NÖM AG, Vitanella Pro PROTEIN Napój mleczny kakaowy (Biedronka)

Kakaowy napój proteinowy z Biedronki to drugi i na szczęście ostatni wariant smakowy z płynnej kolekcji białkowej Vitanelli. W ramach przypomnienia zaznaczam, że nie jest tym samym produktem, który znajdziecie w Lidlu. Napój białkowy Pilosa produkuje inna firma, co zresztą da się odnotować w smaku, konsystencji, poziomie i rodzaju słodyczy, a pewnie i zapachu, choć ten aspekt nie zapisał mi się w pamięci. Poza tym napój proteinowy Vitanelli jest kakaowy, a Pilosa – czekoladowy.

NOM AG, Vitanella Pro PROTEIN kakaowy Biedronka, copyright Olga Kublik

PROTEIN Napój proteinowy kakaowy z Biedronki *Vitanella*

Mniejsza, smuklejsza, drobniejsza butelka napoju kakaowego Vitanelli podoba mi się znacznie bardziej niż opakowanie czekoladowego odpowiednika Pilosa. Moje większe uznanie zdobyła także szata graficzna zaproponowana przez Biedronkę. Ma wyraziste kolory, spójny i skondensowany układ, przyjemne dla oka czcionki. Sam napój kolorem przywodzi na myśl napój czekoladowy instant zalany w pełni mlekiem.

PROTEIN Napój mleczny kakaowy marki Vitanella (prod. NÖM AG) dostarcza 67 kcal w 100 g.
Napój proteinowy kakaowy z Biedronki waży 250 g i zawiera 162 kcal.
Napój mleczny kakaowy PROTEIN *Vitanella* o wadze 250 g liczy 242 ml.

Podczas gdy wariant waniliowy straszy syntetycznością i słodzikowością już w aromacie, kakaowy napój proteinowy z Biedronki pachnie przyjemnie. Choć zgodnie z nazwą powinien być kakaowy, przywodzi na myśl typowy czekoladowy pudding proteinowy: gęsty, apetyczny, umiarkowanie (!) słodki.

Inną ścieżką podążyła również konsystencja, przynajmniej na etapie przelewania napoju białkowego z butelki do szklanki. Twór wydaje się gęstawy i oferuje degustatorowi uroczą pianeczkę. Nie dajcie się jednak zwieść, wszak w ustach odkrywa prawdziwe oblicze: niemal wodnistą rzadkość, marginalne zagęszczenie na wykończeniu. Ponadto jest trochę pylisty, minimalnie cierpki.

NOM AG, Vitanella Pro PROTEIN kakaowy Biedronka, copyright Olga Kublik

Jeżeli poczuliście się choć odrobinę dotknięci oszustwem konsystencji, złapcie się mocno oparcia fotela (lub ramienia nieznajomej osoby, którą właśnie mijacie na ulicy, jeśli czytacie recenzję w ruchu). Otóż smak jest iście paskudny. Funduje lawinę słodzikowości i kakaowość napoju błyskawicznego w proszku.

Żeby oddać produktowi sprawiedliwość, muszę podkreślić, iż obmierzły PROTEIN Napój mleczny kakaowy marki Vitanella z Biedronki jest lepszy od wersji waniliowej. Niewiele, ale jednak. Stanowi połączenie najgorszych cech napojów wysokobiałkowych: żałosnej rzadkiej konsystencji i przebrzydłej słodzikowości rodem z laboratorium. Podejrzewam, że znacznie przyjemniejsze od wypicia tego napoju kakaowego byłoby przyjęcie na statku kosmicznym sondy prosto w kakao.

Ocena: 2 chi ze wstążką


Skład i wartości odżywcze:

Opis: Napój mleczny na bazie mleka zagęszczonego odtłuszczonego o smaku kakaowym UHT. Zawiera substancję słodzącą.

Skład: mleko zagęszczone odtłuszczone, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu 1,2%, substancja słodząca: sukraloza, aromat, stabilizator: karagen.

Kalorie w 100 g: 67 kcal

Wartości odżywcze w 100 g: tłuszcz 0,3 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,2 g), węglowodany 5,7 g (w tym cukry 5,6 g), białko 10,3 g, sól 0,12 g.

Gdzie kupić: Biedronka

Cena: 2,85 zł

8 myśli na temat “NÖM AG, Vitanella Pro PROTEIN Napój mleczny kakaowy (Biedronka)

 1. Osobiście nie umiem docenić jakichkolwiek napojów mlecznych, bo ja lubię wszystko, co łychostajne. Ale u Ciebie na blogu tego sporo, więc jednak dla kogoś są one produkowane…
  Rozsmakowałam się w nowych Kizzersach proteinowych. Próbowałaś może?

  1. Nic dziwnego, że nie chcieli dłużej sprzedawać tego szkaradztwa. Wariant karmelowy bardzo przyjemny, choć pylisty. Czy sięgnę po resztę? Jak mi się zachce napoju mlecznego, może.

   1. Szkaradztwo? śmiechu warte, się nadaje ta twoja opinia do tarcia chrzanu. Napoje były wspaniałe ogółem.

    1. Wprost uwielbiam ludzi, którzy sądzą, że ich subiektywna opinia jest ważniejsza od subiektywnych opinii innych osób :D

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.