Solevita, Smoothie Red Genius Granat Jagody Acai (Lidl)

Zaprezentowane dzisiaj Smoothie Red Genius Granat Jagody Acai to jedyny wariant smakowy z czterowariantowej kolekcji, który kupiłam tylko raz. Pozostałe trzy piłam kilkakrotnie, przy czym najwięcej razy sięgnęłam po wersję bananowo-ananasowo-kokosową. Granatowo-jagodowej opierałam się z uwagi na dodatek małych czerwonych i czarnych owoców grożących przesadną kwaśnością. Ponieważ jednak na blogu zapragnęłam mieć całą serię, ostatecznie w koszyku wylądowała i ona.

Solevita, Smoothie Red Genius Granat Jagody Acai Lidl, copyright Olga Kublik

Smoothie Red Genius Granat Jagody Acai *Solevita* Lidl

Napój owocowy Smoothie Red Genius Solevity odznacza się kolorem atrakcyjnym, przy czym złudnie oddającym kompozycję jagodowomalinową. W rzeczywistości za wyrazistą barwę odpowiadać mogą co najwyżej winogrona, żurawina, jagody acai i aronie. Granat niby też jest czerwony, ale mam wrażenie, że z uwagi na wodnistość trudno byłoby nim cokolwiek porządnie zabarwić.

Smoothie Red Genius Granat Jagody Acai marki Solevita dostarcza 72 kcal w 100 ml.
Owocowe smoothie granat-acai liczy 250 ml i zawiera 179 kcal.

Banan to niekwestionowany król serii smoothies z Lidla. Czuć go również w Smoothie Red Genius, mimo iż nie występuje w nazwie. Tuż po nim pojawia się coś kwaśnego. W moim odczuciu są to nieobecne w składzie surowe wiśnie. Granatu bym nie rozpoznała, nawet gdybym go czuła. Ostatni raz jadłam ten owoc chyba w podstawówce. Jagód acai osobno nie jadłam nigdy.

Czerwone smoothie owocowe Solevity jest gęstawe i żelowate. A raczej ostrożnie zagęszczone, tym razem bowiem czuć rzadkość. Rzadkości towarzyszy niska przecierowość/karotkowość. Smoothie Red Genius wypada najbardziej sokowo z całej czwórki.

Solevita, Smoothie Red Genius Granat Jagody Acai Lidl, copyright Olga Kublik

Napój owocowy z Lidla jest kwaśny, w dalszej kolejności słodki. Czuć banany i kwaśne czerwone owoce. Ponownie pomyślałam o surowych wiśniach. Na upartego wskazałabym również porzeczkę. Natomiast jeżeli winogrona w ogóle da się odnotować, są to kwaśne owoce dziko rosnące na działce. Wysoki poziom kwaśności dość szybko przekłada się na uczucie mdlenia w gardle. Mdlenie można odczuć także z uwagi na namnożenie słowa kwaśne w recenzji, ale cóż poradzę, skoro takie jest Smoothie Red Genius?

Czerwony wariant smoothie Solevity uważam za najsłabszy. Jest najkwaśniejszy, najrzadszy, najmniej przecierowy. Dopiłam go do końca bez przyjemności, a nawet z lekkim przymusem. Miałam rację, nie biorąc dziada podczas poprzednich polowań. Dobrze, że w celu zrecenzowania wzięłam tylko sztukę. Jak się zapewne domyślacie, powtórek nie przewiduję. Jakby co, więcej dla was.

Ocena: 3 chi


Skład i wartości odżywcze:

Opis: Smoothie – napój wieloowocowy o smaku granat-jagody Acai. Produkt pasteryzowany. Odpowiedni dla wegan.

Skład: 23,8% przecier bananowy, 20% sok winogronowy, przecier jabłkowy, sok jabłkowy, 7,5% przecier z żurawiny, sok pomarańczowy, 3,2% przecier z granatu, 3% przecier z jagód Acai, sok z aronii, sok cytrynowy.

Kalorie w 100 ml: 72 kcal

Wartości odżywcze w 100 ml: tłuszcz 0,8 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,2 g), węglowodany 14 g (w tym cukry 13 g), białko 0,7 g, sól <0,01 g.

Gdzie kupić: Lidl

Cena: 3,99 zł

2 myśli na temat “Solevita, Smoothie Red Genius Granat Jagody Acai (Lidl)

  1. Nie miałam okazji spróbować, bo w moim lidlu go nie ma. Byłam ciekawa jak gorzka kwaśność Acai wyjdzie w smothie, po cichu licząc na zbilansowanie jej słodyczą banana i winogron. Pewnie nie spróbuję, ale jakoś dzięki tej recenzji już tego nie żałuję.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.