Publikacja niniejszego wpisu wynika z chęci podzielenia się z wami adresami czterech stron, które odwiedzam każdego dnia. Obok Facebooka, maila i bloga wchodzą w skład zestawu miejsc odwiedzanych obowiązkowo tuż po otwarciu laptopa. Aktywność na nich ogranicza się do kilku sekund, a po paru tygodniach klikania w obrazki praktyka ta wchodzi w nawyk, zupełnie jak poranne mycie zębów, sprawdzanie pogody na telefonie przed wyjściem z domu czy karmienie psa. Naprawdę warto spróbować.
Klikanie, o którym mówię, nic nie kosztuje. Ani w sensie podstawowym – nie wydajecie nawet grosza – ani jakimkolwiek innym. Bywa, że za brak opłat pokutuje się długim czasem oczekiwania lub koniecznością spełnienia miliona innych warunków. Nic z tego, nie tym razem. Na każdą z zaprezentowanych dziś stron wchodzicie, klikacie i wychodzicie. Oczywiście możecie zostać i zrobić więcej.
Ważne: Na czas wizyty na przedstawionych stronach wyłączcie programy blokujące reklamy. Wasze darowizny są możliwe właśnie dzięki ich wyświetlaniu.
Pajacyk
Pierwszą stroną, którą warto zapamiętać, jest najbardziej znany z dzisiejszej czwórki Pajacyk. To program, który pomaga uporać się z głodem wśród dzieci, między innymi poprzez fundowanie posiłków w szkołach i placówkach środowiskowych. Mało tego – Pajacyk działa również na tych obszarach świata, które zostały dotknięte wojnami i konfliktami zbrojnymi lub panuje na nich ubóstwo.
Kliknięcie w brzuszek pajacyka nie jest oczywiście jedyną formą pomocy. Na stronie można dokonać darowizny na dowolną kwotę.
***
Polskie Serce
Drugą wartościową witryną jest Polskie Serce. Po kliknięciu w serduszko przenosicie się na stronę, na której widnieje lista dodatkowych sposobów, w jakie możecie pomóc. A pomagać warto, bo dzięki temu przyczyniacie się do poprawy kondycji kardiochirurgii w Polsce i na świecie.
Podobnie jak w przypadku Pajacyka, Polskie Serce posiada na stronie formularz, za pomocą którego dokonacie darowizny. Sugerowaną kwotą jest 1 zł, ponieważ złotówka do złotówki… i tak dalej.
***
Okruszek
Okruszek jest ogólnopolską akcją przeprowadzaną przez fundację „Bliźniemu Swemu…”, koordynowaną przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Uzyskane dzięki niej środki trafiają do dzieci, osób chorych i bezdomnych, w pierwszej kolejności tych będących podopiecznymi Towarzystwa.
Strona umożliwia dokonanie większej wpłaty – kwotę ustalacie sami.
***
Pusta Miska
Ostatnią stroną, którą odwiedzam regularnie, a którą cechuje wyjątkowość, bo jako jedyna dotyka problemu cierpienia zwierząt, jest Pusta Miska. Zebrane w ramach akcji pieniądze wędrują do potrzebujących zwierząt zamieszkujących schroniska w całej Polsce.
Nie zaskoczy was fakt, że i tu można dokonać wpłaty pieniężnej na dowolną kwotę. Mało tego, istnieje opcja zaadoptowania zwierzaka wirtualnie. Koszt jego utrzymania wynosi zaledwie 5 zł miesięcznie.
***
Pomożecie także poprzez:
- Ustawienie jednej z powyższych stron jako startowej.
Opcję znajdziecie w ustawieniach używanej przeglądarki. - Automatyczne wyświetlanie każdej z czterech stron po włączeniu przeglądarki.
Ta opcja także znajduje się w ustawieniach przeglądarki. W Chrome w punkcie „Po uruchomieniu”. - Permanentne wyłączenie blokowania reklam na stronach fundacji zarabiających dzięki reklamom.
Jeśli używacie AdBlocka, będąc na jednej z tych stron, kliknijcie lewym klawiszem myszki w czerwoną ikonę programu i wybierzcie opcję „Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie”. - Udostępnianie na Twitterze okazjonalnych akcji różnych firm, które przekazują jakąś kwotę – np. 1$ – od każdego tweeta na rzecz wybranej akcji charytatywnej.
Warunkiem jest oczywiście posiadanie konta na Twitterze. - Kupowanie w sklepach produktów, które są wam niezbędne, a w których cenę wliczona została darowizna na rzecz potrzebujących.
Fajnym przykładem jest wrocławski Wafelek kakaowy w czekoladzie od Krasnala Pomagajka. - Przekazywanie wybranej fundacji 1% podatku podczas corocznego rozliczania PIT-u.
W przeciwnym wypadku ów procent się zmarnuje.
***
Drogi Czytelniku,
pamiętaj, że kliknięcie to dla Ciebie sekundy. Jeśli poświęcisz tych kilka sekund każdego dnia, a miliony innych ludzi zrobią to samo, z groszy uzbiera się suma, która jest w stanie pomóc komuś, kto tego potrzebuje. Może pewnego dnia będziesz to Ty lub osoba, którą kochasz.
Muszę się w to wgłębić, bo kiedyś tylko klikałam przez jakiś czas w Pajacyka, o pozostałych stronach nie słyszałam. Na pewno warto ;)
Mam nadzieję, że zaczniesz, skoro też uważasz, że warto :)
Zaczęłam, ale z telefonu trudno, bo ciągle coś się wiesza, więc jak tylko uruchamiam komputer (a robię to niestety zazwyczaj tylko w pt, sobotę i niedzielę) to klikam ;)
Super :) A w pracy?
W pracy prywatne rzeczy robię przez telefon lub tablet (nie chcę się logować do prywatnych kont, żeby ktoś nie wyszpiegował mojego bloga :D), ale w sumie klikać mogę i tam ;)
Ach, o moim blogu wiedzą wszyscy :P
Klikanie na szczęście nie wymaga logowania.
Nie klikam i bardzo okazjonalnie wchodzę na te strony, ale muszę przemyśleć sprawę :) Jeśli chodzi o Towarzystwo Brata Alberta – w Lublinie działa Bractwo Miłosierdzia pod jego patronatem. Przez 3 lata w liceum byłam tam wolontariuszką – organizowaliśmy Wigilię i Wielkanoc dla bezdomnych i ubogich. Szykowaliśmy paczki, podawaliśmy jedzenie, „obsługiwaliśmy” Mszę i „graliśmy do kotleta” (kolędy czy pieśni wielkanocne). Dobra sprawa :)
O, ja też zawsze włączałam się w wolontariaty. To dobra decyzja.
„Przemyśleć sprawę”? ;>
Przemyśleć, czy moje lenistwo wygra czy nie :D
Nigdy nie pomyślałyśmy o tym aby od klikania na tych stronach rozpocząć dzień ale w sumie to jest fajny pomysł :)
Spróbowałyście? :)
Zachęcam tez do klikania w http://www.dobryklik.pl/ :)
Znalazłam tę stronkę podczas przygotowywania wpisu, ale wygląda dość podejrzanie, a ja nie chcę fundować wygodnego życia oszustom. Muszę porządnie o akcji poczytać.
Kochana klikam w te obrazki od chyba 3 lat czasem zapomnę,ale staram sie robić to regularnie:)
Super <3
Ja oprócz pajacyka, pmiski klikam codziennie na dobryklik.pl, psiklik.pl i kociklik.pl :) Codziennie :)
Przyjrzę się, dzięki :)
Ja klikam codziennie, wszystkie te strony są na stronie poomoc.pl ;)
Cieszy mnie to :)
Klikać wiadomo warto, ale trzeba mieć na uwadze, żeby nie robić tego tylko dla uspokojenia sumienia i nie rezygnować z innych form pomocy innym.
Oczywiście. Na pomoc nie ma limitów :)