Lactalis, Jovi Duet Jagoda-Wiśnia – jogurt pitny

Po zachwyceniu się jogurtem pitnym Duet Kokos-Migdał uznałam, że absolutnie muszę upolować pozostałe warianty smakowe z kolekcji Jovi. Pamięć mnie nie zawiodła, podpowiadając wycieczkę do Lidla położonego znacznie bliżej niż Leclerc. Co prawda w osiedlowym markecie udało mi się dorwać jedynie trzy warianty smakowe, ale nie ma się czym przejmować. Co się odwlecze, to nie uciecze. Zresztą gdyby się okazało, że inne wersje nie są tak udane jak kokosowo-migdałowa, nie musiałabym iść dalej.

Lactalis, Jovi Duet Jagoda-Wiśnia jogurt pitny, copyright Olga Kublik

Jogurt pitny Duet Jagoda-Wiśnia

Jogurt do picia Duet Jagoda-Wiśnia znajduje się w dużej butelce o standardowym kształcie i został ozdobiony umiarkowanie interesującą szatą graficzną. Od układu i obrazków znacznie ładniejsze są kolory: wyraziste, przyjemne. Sam jogurt pitny Jovi ma kolor różowy w odcieniu wiśniowym (wiśniowojogurtowym).

Jogurt pitny Duet Jagoda-Wiśnia marki Jovi (na zlec. Lactalis) dostarcza 67 kcal w 100 g.
Jogurt pitny jagoda-wiśnia Duet Jovi waży 350 g i zawiera 234,5 kcal.

Napój mleczny pachnie bajecznie jagodowo. Z jednej strony jagodą, z drugiej różową gumą marki Orbit. W tle występuje szampan. Wiśnie ukazują się na odległym planie. U boku zdają się mieć agrest bądź coś podobnego działkowego.

Podczas wlewania do szklanki jogurt pitny Duet Jagoda-Wiśnia sprawia wrażenie jednolitego i gęstego. W ustach jednak daje się poznać jako zaledwie gęstawy, i to niestety wyłącznie chwilowo. Im dłużej się pije, tym bardziej czuć bazę powstałą z wiadra wody.

Lactalis, Jovi Duet Jagoda-Wiśnia jogurt pitny, copyright Olga Kublik

Kompozycja smakowa składa się z elementów zarówno spodziewanych, jak i zaskakujących. W szeregu z tytułowymi jagodą i wiśnią stoi… marcepan. Pyszny migdałowy marcepan, prawdopodobnie będący rewersem wątku wiśniowego. Początkowo słodycz jest wyrazista, ale trzyma się w ryzach przyzwoitości. Niestety z czasem zdejmuje portki i wypina się w stronę degustatora.

Nie bez powodu jogurt pitny Duet Jagoda-Wiśnia od Jovi wzięłam na pierwszy ogień. Sądziłam, że okaże się najsłabszy z upolowanej w Lidlu trójki. Myliłam się. Kompozycja jagód, wiśni i marcepana wypada sztosowo. Co oczywiście nie znaczy, że jogurt uniknął wad. Ma smutny poziom gęstości i jest stanowczo zbyt słodki. Prawie na pewno do niego nie wrócę.

Ocena: 5 chi


Skład i wartości odżywcze:

Opis: Napój jogurtowy o smaku jagoda-wiśnia.

Skład: mleko pasteryzowane, serwatka odtworzona (z mleka), woda, cukier, skrobia modyfikowana kukurydziana, aromat, jagoda – sok 0,05% (sok z soku zagęszczonego), wiśnia – sok 0,05% (sok z soku zagęszczonego), koncentrat z marchwi, winogron i aronii; koncentrat soku z buraka ćwikłowego, koncentrat z bzu czarnego, żywe kultury bakterii jogurtowych.

Kalorie w 100 g: 67 kcal

Wartości odżywcze w 100 g: tłuszcz 0,8 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,5 g), węglowodany 13,3 g (w tym cukry 11,6 g), białko 1,7 g, sól 0,1 g.

Gdzie kupić: Leclerc, Lidl, Auchan, Carerefour

Cena: 2,47-3,19 zł

4 myśli na temat “Lactalis, Jovi Duet Jagoda-Wiśnia – jogurt pitny

  1. Dla mnie jest słodki, ale akceptowalnie. Też wyczuwam marcepan, wiśnię, natomiast jagoda w mojej ocenie jest raczej borówkowata i ginie gdzieś z tyłu. Nie obraziłabym się gdyby produkt był bardziej gęsty, ale wtedy duża część zostałaby pewnie wewnątrz butelki.

  2. Marcepan jest na czele listy moich znienawidzonych rzeczy.
    Co mnie smuci, bo joguty wiśniowe to moje ulubione jeżeli chodzi o wariant owocowy.

    Mamy 1:1 ale to pitny więc 2:1 na niekorzyść produktu.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.