Molkerei Gropper, Pilos High Protein Napój mleczny o smaku czekoladowym (Lidl)

Napój czekoladowy High Protein marki Pilos to jeden z dwóch napojów proteinowych dostępnych wyłącznie w Lidlu. Mieści się w atrakcyjnej wizualnie, dużej i pękatej butelce ozdobionej nowoczesną szatą graficzną, jasno wskazującą na produkt wysokobiałkowy. Produkowany jest w Niemczech przez Molkerei Gropper, co czyni go produktem zupełnie innym od odpowiednika z Biedronki, za którego powstanie odpowiada austriacka firma NÖM AG.

Molkerei Gropper, Pilos High Protein Napój proteinowy czekoladowy Lidl, copyright Olga Kublik

Napój mleczny czekoladowy High Protein *Pilos* Lidl

Napój proteinowy czekoladowy z Lidla podziela wstępne walory wersji waniliowej. Podczas wlewania do szklanki daje się poznać jako gęstawy, a dzięki wcześniejszemu wstrząśnięciu butelką serwuje atrakcyjną piankę, i to dużą. Z oczywistych względów ma inny kolor. Przywodzi na myśl napój kakaowy.

High Protein Napój mleczny czekoladowy marki Pilos (prod. Molkerei Gropper) dostarcza 67 kcal w 100 ml.
Napój proteinowy czekoladowy z Lidla liczy 332 ml i zawiera 222,5 kcal.

Napój High Protein czekoladowy pachnie mlllecznie i czekoladkowo. Oddaje napój czekoladkowy dla dzieci, w całości zalany pełnym mlekiem i zasypany cukrem. Warto jednak pamiętać, iż produkt nie posiada cukru, a za wrażenie wysokiej cukrowej słodyczy odpowiada substancja słodząca: sukraloza.

W ustach czekoladowy napój proteinowy z Lidla potwierdza wstępną gęstawość. Jest śliski, zagęszczony w sposób śmietanowy, kleisty. Przypomina lepki, kleisty pudding wysokobiałkowy rozrobiony z wodą w celu przekształcenia w napój. Uwielbiam tę konsystencję. Ponadto odrobinę skleja zęby i jest kakaowo pylisty. Połączenie zagęszczenia z pylistością skojarzyło mi się z zaprawieniem zupy mąką pszenną (fujka).

Molkerei Gropper, Pilos High Protein Napój proteinowy czekoladowy Lidl, copyright Olga Kublik

Mimo iż z nazwy czekoladowy, smakiem napój proteinowy High Protein marki Pilos odpowiada raczej napojowi czekoladowemu z proszku niż stricte czekoladzie. Oferuje bardzo dużą i przyjemną mleczność. Jest potężnie cukrowy, co dzieli z wersją waniliową. Niestety przesadnie cukrowa czekoladowość wypada gorzej niż przesłodzona wanilio-karpatko-miodowość.

W czekoladowym napoju białkowym z Lidla z grubsza wszystko gra, niemniej produkt nie urywa. Sam w sobie jest przyjemny, wszelako zestawiony z obłędnym wariantem waniliowym wypada blado. Raczej do niego nie wrócę. Wolę zostawić więcej miejsca w lodówce dla waniliowej ambrozji.

Ocena: 5 chi


Skład i wartości odżywcze:

Opis: Napój mleczny z mleka odtłuszczonego z białkami mleka o smaku czekoladowym. UHT. Zawiera substancję słodzącą. Wysoka zawartość białka.

Skład: 81% mleko odtłuszczone, 17% białka mleka, 1,2% kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, stabilizator: karagen; substancja słodząca: sukraloza; aromat.

Kalorie w 100 ml: 67 kcal

Wartości odżywcze w 100 ml: tłuszcz 0,3 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,2 g), węglowodany 5,3 g (w tym cukry 5,1 g), białko 10,6 g, sól 0,15 g.

Gdzie kupić: Lidl

Cena: 4,19 zł

2 myśli na temat “Molkerei Gropper, Pilos High Protein Napój mleczny o smaku czekoladowym (Lidl)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.