Pierwsza lekcja nurkowania? Przygotuj się!

Planujesz rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem i nie wiesz, jak się za to zabrać? Nurkowanie to fantastyczna forma rekreacji, która może otworzyć przed tobą możliwość poznania zupełnie innego, podwodnego świata. Dla niektórych to również dyscyplina wymagającego, ale niezwykle satysfakcjonującego sportu. Co musimy wiedzieć, żeby dobrze wdrożyć się w ten świat?

Przygotowanie – kwestie teoretyczne

Nurkowanie jest niezwykle fascynującym i ekscytującym zajęciem. To wszystko przez wytwarzającą się adrenalinę. Musimy jednak pamiętać o niebezpieczeństwach związanych z otwartą wodą i bardziej zaawansowanym nurkowaniem. Woda to nieprzewidywalna siła przyrody, która w zależności od pogody może pokrzyżować nam plany. Jak więc dobrze się przygotować? Przede wszystkim trzeba umieć dobrze pływać. Musimy umieć kontrolować swój oddech i nie bać się spędzania dłuższego czasu pod powierzchnią. Umiejętność poruszania się pod wodą jest kluczowa we wszystkich rodzajach nurkowania. Wymagana jest nawet przy najbardziej podstawowych kursach nurkowania, które są kolejną istotną częścią naszej przygody. Nauczymy się na nich podstawowych zasad bezpieczeństwa i obsługi sprzętu. Wiele kursów prowadzą doświadczeni nurkowie, którzy chętnie dzielą się niezbędną wiedzą i ciekawostkami. Ukończenie kursu uprawnia nas do głębszego nurkowania na około osiemnaście metrów. To wszystko dość dobrze przygotuje nas do nurkowania rekreacyjnego.

Artykuł sponsorowany o przygotowaniu do nurkowania

Przygotowanie – kwestie praktyczne

Wiemy już, jak przygotować się psychicznie. Co jednak faktycznie zabrać ze sobą na pierwszą lekcję? Poza takimi oczywistymi rzeczami, jak strój kąpielowy i ręcznik przydadzą się również lekkie buty plażowe czy ciepła odzież. Temperatura może się zmienić w każdej chwili, a my będziemy wyziębieni po godzinach spędzonych w wodzie. Jeśli posiadasz inne akcesoria, typu maski i fajki do nurkowania, kamizelki, płetwy czy nawet noże nurkowe, warto zabrać je ze sobą i pokazać trenerowi, z czym możecie pracować. Pewnie z początku takie rzeczy, jak noże czy butelki z tlenem nie będą potrzebne. Jeśli nie chcemy ich niepotrzebnie wozić, zawsze można zapytać nauczyciela, od kiedy zacząć przynosić własny sprzęt. Oczywiście nie możemy zapomnieć o wodzie do picia i jedzeniu. Sporty wodne są zabawne i ekscytujące. Nie zauważymy nawet kiedy staniemy się głodni i spragnieni. Warto mieć więc coś w pogotowiu.

Faktyczny przebieg pierwszych zajęć

Oczywiście, każdy specjalista inaczej przeprowadzi pierwsze zajęcia. Jaka jest jednak podstawowa wiedza, którą powinniśmy z nich wyciągnąć? Po pierwszych zajęciach musimy być zapoznani z podstawami bezpieczeństwa przez naszego trenera. Nawet jeśli wiedzieliśmy wszystkie rzeczy wcześniej, nauczyciel powinien przedstawić nam warunki i możliwe zagrożenia jasno i wyraźnie, nawet jeśli wydają się oczywiste. To pokaże nam, czy wybraliśmy dobrą szkółkę. Ważne jest również nastawienie. Musimy być otwarci na naukę i słuchać się wszystkich instrukcji. Odpowiednie zapoznanie się z podstawami przygotuje nas świetnie do kolejnych zajęć i bardziej wymagających wyzwań.

Artykuł sponsorowany, dostarczony przez klienta: decathlon.pl.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.