Skala chi

Olga Kublik - właścicielka bloga Living On My Own

Czym jest skala chi?

Jest to autorska skala ocen, która pojawia się w moich recenzjach produktów spożywczych. Bazuje na zwykłych stopniach szkolnych, niemniej każdej z wartości przypisana jest odpowiadająca jej liczba piaskowych chihuahua. Im więcej meksykańskich piesków, tym lepiej dla produktu.

Dlaczego akurat chihuahua?

Najprostszym rozwiązaniem przy tworzeniu skali byłoby użycie kropek, kwadracików, kółeczek czy podobnych kształtów, bądź też rysunków związanych z jedzeniem. Mnie jednak za inspirację posłużyła Rubi, której parę lat temu oddałam część mojego mieszkania, życia i serca.

Grafikę odzwierciedlającą Rubi wykonał Mariusz Piela.

Czym jest różowa wstążka na karku niektórych chihuahua?

Z biegiem czasu zorientowałam się, że sześciostopniowa skala z dodatkiem unicorna nie wystarcza, by oddać charakter niektórych produktów. Bywało bowiem, że trafiały mi się dwie „czwóreczki”, z których jedna mimo wszystko była lepsza. Chcąc ją wyróżnić, nie mogłam jednak użyć tradycyjnego plusa, bo niby jak? Dlatego też zdecydowałam się na różową wstążkę, która – zawiązana na szyjce ostatniego psa – świadczy o wyższości danej rzeczy nad innymi należącymi do tej samej kategorii ocenowej.

Co oznacza unicorn w skali chi?

Niektóre produkty oceniane za pomocą chi zyskują symbol różowego jednorożca, co oznacza, że są wyjątkowe i niepowtarzalne, w związku z czym zachęcam do sięgania po nie zawsze i wszędzie. Każdy z nich zajmuje absolutne pierwsze miejsce w swojej kategorii. Albo i wyższe. W końcu doskonałość wyraża już sześć chi, a unicorn to coś ponad.

Skala chi – znaczenie ocen

skala_chi_1
1 chi – ścieram język na tarce, aby nie czuć, że miałam to w ustach

skala_chi_2
2 chi – da się przełknąć, lecz na myśl o ponownym zakupie przechodzą mnie ciarki

skala_chi_3
3 chi – typowy średniak, czyli coś w sam raz na raz

skala_chi_4
4 chi – lubię i mogłabym kupić ponownie

skala_chi_5
5 chi – mniam… już planuję kolejną wyprawę do sklepu

skala_chi_6
6 chi shut up and take my money!

skala_chi_unicorn
unicorn smaku – jeden na milion; nic lepszego cię w życiu nie spotka