Solevita, Smoothie Tropical Wonder Ananas Banan Kokos (Lidl)

W czasach dość kategorycznego nieprzyjmowania płynnych kalorii twory takie jak Smoothie Tropical Wonder marki Solevita z Lidla przechodziły mi koło nosa. Na dodatek wcale o tym nie wiedziałam. Nie patrzyłam na nie, nie interesowałam się nimi. Po co tracić cenny czas na studiowanie produktów, których absolutnie nie zamierza się kupić? Równie dobrze mogłabym zmarnować czas w dziale ogrodniczym.

Smoothie ananasowo-bananowo-kokosowe z Lidla postanowiłam upolować w ramach walki ze strachami i niekorzystnymi przyzwyczajeniami. Po pierwszym zakupie i wypiciu zaprosiłam je do domowej lodówki jeszcze kilkakrotnie. W końcu uznałam, że wypadałoby przedstawić całą serię smoothies Solevity – cztery warianty – na blogu. I tak oto znaleźliśmy się w niniejszej recenzji.

Solevita, Smoothie Tropical Wonder Ananas Banan Kokos Lidl, copyright Olga Kublik

Smoothie Tropical Wonder Ananas Banan Kokos *Solevita* Lidl

Ze względu na brak zainteresowania produktami pitnymi nie miałam pojęcia, czym – i czy w ogóle – różnią się smoothie i koktajl. Odkryłam jednak, że koktajl do wypełniania swego definicyjnego przeznaczenia potrzebuje nie tylko owoców lub warzyw, ale także produktu mlecznego, np. jogurtu. Zgodnie z tym rozróżnieniem Smoothie Tropical Wonder go nie zawiera, wszelako odznacza się nieco mlecznym kolorem. Jest jaśniutkie, bananowo-adwokatowe, apetyczne.

Smoothie Tropical Wonder Ananas Banan Kokos marki Solevita dostarcza 82 kcal w 100 ml.
Tropikalne smoothie ananas-banan-kokos liczy 250 ml i zawiera 205 kcal.

Lidlowe smoothie z owoców tropikalnych pachnie obłędnie. Oferuje przesłodkie banany i kwasek. Ananasa nie wyczułam, jednak założyłam, iż kwasek pochodzi od niego. Kokos pozostał niemy.

Skryte w atrakcyjnej buteleczce Smoothie Tropical Wonder daje się poznać jako gęste podczas wlewania do szklanki i w ustach. Poziomem gęstości przywodzi na myśl nektary bananowe w pękatych szklanych butelkach. Jest przecierowe, kleiste. Nie zawiera kawałków owoców. Aksamit głaszcze podniebienie.

Solevita, Smoothie Tropical Wonder Ananas Banan Kokos Lidl, copyright Olga Kublik

Tropikalne smoothie z Lidla jest intensywnie bananowe, jednak zawiera także kwasek ananasa – bez rzeczywistego smaku tego owocu. Kokosa ponownie zabrakło, co sprawia, że kompozycja smakowa odzwierciedla zestawienie aromatyczne. Na upartego kokos można wyczuć na setnym planie, przy czym wcześniej trzeba zapoznać się z nazwą produktu, by wiedzieć, czego szukać. W toku degustacji kwasek rośnie, aż osiąga wysoki poziom.

Jestem niemal pewna, że Smoothie Tropical Wonder marki Solevita z Lidla nie zawsze jest tak kwaśne, jak sztuka spożyta w celu recenzenckim. Wcześniej kupowane napoje tropikalne wydały mi się znacznie łagodniejsze. A może nigdy nie zwróciłam na ów fakt uwagi? Póki co obstawiam zwykłe różnice między partiami. Jeśli założenie jest błędne, w przyszłości edytuję publikację i obniżę ocenę z 6 chi.

Ocena: 6 chi


Skład i wartości odżywcze:

Opis: Smoothie – napój o smaku ananas-banan-kokos. Produkt pasteryzowany. Odpowiedni dla wegan.

Skład: 53% sok ananasowy, 31% przecier bananowy, 14% ekstrakt z miąższu kokosa, 1% przecier z mango, 1% sok cytrynowy.

Kalorie w 100 ml: 82 kcal

Wartości odżywcze w 100 ml: tłuszcz 3,2 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 2,9 g), węglowodany 11,6 g (w tym cukry 11 g), białko 0,9 g, sól <0,01 g.

Gdzie kupić: Lidl

Cena: 3,99 zł

3 myśli na temat “Solevita, Smoothie Tropical Wonder Ananas Banan Kokos (Lidl)

  1. Uwielbiam ten wariant. I właśnie z kwaskowym ananasem nawet bardziej, ale kupując go co jakiś czas zauważyłam, że rzeczywiście jest to loteria. Wrócę do niego jeszcze nie raz, podobnie jak do wersji z mango.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.