jeden od wiosny 2022 jest Milka Caramel Crunch, zaraz po niej Lion; obecnie w zamrażarce mam parę Magnumów). Poza tym jadam skyry naturalne z surowym kakao i innymi dodatkami, co też tworzy desery a la czekoladowe.

Zaprezentowanym wyżej hasłem niewątpliwie kierował się (nieznany) producent czwórki puddingów ze śmietanką GranDioso lidlowej marki Pilos, jako iż w kolekcji umieścił aż dwa warianty czekoladowe. Poza wspomnianym podwójnie czekoladowym zaproponował GranDioso Chocolate z klasyczną bitą śmietaną.

Pilos, GranDioso Chocolate czekoladowy deser z bitą śmietaną Lidl, copyright Olga Kublik

GranDioso Chocolate – deser czekoladowy ze śmietanką z Lidla

Znacie kolorystyczne złudzenia optyczne, w których kropka bądź prostokąt wydają się jaśniejsze lub ciemniejsze w zależności od tego, jakie odcienie znajdują się tuż obok, mimo iż w rzeczywistości są takie same na obu obrazkach? Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku deserów GranDioso Chocolate i Double Choc. Ponieważ bohater dzisiejszej recenzji odznacza się białą śmietanką, zdaje się zawierać budyń jaśniejszy, raczej mlecznoczekoladowy niż czekoladowy/kakaowy.

GranDioso Chocolate marki Pilos z Lidla dostarcza 122 kcal w 100 g.
Deser czekoladowy z bitą śmietaną GranDioso z Lidla waży 175 g i zawiera 213,5 kcal.

Pilos, GranDioso Chocolate czekoladowy deser z bitą śmietaną Lidl, copyright Olga Kublik

Czekoladowy budyń z bitą śmietaną Pilosa pachnie uroczo słodkokakaowo czy też słodkopuddingoczekoladowo. Oczywiście jest nieprzeciętnie cukrowy, wszelako rajska czekoladowość wciąga w głąb i zapowiada miłą podróż.

Bita śmietana jawi się jako śnieżnobiała śniegiem dopiero napadanym, świeżutkim, puszystym. Jest estetyczna, prezentuje wzorowe rozetki, królewską koronę. Pod względem konsystencji okazuje się wykonana na wodzie, a równocześnie zagęszczona i natłuszczona. Ponieważ została zainfekowana czekoladą występującą w budyniu, właśnie nią smakuje. I to nawet w miejscach, w których nie ma mowy o styczności z dolną warstwą. Jest mlecznoczekoladowa, mlecznokakałkowa.

Budyń w lidlowym deserze GranDioso Chocolate poszedł w ślady podwójnie czekoladowego brata, w związku z czym jest znacznie gęstszy od orzechowego i waniliowego. Wydaje się wręcz jeszcze gęstszy niż Double Choc (!), ale może to być jedynie kolejne złudzenie. Przywiódł mi na myśl Pudding Alpine Milk Chocolate Milki i Mullera. Marginalna galaretkowość ustąpiła miejsca przyzwoitej budyniowości. Nie zabrakło też miejsca dla wszechpylistości pyłu-widmo ani cierpkawości zeń wynikającej. Smakiem władają przesadnie intensywna cukrowość i mlecznoczekolad…kowość, dziecięca kakałkowość.

Pilos, GranDioso Chocolate czekoladowy deser z bitą śmietaną Lidl, copyright Olga Kublik

Deser ze śmietanką GranDioso Chocolate marki Pilos z Lidla ma świetną konsystencję i bardzo przyjemny smak. Co prawda funduje zgrozę cukrowości, niemniej urzeka wymiarem czekoladowości: mlecznym i czekoladowym. Sprawia przyjemność porównywalną do wariantu Double Choc, choć gdyby naszła mnie ochota na czekoladę i musiałabym wybrać, sięgnęłabym po opcję podwójną. (A gdybym miała do dyspozycji inne sklepy, kupiłabym propozycję z Biedronki: Twój Deser czekoladowy, który nie straszy cukrowością).

Ocena: 5 chi


Skład i wartości odżywcze:

Opis: Deser z 83% budyniem czekoladowym i 17% pianką o smaku śmietankowym. Produkt termizowany.

Skład: mleko odtłuszczone, 29% śmietanka, produkt serwatkowy (z mleka), cukier, 4,4% czekolada w proszku (cukier, kakao w proszku), skrobia modyfikowana, skrobia, syrop glukozowy, 0,4% kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu, żelatyna wołowa, emulgator: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych estryfikowane kwasem mlekowym; substancje zagęszczające: karagen, guma guar. Pianka spulchniana azotem.

Kalorie w 100 g: 122 kcal

Wartości odżywcze w 100 g: tłuszcz 5,2 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 3,6 g), węglowodany 16 g (w tym cukry 12,8 g), białko 2,5 g, sól 0,3 g.

Gdzie kupić: Lidl

Cena: 1,99 zł

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.