Skala chi

Czym jest skala chi?

Jest to skala ocen, która pojawia się przy wpisach będących recenzjami produktów spożywczych. Bazuje na zwykłych stopniach szkolnych, ale każdej z wartości przypisana jest odpowiadająca jej ilość piaskowych chihuahua. Im więcej meksykańskich piesków, tym lepiej dla produktu.

Dlaczego akurat chihuahua?

Najprostszym rozwiązaniem przy tworzeniu skali byłoby użycie kropek, kwadracików, kółeczek i tego typu kształtów, bądź też rysunków związanych z jedzeniem. Mnie jednak za inspirację posłużyła Rubi, której parę lat temu oddałam część mojego mieszkania, życia i serca.

Grafikę odzwierciedlającą Rubi wykonał Mariusz Piela.

Czym jest różowa wstążka na karku niektórych chihuahua?

Z biegiem czasu zorientowałam się, że sześciostopniowa skala z dodatkiem unicorna nie wystarcza, by oddać charakter niektórych produktów. Bywało bowiem, że trafiały mi się dwie „czwóreczki”, z których jedna mimo wszystko była lepsza. Chcąc ją wyróżnić, nie mogłam jednak użyć tradycyjnego plusa, bo niby jak? Dlatego też zdecydowałam się na różową wstążkę, która – zawiązana na szyjce ostatniego psa – świadczyć ma o wyższości danej rzeczy nad innymi należącymi do tej samej kategorii ocenowej.

Co oznacza unicorn w skali chi?

Niektóre produkty oceniane za pomocą chi zyskują symbol różowego jednorożca, co oznacza, że są wyjątkowe i niepowtarzalne, w związku z czym zachęcam do sięgania po nie zawsze i wszędzie. Każdy z nich zajmuje absolutne pierwsze miejsce w swojej kategorii. Albo i więcej. W końcu doskonałość wyraża już sześć chi, a unicorn to coś ponad.

Skala chi

skala_chi_1
1 chi – modlę się, by zapomnieć, że miałam to w ustach

skala_chi_2
2 chi – da się przełknąć, ale na myśl o ponownym zakupie dostaję ciarek

skala_chi_3
3 chi – typowy średniak, czyli coś w sam raz na raz

skala_chi_4
4 chi – lubię i mogłabym kupić ponownie

skala_chi_5
5 chi – mniam… już planuję kolejną wyprawę do sklepu

skala_chi_6
6 chi shut up and take my money!

skala_chi_unicorn
unicorn smaku – jeden na milion; nic lepszego cię w życiu nie spotka