Lactalis, Fruvita PROTEIN Jogurt truskawkowy pitny w butelce (Biedronka)

Rozczarowana jogurtem pitnym proteinowym o smaku bananowym z Biedronki pomyślałam: przynajmniej wciąż czeka na mnie truskawkowy. Myśl owa była wyjątkowo miła, jako że w ostatnim czasie pradawna miłość do jogurtów truskawkowych znowu zapukała do mojego serca. Co prawda podczas promocji na jogurty proteinowe do picia Fruvity upolowałam tylko jeden wariant truskawkowy – za co winię bananowy, który miał się okazać przepyszny – ale i tak podkładałam w nim wielkie nadzieje.

Lactalis, Fruvita PROTEIN Jogurt truskawkowy pitny Biedronka, copyright Olga Kublik

Jogurt proteinowy pitny truskawkowy PROTEIN – 18 g białka w butelce *Biedronka*

Truskawkowy jogurt pitny proteinowy z Biedronki ma przewidywalną szatę graficzną. Z jednej strony to dobrze, bo jednoznacznie wskazuje na produkt białkowy, z drugiej… cóż, nuda. Zresztą nudny jest nie tyle sam kolor, co układ graficzny. Firmy takie jak Ehrmann czy Valio udowadniają, iż da się stworzyć proteinowca wpadającego w oko. Lactalis poszedł na łatwiznę i machnął byle co w Paintcie. A może to Biedronka? Nie wiem, kto tworzy opakowania produktów sprzedawanych w ramach marek marketowych.

PROTEIN Jogurt truskawkowy pitny marki Fruvita (prod. Lactalis) dostarcza 72 kcal w 100 g.
Jogurt proteinowy truskawkowy do picia z Biedronki waży 230 g i zawiera 166 kcal.

Jogurt pitny PROTEIN pachnie intensywnie truskawkowo, kwaśno-słodkawo. Oddaje truskawki z działki na mlecznym tle, ewentualnie klasyczny jogurt truskawkowy typu Jogobella. Kompozycja jest ładna.

Proteinowy jogurt do picia odznacza się przepięknym kolorem powstałym poprzez zanurzenie miękkiego pędzelka z różowiutką farbką w wiaderku z białym mlekiem. Jest bardzo gęsty. Wydaje się gęstszy od wspomnianego jogurtu Zotta. Nie zawiera kawałków owoców. Serwuje aksamitność i kredową cierrrpkość.

Lactalis, Fruvita PROTEIN Jogurt truskawkowy pitny Biedronka, copyright Olga Kublik

Kompozycja smakowa częściowo odpowiada zapachowej. Truskawkowy jogurt pitny proteinowy Fruvity jest kwaśny, nieprzesadnie słodki, truskawkowy jogurtem owocowym, nie zaś świeżymi owocami. Odnotowana w konsystencji cierpkość pojawia się tu jako echo kredowości. W przeciwieństwie do skyru pitnego z Biedronki jogurt PROTEIN nie przywodzi na myśl koktajlu, maślanki ani kefiru.

Gęstość klasycznego jogurtu przejawiana przez proteinową propozycję pitną Fruvity zdecydowanie mnie zaskoczyła, na szczęście pozytywnie. Choć kwasek dominuje nad słodyczą, a truskawkowość wywodzi się z jogurtu owocowego i nie ma wiele wspólnego ze świeżymi owocami, całość wypada przyzwoicie. Ponieważ jednak nie urywa, butelka nie trafi do mojej lodówki po raz kolejny.

Ocena: 4 chi


Skład i wartości odżywcze:

Opis: Jogurt pitny truskawkowy. Zawiera substancję słodzącą. Wysoka zawartość białka. Bez dodatku cukrów. Zawiera naturalnie występujące cukry.

Skład: mleko, białka mleka, truskawki 3%, oligofruktoza, aromat, koncentrat soku z marchwi, koncentrat z marchwi, substancja słodząca: sukraloza; kultury bakterii jogurtowych.

Kalorie w 100 g: 72 kcal

Wartości odżywcze w 100 g: tłuszcz 1,5 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,9 g), węglowodany 6,4 g (w tym cukry 6,2 g), błonnik 0,5 g, białko 8 g, sól 0,15 g.

Gdzie kupić: Biedronka

Cena: 2,71 zł

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.