Be Now!, Porcja Dobra morele & orzechy laskowe

Zestaw wegańskich pralin owocowo-orzechowych Porcja Dobra to nie jedyny słodycz marki Be Now!, który ustrzeliłam przy okazji internetowego polowania na nowe ulubione ciastka. Moją drugą ofiarą padły krążki morelowo-orzechowe Porcja Dobra wykonane wyłącznie z tych dwóch składników. Na blogu miałam okazję przedstawić wersje karobową i jabłkowo-cynamonową, jednakże kiedy kupowałam je w Rossmannie, dziś zaprezentowanej nie było. Tak oto niniejszą recenzją zamykam krążkową kolekcję Be Now!.

Be Now!, Porcja Dobra morele orzechy laskowe, copyright Olga Kublik

Porcja Dobra morele & orzechy laskowe

Wraz z krążkiem Porcja Dobra morele & orzechy laskowe upolowałam do powtórki pozostałe. Bohater recenzji dał się poznać jako najmiększy, wręcz szalenie miękki. Jest tak miękki i kleisty, że trudno go wyjąć z folii. Lepi się, rozciąga, rozrywa. Wygina śmiało morelowe ciało. Zdecydowanie nie zachęca do obcowania.

Porcja Dobra morele & orzechy laskowe marki Be Now! dostarcza 304 kcal w 100 g.
1 krążek Porcja Dobra morele & orzechy laskowe waży 25 g i zawiera 76 kcal.
Opakowanie Porcji Dobra liczy 2 krążki = 50 g i 152 kcal.

Be Now!, Porcja Dobra morele orzechy laskowe, copyright Olga Kublik

Krążek owocowo-orzechowy Be Now! oferuje zapach słodziutkich suszonych moreli, rodzynek i nieobecnego w składzie dusznego, drewnianoszkatułkowego karobu. W toku wąchania poziom słodyczy rośnie i rośnie. Suszone morele przywodzą na myśl marmoladę.

Ze względu na daleką od ideału konsystencję Porcja Dobra morelowo-orzechowa oblepia palce i wszystko inne, czego dotknie. W ustach daje się poznać jako mięciutka, kleista, śliska. Nie gęstnieje, nie przemienia się w masę. Przypomina kleistą żelkę lub lepką papkę z suszonych fig i moreli, głównie brzuszków bez skórek. Jędrność jest marginalna.

Be Now!, Porcja Dobra morele orzechy laskowe, copyright Olga Kublik

Ząb przelatujący przez marmoladę zatrzymuje się dopiero na pokruszonych orzechach laskowych i niezmielonych fragmentach suszonych moreli. Niewiele to jednak zmienia w ogólnej konsystencji. Ponadto w krążku znajduje się coś podobnego do drobniutkiego piasku, co chrupie w zębach. Pewnie jest to skrystalizowany cukier owocowy.

Smak Porcji Dobra morele & orzechy laskowe łączy suszone morele i suszone figi. Orzechy nie wnoszą niczego. Nawet nie czuć, że są laskowe. Kompozycja składa się ze słodyczy, kwasku i goryczki. Całokształt ma subtelnie karobowy vibe bez karobu w składzie. Może był przetwarzany na tej samej linii produkcyjnej.

Be Now!, Porcja Dobra morele orzechy laskowe, copyright Olga Kublik

Morelowo-orzechowa Porcja Dobra Be Now! jest krążkiem z żelek i marmolady zawierającym drobne twardsze elementy do zawieszenia zęba. Uważam ją za nazbyt miękką i stanowczo za lepką. Podziela gęstość batonów owocowych z soków, nektarów i przecierów, dostępnych np. w kolekcjach Vitanelli i FreeYu. Jest nudna i nijaka. Do wersji z karobem chętnie wrócę, ale do niej na pewno nie.

Ocena: 3 chi


Skład i wartości odżywcze:

Opis: Przekąska morelowo-orzechowa. Bez dodatku cukru, zawiera naturalnie występujące cukry.

Skład: suszone morele (95%), orzechy laskowe (5%). […] może zawierać fragmenty pestek i łupin. Produkt może zawierać inne orzechy.

Kalorie w 100 g: 304 kcal

Wartości odżywcze w 100 g: tłuszcz 5,2 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,4 g), węglowodany 59 g (w tym cukry 48 g), białko 5,2 g, sól 0,06 g.

Gdzie kupić: internet

Cena: ok. 2,50 zł

4 myśli na temat “Be Now!, Porcja Dobra morele & orzechy laskowe

  1. Ok, czyli to po prostu miało takie być. Byłam pewna że moja sztuka była obrzydliwie lepko – ślisko – miękka z powodu kończącej się daty ważności. Absolutnie odrzuciła mnie zarówno smakiem jak i prezencją. Miałam wrażenie, że to nie orzechy a łupiny moreli chrzęszczą w środku. W dodatku było to jednocześnie za słodkie, za kwaśne i zbyt mdłe. Jedyny plus – działanie jelitowe. Jeśli wrócę do tego eksperymentu, to jedynie w ramach leczenia zaparć.

    1. Haha, też się zastanawiałam, czy aby na pewno mam świeżą i poprawną pod względem konsystencji sztukę. U mnie zero efektu jelitowego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.